lusava65
14.10.14,16:21
v sieti telekom mám paušál neobmedzené volania do všetkých sietí a 1000 min. na zahraničné siete vrámci eú....moja faktúra za tento paušál predstavuje 22 eur mesačne......za obdobie 20dní mi prišla sms vraj som pretelefonovala 3000 min a musim zaplatit 330 eur....ja vôbec nie som si vedomá že by som mohla tolko pretelefonovat....idem podat reklamáciu a vraj výšku fkt.musim zaplatit v plnej sume a ak sa reklamácia potvrdí potom mi vrátia peniaze......chcem sa spýtat či to naozaj musim zaplatit....ved na to ani nemám.....musela by som si požičiat....prosim vás ako mám postupovat....
avalik
14.10.14,14:30
Postupuj tak ako máš zmluvne dohodnuté - faktúru musíš zaplatiť v termíne splatnosti - ak nie tak nabieha zmluvná pokuta a neskôr vymáhanie, prípadne až exekúcia - a tá ťa výjde podstatne drahšie.

Samozrejme ak si myslíš. že fakturovaná suma je nesprávna, podaj reklamáciu, ak nebudeš spokojná s reklamáciou môžeš sa obrátiť na súd.
misoft
14.10.14,14:47
Musíš zaplatiť. Reklamácia nemá odkladný účinok splatnosti. Avšak po splatení podáš reklamáciu a vyžiadaj si aj presný výpis hovorov (vrátane časov). Ak sa zistia nedostatky vo vyfaktúrovaní, budú povinní po podaní reklamácie do 30 dní reklamáciu vybaviť, inak narazia na zákon.
Ak by nepristúpili (resp. odmietli) - obrátiť sa na súd - a tam už budú ONI povinní dokazovať všetko, spôsob rozúčtovania a za čo bolo účtované - do sekundy!
dobrocani
15.10.14,06:43
Zaplat a reklamuj. Ja som mal podobny problem pred par rokmi s orange. Postupne mi mesiac co mesiac rastli faktury, ale ja som skoro nevolal. Podal som reklamaciu, oni sice dolozili, ze si vsetko uctovali spravne, ale od tohoto mesiaca mi zrazu prestali chodit vyssie mesacne vyuctovania. Takze podla mojho nazoru tam nebolo nieco koser, ale ututlati to.
taiko
15.10.14,07:32
nejak sa mi nechce verit, ze by si moha mat 1000 minut do zahranicia v tych 22EUR mesacne, aky mas presne pausal?
Ronyxx
15.10.14,07:49
v rámci nejakej akcie môže mať, ja mám tiež 1000 min. v rámci EÚ, ale žiadne SMS a MMS - za 25,- €
veronikasad
15.10.14,10:43
Požiadaj pred podaním reklamácie o výpis hovorov