detektív
25.04.06,07:24
Som začínajúci podnikateľ.Musím mať založený bankový účet? Ak áno, musí
byť podnikateľský? Je na to nejaké usmernenie alebo predpis?
Lila
25.04.06,05:35
Bank. účet, ktorý budete používať na svoje podnikanie musíte ohlásiť na DÚ. Na podnikanie by ste si mali založiť nový bank. účet.

Pozn. Možno ste sa stretli s tým, že niektoré SZČO používajú svoj vlastný, ktorý zahlásia na DÚ. Ale myslím, že takto im vznikajú samé zmätky. Určite by som Vám niečo takéto neodporúčala !
Danka Kosibová
25.04.06,05:39
tiez sa pripajam k nazoru, ze osobny ucet by som nevyuzivala na podnikatelske ucely.
zo zakona nie je povinnost otvorit si na podnikatelske ucely ucet. no ked sa rozhodnes otvorit si ho, treba to nahlasit danovemu uradu (staci formou listu-oznam o zriadení uctu c....) a rozhodne si treba otvorit podnikatelsky ucet. je to prehladnejsie.
detektív
25.04.06,06:25
tiez sa pripajam k nazoru, ze osobny ucet by som nevyuzivala na podnikatelske ucely.
zo zakona nie je povinnost otvorit si na podnikatelske ucely ucet. no ked sa rozhodnes otvorit si ho, treba to nahlasit danovemu uradu (staci formou listu-oznam o zriadení uctu c....) a rozhodne si treba otvorit podnikatelsky ucet. je to prehladnejsie.

Ďakujem za názory a rady.Ja som tiez za podnikateľský účet. Podaktorí však
hovoria, že pri nepodnikateľskom ušetríš na poplatkoch.
Lila
25.04.06,06:31
Najnižšie poplatky a seriózny prístup má VÚB.
My sme už mali účty v SLSP, TB, Dexii . Niet väčších profíkov ako má VÚBka. Tá je profíkom aj voči svojej konkurencii ! A to v dnešnej dobe nedokáže hocikto!
Melnick
25.04.06,06:36
Som začínajúci podnikateľ.Musím mať založený bankový účet? Ak áno, musí
byť podnikateľský? Je na to nejaké usmernenie alebo predpis?

http://www.porada.sk/t20085-skromn-et-podnikatea-a-platby-do-fondov.html:)
RoKo
12.05.06,08:10
ma zmysel otvárať si podnikatelský účet len kvoli tomu aby naň chodili platby za mesačné faktúry od zamestnávatela? (pracujem pre firmu na živnosť:confused: :confused: :eek: )
Tweety
12.05.06,08:12
ma zmysel otvárať si podnikatelský účet len kvoli tomu aby naň chodili platby za mesačné faktúry od zamestnávatela? (pracujem pre firmu na živnosť:confused: :confused: :eek: )
Má, je to prehľadnejšie, nemiešame súkromné a podnikateľské prostriedky dohromady.
RoKo
12.05.06,08:21
predtým som podnikal a účet som zrušil, takže nový musím zase nahlásiť na DU? inak ďik :)
Braňo
12.05.06,08:27
ma zmysel otvárať si podnikatelský účet len kvoli tomu aby naň chodili platby za mesačné faktúry od zamestnávatela? (pracujem pre firmu na živnosť:confused: :confused: :eek: )

Nezabúdaj, že ako podnikateľ budeš mať aj iné výdavky (soc. poistenie, zdrav.poistenie, rôzne poistky)....
rada
12.05.06,09:25
Ďakujem za názory a rady.Ja som tiez za podnikateľský účet. Podaktorí však
hovoria, že pri nepodnikateľskom ušetríš na poplatkoch.
Len ma tak v tejto chvíli napadlo ušetriť peniažky pri založení nie účtu podnikateľského či nepodnikateľského, ale vkladnú knižku. Čo Vy na to ?
Jennys
12.05.06,09:31
Som začínajúci podnikateľ.Musím mať založený bankový účet? Ak áno, musí
byť podnikateľský? Je na to nejaké usmernenie alebo predpis?

Ja keď som začala podnikať tak som mala svoj bežný účet na osobné účely a ten teraz využívam ako podnikateľský, nemiešam tam však osobné výdavky ani nič podobné.