myara
14.10.14,19:02
Svokra je dlhodobo PN, trvalý pobyt má v BA, ale má aj prechodný na strednom Slovensku. Jej praktický lekár jej umožňoval, aby sa počas PN mohla zdržiavať (iba občas 2-3 dni) aj v mieste prechodného pobytu, dnes jej však povedal, že od 01.07.2014 nastali zmeny, a musí jej to schváliť posudkový lekár sociálnej poisťovne.
Hľadala som, aké zmeny to nastali, ale nič takéto som nenašla, ani na stránke Sociálnej poisťovne. Lekár k tomu viac nevedel nič povedať.
Neviete o tom nič?
Katy a R
14.10.14,17:11
Ak si nahlási hocijakú inú adresu (nemusí byť trvalý pobyt) ako miesto, kde sa bude zdržiavať - tak to tam lekár môže aj teraz napísať - je na to kolonka. Ale asi ozaj ťažko obháji 2-3 dni.?? Treba dodržiavať liečebný režim.
Ale ak bude chcieť raz vycestovať - tak vybaví na na SP (možno aj telefonicky).

tu http://www.socpoist.sk/aktuality-zmeny-v-uznavani-pn-od-172014/48411s58462c?
myara
14.10.14,17:15
ja som tie pravidla čítala, ale je tam len toto: "Ošetrujúci lekár môže zmeniť čas vychádzok, zrušiť vychádzky a zo závažných dôvodov povoliť zmenu miesta pobytu osoby počas jej dočasnej pracovnej neschopnosti na základe jej predchádzajúceho požiadania."
nič o posudkovom lekárovi, ani nejako špecifikované tie závažné dôvody
Katy a R
14.10.14,17:24
len som ti pripla - aké zmeny nastali;) ostatné je už na ošetrujúcom lekárovi.
ešte ti odcitujem z letáka SP
" Zmena pobytu počas DPN je možná len na základe predchádzajúcej konzultácie s príslušným lekárom, ktorý zmenu posúdi s ohľadom na určenú životosprávu chorého na podporu liečby" .
myara
14.10.14,17:32
mne išlo iba o to, že keď sa lekár odvoláva, že on to nemôže schváliť, tak ako sa má svokra brániť, aj keď ja jej tieto presuny tiež neschvaľujem :)
Katy a R
14.10.14,17:46
pozri - on rozhoduje o jej liečebnom režime - ona sa nemá čo brániť...
ale ak naozaj potrebuje ísť niečo zariadiť - určite jej na SP nebudú robiť problémy :)
arizona
14.10.14,17:50
Asi sa lekarovi nepozdava, ze marod cestuje krizom cez pol republiky. On nesie zodpovednost,keby sa nieco stalo
ivka70
14.10.14,17:56
Úplne stačí, ze mu posudkových lekár SP vytkol take zadávanie vychádzok, na aké bola svokra zvyknutá. Lekárovi nestojí za to kvôli jednému pacientovi mat problemy
Katy a R
14.10.14,18:09
tiež by som to tipovala ;)