Lubo44
15.10.14,07:07
Ahojte poraďáci,
chcel by som sa opýtať, či je možné vymáhať pohľadávku ak mi dodávateľ vystavil proforma faktúru (ostrú zatiaľ nevystavil). Ide o to, že som sa nechal oblbnúť predajcom call centra a súhlasil som so zriadením účtu na jednom profesijnom portáli. Okrem tohto účtu som mal dostať aj doplnkové služby. Predplatné je na obdobie jedného roka. Poštou mi poslali potvrdení o uzavretí zmluvy na diaľku, kde sa ale o doplnkových službách nič nehovorí. A to je problém, pretože ja som mal záujem hlavne o tie doplnkové služby. Vyžiadal som si teda hlasový záznam na základe ktorého som mal s nimi uzavrieť tú zmluvu. Poslali mi len záver nášho rozhovoru, kde vlastne potvrdzujem to že si službu objednávam ale nič sa nehovorí o tých doplnkových službách. To jednoducho vystrihli. Poslali mi tiež proforma faktúru a účet na nete spustili. Keďže ale ja nemám potvrdené to čo som od nich žiadal - teda písomné vyjadrenie o doplnkových službách, rozhodol som sa proforma faktúru neuhradiť. Oni sa mi teraz vyhrážajú, že budú odo mňa sumu vymáhať. Majú na to právo? Keď ešte nevystavili riadnu faktúru? Ďakujem za odpovede.
Economic
19.10.14,15:29
Ostrú FA ako daňový doklad sú povinní ti vystaviť po úhrade ZF. Pokiaľ ti službu sprístupnili, vyzerá to tak, že de facto služby môžeš využívať, len si za ne nezaplatil. A ak niečo využívaš... no patrilo by sa zaplatiť... Ale.. ak nesplnili to čo sľúbili... Ťažko jednoznačne povedať. A ťažko to bude určite aj dokazovať.