kajanka78
14.10.14,11:59
Dobry den. Mam 12 rocnu dceru z 1. manzelstva. Teraz mam dalsie deti. Mali sme striedavu star. A na ziadost dcery som suhlasila ( nieje to sudom) ze pojde k nemu a ku nam na vikend 2x do mes. Exmanzel ma ohovara nic dobre o mne nepovie, zakazuje jej chodit ku babicke, ku mne, ked sa s nou chcem stretnut, nedai mi terminy, lebo to nevyhovuje. Som z toho na nervy, sikanuje tym padom celu nasu rodinu. Mozem suhlasit, ze dcera bude u neho, bez toho , aby to zneuzil proti mne? Dakujem za odpoved
ivka70
14.10.14,10:06
Myslim si, ze na tuto otazku tu ani nikde inde odpoved nenajdes.
Na tu si musis odpovedat sama.

Mate stale striedavu starostlivost, cize na tej mozes trvat. Otazka je, ci tebe a mozno aj dcere viac nevyhovuje takyto stav. Kazdopadne by ste mali dohodu o zmene starostlivosti spisat a dat potvrdit sudom.

A hlavne si uvedomte, ze na vase "dospelacke vojny" najviac doplaca dcera.
dobrocani
14.10.14,10:21
Jednoducho tvojej otazke nerozumiem.

Aka je to striedava starostlivost, ak je u teba len kazdy druhy vikend a ostatny cas je s otcom? Ak je to na ziadost tvojej dcery, tak u Vas nie je nieco v poriadku(o com nepises). Uz tento stav moze tvoj ex vyuzit vo svoj prospech, moze poziadat o zverenie dcery do svojej starostlivosti a teba sud zaviaze platit vyzivne.

Ja mam tiez dceru v striedavej starostlivosti(uz dva roky), tiez nedokazem povedat ani jedno pekne slovo na moju ex, ale dcera ma aj ju rada, takze to neriesim. Je v kontakte s oboma rodinami(mojou aj rodinou ex). Ex sa dceru pokusala este pocas rozvodu manipulovat proti mne, ale nepodarilo sa jej to. Ja som to nerobil.
Nikdy by som nesuhlasil, aby bola dcera len u svojej mamy, ex mala problem aj s akceptovanim striedavej starostlivosti.
kukučka
14.10.14,10:29
Všetko sa dá, len treba chcieť. Treba si ujasniť akého človeka chcete z dcéry vychovať, no 12-ročná sa už asi cíti dospelá. Je otec povoľnejší keď chce žiť u neho? Babička ak sa chce s vnučkou stretávať, mala by sa zdržať komentárov na otcovu adresu.