janette784
14.10.14,09:35
Dobrý deň,
prosím Vás milí poraďáci o radu.
Ak zamestnanec prinesie potvrdenie o lekárskej prehliadke, na ktorú ju zamestnávateľ poslal a na PD od lekára je uvedené iba meno zamestnanca a nie názov firmy ( teda zamestnávateľa ) a účel je prehliadka pre zamestnávateľa, môže tento doklad zamestnancovi firma preplatiť s tým, že priloží kópiu lekárskej prehliadky a tam je firma ( zamestnávateľ ) uvedená?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Chrusťa
14.10.14,07:55
v zmysle zákona o BOZP náklady súvisiace s preventívnymi prehliadkami zamestnanca hradí zamestnávateľ, pre zamestnávateľa sú daň. výdavkom samozrejme ak to nie sú prehliadky nad rámec. Normálne mu to preplatíš na základe bločku, kt. ti doniesol od lekára
Carsgirl
14.10.14,08:05
Je povinnost pre firmu poslat zamestnanca na preventivnu prehliadku? Nie je to dane rizikou pracou?
willma
14.10.14,08:54
pozri si zákon o BOZP
Carsgirl
14.10.14,09:04
Pozrela, takze povinnost firma ma 1x za 2 roky ho poslat na preventivnu ktoru aj firma uhradi bez ohladu na rizikovost prace....Ja sa len chcem uistit ci som nahodou nieco neskomolila pri citani :) dakujem
janette784
14.10.14,12:23
To mi je jasné, len ja som chcela vedieť, či preplatíme blok, ktorý je vystavený na jeho meno ( je našim zamestnancom ) a doložíme kópiu lekárskej prehliadky. Je to tak v poriadku?
ivka70
14.10.14,12:26
Blok preplatite, ak nemate vlastneho zmluvneho lekara, ktory by vam taketo prehliadky fakturoval.

A kopia lekarskej prehliadky nema co robit v uctovnictve, tam ide o osobne udaje.
Chobot
14.10.14,13:03
AKo napísala ivka70 - preplatiť. Veď bol kvôli firme na prehliadke. A bol on, nie firma, na doklade nie je dôvod, aby tam bol uvedený názov firmy.

A správu z prehliadk má dostať zamestnanec, sú to jeho dôverné osobné údaje. Pre firmu zdravotné zariadenie vystaví len doklad, či je zamestnanec schopný alebo nie pre výkon práce. Žiadne detaily o zdravotnom stave nesmie firma spracúvať alebo evidovať.
Wotan
14.10.14,13:23
to co za blbost, ja som bol len ked som nastupil do prace a robim tu uz snad 4 roky... je to na uvazeni firmy, aka povinnost... ziadny zakon mi nemoze nariadit aby som siel k lekarovi proti svojej voli...