RomuliQ
15.10.14,09:53
Dobrý deň, mám menší problém s tabletom Asus Memo Pad. Nechce mi dovoliť pripojiť sa na wifi, tvári sa, že sa pripája, píše že načítava adresu IP a po pár minútach napíše, že bolo zabránené slabému internetovému pripojeniu. Záhadou je, že ešte poobede mi to išlo, potom ako by mu preplo a už sa nechcel pripojiť. Pokúšala som sa pripojiť aj na iné wifi, ale stále bezúspešne. Zbytok rodiny je normálne pripojený na našom wifi routery takže tam by problém byť nemal. Skúšala som vypnúť wifi, vymazať adresu IP, reštartovať tablet aj wifirouter ale nepomohlo. Za akékoľvek rady či informácie vopred ďakujem.
taiko
15.10.14,08:03
.
1. "zabránené slabému internetovému pripojeniu" ? - to kde sa Ti takato hlaska objavila? Mozes to napisat v anglictine, ci to Ti takto po slovensky napisalo?
2. Aky mas tablet?
3. Ake zabezpecenie pouziva tablet a router?
RomuliQ
15.10.14,08:10
Tam kde píše "načítava sa adresa IP" Mám Asus Memo Pad. Celkom sa v týchto veciach nevyznám ale WPA/WPA2, ak máte toto na mysli.
taiko
15.10.14,08:41
fuuha, o takej hlaske som jakziv nepocul. Nemozes si tablet prepnut do anglictiny a potom napisat tu hlasku po anglicky?
RomuliQ
15.10.14,09:00
Avoided poor Internet connection a pritom mám úplne plný signál. Po chvílke sa zase snaží načítať (obtaining IP address) a tak stále dokola.
taiko
15.10.14,09:17
hmm, vyzear, ze nie si sam s takymto problemom. http://forums.androidcentral.com/general-help-how/398985-error-avoided-poor-internet-connection.html
Skus reboot-nut router, popripade oznacit "Avoid week connections" v nastaveni wifi na tablete.
Popripade odpoje vsetky ostatne zariadenia od wifi a vyskusat, ci sa ani takj nepripojis.
RomuliQ
15.10.14,09:46
Nepodarilo sa mi pripojiť ani tak. A čo sa týka toho vyššie, nič také mi tablet neponúkol v nastaveniach wifi. Obnovenie továrenských nastavení by nepomohlo?
misoft
15.10.14,10:31
Tai: toto robil i môj ASUS. A dôvodom bol slabý signál od routeru (ktorý sa i tak odporúčal...). A to som bol od neho 3 metre! Pritom notebook sa pripojil - ale tiež ukazoval príjem slabého signálu. Teraz mám nový, chystám i na balkóne cez 3 panely!
Vtip je v tom, že tie tablety nemajú takú anténu ako notebooky - je menšia.
RomuliQ
15.10.14,11:21
ale mne to doteraz išlo bez problémov, tablet mám od mája a do včerajška to fičalo jedna radosť :)
misoft
15.10.14,11:23
A router je ako starý? Pretože toto nie je problém tabletu, to je problém routera, ktorý nevysiela dostatočný signál. Tablet ti len oznamuje, že sa nemôže pripojiť (a načítať ani IP) pre slabý signál.
RomuliQ
15.10.14,11:44
router máme pár mesiacov. Ale už som na to prišla, nevyznám sa v tom vôbec síce ale bolo mi divné, že mám zadané v tablete úplne iné údaje ako na routery. Napr. Adr. IP mala úplne iné číslo v tablete ako na routery, tak isto aj brána a server DNS. Tak som do tabletu zadala tie čísla čo sú na routery a zrazu to ide :) ďakujem všetkých za rady :)
taiko
15.10.14,12:02
jeeeezus, Ty si sa skusala napijit na nejaku inu wifi asi, co? :D No hlavne, ze Ti to uz ide.
RomuliQ
15.10.14,13:07
nieee :D na našu, ale nejakým spôsobom som pomenila ja alebo svojvoľne všetky tie údaje. Ale hlavne, že to ide, mala som z toho hlavu v smútku :)