viera1712
14.10.14,14:33
V zazname o registracii mam uznane ze mi uplatnuju pracovny uraz v plnej vyske, ktory mi bude vyplateny po ukoncení PN ale uz niesom ich zamestnanec tak mi tvrdia ze nemam narok na nic kto mi vie pomoct
buchač
14.10.14,12:36
Šak fajn...buď rada. ;)
Iní sa musia súdiť, aby svoje dostali.
viera1712
14.10.14,12:50
hej ale oni mi to nechcu dat lebo ze s nimi nemam uz nic lebo mi skoncila pracovna zmluva tak teraz neviem co mam robit ale mam trvale nasledky neviete mi niekto pomoct co mam robit
ivka70
14.10.14,12:55
A PN stale trva?
Chobot
14.10.14,13:00
Lezie to z teba ako z chlpatej deky.

Uveď viac detailov, napr. prečo ti skončila prac. zmluva? Bola na dobu určitú?
misoft
14.10.14,13:27
Pracovala si pre nich? Na akom základe?
viera1712
14.10.14,17:35
mala som zmluvu na dobu urcitu a ta mi uz skoncila
viera1712
14.10.14,17:36
mala som zmluvu na dobu urcitu a ta mi skoncila vo februari a na marodku som isla v nov 2013
ivka70
14.10.14,17:57
Kedy ti PN skončila?
AmmiS
14.10.14,19:25
Súdiac z vašich uvedených informácií, by som vám poradila poslať im výzvu (kvalifikovane napísanú) na vyplatenie odškodného, ak už teda disponujete lekárskym posudkom o vašom zdravotnom stave a viete zhrnúť a vyrátať všetky výdaje, ktoré ste v súvislosti s liečením mala a iné nároky vyplývajúce z pracovnoprávneho vzťahu s vašim zamestnávateľom.

To, že máte nárok (pri splnení aj iných podmienok) na bolestné a sťaženie spoločenského uplatnenia a náhradu ostatných nákladov to je jasné, aj keď váš zamestnávateľ tvrdí opak :-) Pracovný úraz sa stal v čase, keď ste mala uzavretú pracovnú zmluvu.

Podľa môjho názoru vás len chcú zmiasť, aby prešiel čas a váš nárok sa premlčal.
frzanony
15.10.14,15:32
Zatiaľ, čo buchač (Včera 15:36) Šak fajn...buď rada. Iní sa musia súdiť, aby svoje dostali., Váš prípad vidí tak ružovo, ja ho v takých ružových farbách nevidím. Nie, žeby som Vám to neprial, ja Vám to prajem z celého srdca, ale ja sa bojím, že veľkorysosť Vášho bývalého zamestnávateľa pri odškodnení Vášho pracovného úrazu na 100% sa pominie okamihom, keď zistí, že je v tom až po uši namočený, že existuje § 195 odsek 1, Zákonníka práce, kde sa uvádza, že ak u zamestnanca došlo pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním k poškodeniu zdravia alebo k jeho smrti úrazom (pracovný úraz), zodpovedá za škodu tým vzniknutú zamestnávateľ, u ktorého bol zamestnanec v čase pracovného úrazu v pracovnom pomere. Je to úplne jasné, zrozumiteľné a jednoznačné, ale opak toho čo si doposiaľ myslí. Nie je nad čím špekulovať.
Poukázať na všetky možné ustanovenia zákonov a úskalia, by bolo potrebné niekoľko hodinové školenie. Preto doporučujem si podrobne naštudovať ÔSMU ČASŤ - NÁHRADA ŠKODY informatívne ale solídne a § 196 precízne Zákonníka práce, Vyhlášku 500/2006 Z.z. modul 8 kódovanie príčiny PÚ. Upozorňujem, že pre Vás by štat. zn. príčiny úrazu 8, 9, a 10 by znamenali pohromu, a tiež i ŠTVRTÚ HLAVU - ÚRAZOVÉ DÁVKY od §-u 83 zákona 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení a nasledujúce.
Nie je toho tak strašne veľa, ako to na prvý pohľad vyzerá. Keď začnete to čítať, keď vôbec začnete, sama pochopíte, čo je pre Vás potrebné a použiteľné. Prajem veľa zdaru, elánu, trpezlivosti a verím, že Vám to vyjde.
maximilian123
20.10.14,05:57
Dobrý deň,

ak sa Vám stal pracovný úraz a je registrovaný, potom ho prešetrovala inšpekcia práce. O výsledku Vás budú informovať. Na to nemá žiaden vplyv skončenie pracovného pomeru. Odporučil by som požiadať nie zamestnávateľa ale sociálnu poisťovňu, ktorá vypláca odškodnenie za pracovné úrazy, o výplatu úrazového príplatku. Tým nič nestratíte a sociálna poisťovňa Vám poskytne odpoveď na otázku či na to máte nárok. Následne by sa riešili odškodnenie vo forme bolestného alebo náhrady za prípadné trvalé následky. V prípade otázok ma kľudne kontaktujte.
frzanony
21.10.14,12:03
Máte veľmi nesprávne informácie keď si myslíte, že všetky registrované pracovné úrazy šetrí inšpekcia práce, a ešte nesprávnejšie keď si myslíte, že o nich informuje postihnutého.
buchač
21.10.14,12:10
Len poznámočka na okraj.

Môj komentár bol taký len z jedného dôvodu. Bol daný len názov témy a žiaden príspevok,ktorý by objasňoval niečo bližšie.

Takže asi tak...
maximilian123
21.10.14,12:25
máte pravdu nevyjadril som sa dosť exaktne moja chyba. Vašou chybou zasa je, že ste nijak neporadil pani, ktorá chcela pomoc.
frzanony
22.10.14,10:45
A v čom som jej neporadil? Veď som jej uviedol predpisy ktoré jej problém riešia a zbytok je na nej, aby sa rozhodla ako to chce alebo nechce riešiť. Nie je možné si pliesť advokátsku kanceláriu s poradenstvom. Vami kritizovaná nepomoc, by sa dala napraviť niekoľkohodinovým školením, čo si myslím, že bez jej prítomnosti aj tak by bolo nevyčerpávajúce, samozrejme, pokiaľ máte predstavu o rozsahu požiadavky