kacenad1
14.10.14,11:09
Dobrý deň, chcem sa opýtať tých čo robia mzdy, najlepšie v školstve. Je to zložité? robí väčšinu program? ja robím účtovníctvo na škole, no chcela by som robiť aj mzdy, kedže to máme dosť od ruky chodiť za pani ktorá to robí. program by som mala Od Remeka z NR, cez nich robím aj účtovníctvo a v cene je školenie na program. dosť sa toho bojím či sa to dá zvládnuť.
ivka70
14.10.14,09:15
Samozrejme, ze sa to da zvladnut.
Ked sa naucis program pouzivat, vela veci ,ktore inak musis kontrolovat rucne, za teba program urobi. Este budes rada, ze ti usetri kopec casu.
Vyhoda je aj mat jeden SW pre mzdy a uctovnictvo, aj tam potom vela veci prenesies v programe a usetris cas "tukanim" pri manualnom ucotovani.
Neboj sa toho, zvladnut sa to da.
kacenad1
14.10.14,09:46
jeeej ďakujem pekne za povzbudenie. potešilo :-) ale aj tak sa toho obávam, je to iné ako účtovníctvo, ked mám chybu tak hladám a opravujem ale ked urobím niečo zle tu, a nebodaj sa niečo zle pošle do SP alebo ZP alebo niekomu na účet. ja viem že nikto učený z neba nespadol a pamätám si moje začiatky v účtovníctve, prvá ročná závierka to sme tu boli dve a do polnoci :-) a teraz pohode za tie 4 roky, viem kde čo mám hladať, ako opraviť, no tie začiatky sú ťažké
kukučka
14.10.14,10:18
Dôležité je, že máš chuť učiť sa. Keď si zvládla účtovníctvo, zvládneš aj mzdy. Ste veľký kolektív? Vzťahy máte dobré? Veľmi záleží na tebe, aby si bola ústretová, vysvetlila zmeny v predpisoch, začínajúcim ako to vôbec funguje. Treba si ľudí naučiť, že ak majú nejasnosti, môžu kedykoľvek za tebou prísť, vtedy bude tých chýb čo najmenej. Snaž sa nerobiť veci na poslednú chvíľu, rozdaj ľuďom výplatné pásky pred "uzávierkou" aby si mohla chyby opraviť a až tak odoslať výkazy a peniaze. Nie som mzdárka - to považujem za najlepšiu kontrolu.
Držím ti palce.
Doplnené: môžu si skontrolovať platovú triedu, stravné lístky, dovolenku, odpracované hodiny, nadčasy a pod.
kacenad1
14.10.14,11:15
ďakujem veľmi pekne za radu. je nás v škole 17 zamestnancov a z každým velmi dobre vychádzam, aj riaditeľ je velmi ústretový a ochotný. no aj ked rozdám výplatné pásky ony pozerajú len sumu na účet :-) iné ich nezaujíma, takže chyby ony nevedia podla mna posúdiť z tej pásky. a najlepšie je to asi zobrať od januára, nech mám celý rok. aj toho ročného zúčtovania sa bojím, ako to robiť, aj ked bud. rok ešte asi bude musieť robiť tá čo to robí teraz aj ked od januára by som to vzala ja, lebo ona má podklady za min. rok.
Liptáčik
16.10.14,18:15
Nepoznáš niekoho, kto spracováva mzdy? Možno by Ti spočiatku mohol pomôcť radou, kontrolou....
kacenad1
17.10.14,06:12
ten istý program majú na OCu, vlastne tie programy máme ako balík spolu. je tam síce o niečo rozdiel kedže my sme škola a ony majú asi trošku iný ten program ale podstata je tá istá. zato to chcem riešiť tým programom.