NikaB
15.10.14,10:03
Ahojte,
vedeli by ste mi tu niekto dať tip na lacného právnika vo Zvolene? Nepotrebujem riešiť nič extra, len kúpno-predajnú zmluvu na byt + návrh na zápis do katastra a samozrejme, že za pár takýchto papierov sa mi nechce platiť viac, než je naozaj potrebné :)
Vopred ďakujem!
Dáša_
15.10.14,08:15
no, možno sa to úplne netýka tvojho dotazu, ale videla som napísané:
LACNO - RÝCHLO-KVALITNE - 2 sľuby z troch vždy dodržíme.
arizona
15.10.14,09:47
Ahojte,
vedeli by ste mi tu niekto dať tip na lacného právnika vo Zvolene? Nepotrebujem riešiť nič extra, len kúpno-predajnú zmluvu na byt + návrh na zápis do katastra a samozrejme, že za pár takýchto papierov sa mi nechce platiť viac, než je naozaj potrebné :)
Vopred ďakujem!

Tip na lacneho pravnika? Srandujes?

Vykasli sa na draheho pravnika a daj si zmluvu urobit nejakemu realitnemu maklerovi. Spytaj sa viacerych,porovnaj ceny.
S nimi sa dojednas na cene uz od 50 euri...

Alebo si na nete najdi vzor a vypracuj si sama,ak si trufas
Tweety
15.10.14,09:56
no, možno sa to úplne netýka tvojho dotazu, ale videla som napísané:
LACNO - RÝCHLO-KVALITNE - 2 sľuby z troch vždy dodržíme.:---:---
NikaB
15.10.14,09:58
Keďže byt predávam mame a ide len o papiere (bez prevodu akýchkoľvek fin prostriedkov), žiadneho realiťáka sme neriešili...takže ma ho ani nenapadlo zháňať na to, aby to vyriešil on.
vzory som si pozerala, aj nejaké posťahovala, ale asi si netrúfam a len skontrolovanie takejto zmluvy advokátom stojí okolo 100e (čo som si zatiaľ zistila) + ešte tam vzniká potreba overeného podpisu (to zas nie je potrebné riešiť, keď ju podpíšeme priamo u právnika).
Takže "lacný právnik" sa mi zdal ako menej komplikované a finančne ok riešenie...alebo?
Dáša_
15.10.14,10:45
Keďže byt predávam mame a ide len o papiere (bez prevodu akýchkoľvek fin prostriedkov), žiadneho realiťáka sme neriešili...takže ma ho ani nenapadlo zháňať na to, aby to vyriešil on.
vzory som si pozerala, aj nejaké posťahovala, ale asi si netrúfam a len skontrolovanie takejto zmluvy advokátom stojí okolo 100e (čo som si zatiaľ zistila) + ešte tam vzniká potreba overeného podpisu (to zas nie je potrebné riešiť, keď ju podpíšeme priamo u právnika).
Takže "lacný právnik" sa mi zdal ako menej komplikované a finančne ok riešenie...alebo?

len si over, či môže právnik overiť aj podpisy - zvyčajne iba notár alebo matrika. Samozrejme, ak máš ty zaručený podpis - respektíve novy občiansky s aktivovaným čipom, tak snáď by to bolo jednoduchšie
Ferdosondo
15.10.14,10:57
Judr. Spodniak z Krupiny. Riešili sme darovaciu zmluvu. Sumu si presne už nepamätám, len to že som bol prekvapený z ceny. Dokonca aj poplatok za vklad do katastra bol polovičný, pretože bola zmluva podaná elektronicky.
Teda aspoň mne sa to vtedy videlo výhodné. Však sa skús opýtať.
arizona
15.10.14,11:05
Keďže byt predávam mame a ide len o papiere (bez p:-) revodu akýchkoľvek fin prostriedkov), žiadneho realiťáka sme neriešili...takže ma ho ani nenapadlo zháňať na to, aby to vyriešil on.
vzory som si pozerala, aj nejaké posťahovala, ale asi si netrúfam a len skontrolovanie takejto zmluvy advokátom stojí okolo 100e (čo som si zatiaľ zistila) + ešte tam vzniká potreba overeného podpisu (to zas nie je potrebné riešiť, keď ju podpíšeme priamo u právnika).
Takže "lacný právnik" sa mi zdal ako menej komplikované a finančne ok riešenie...alebo?

Keďže byt predávam mame a ide len o papiere (bez prevodu akýchkoľvek fin prostriedkov), žiadneho realiťáka sme neriešili...takže ma ho ani nenapadlo zháňať na to, aby to vyriešil on.
vzory som si pozerala, aj nejaké posťahovala, ale asi si netrúfam a len skontrolovanie takejto zmluvy advokátom stojí okolo 100e (čo som si zatiaľ zistila) + ešte tam vzniká potreba overeného podpisu (to zas nie je potrebné riešiť, keď ju podpíšeme priamo u právnika).
Takže "lacný právnik" sa mi zdal ako menej komplikované a finančne ok riešenie...alebo?
Zle si precitala,alebo pochopila moj prispevok. Ja som ti neradila,aby si kupovala,ci predavala cez RK.
Ja som pisala,aby si si dala IBA zmluvu urobit realitakovi.
A overenie podpisov? Na matrike to mas myslim za 1,5€, takze to mas takmer zadarmo.
Hladala si lacne riesenie,tak som ti napisala najlacnejsie mozne :-)
NikaB
15.10.14,11:12
Zle si precitala,alebo pochopila moj prispevok. Ja som ti neradila,aby si kupovala,ci predavala cez RK.
Ja som pisala,aby si si dala IBA zmluvu urobit realitakovi.
A overenie podpisov? Na matrike to mas myslim za 1,5€, takze to mas takmer zadarmo.
Hladala si lacne riesenie,tak som ti napisala najlacnejsie mozne :-)[/QUOTE]

Nevedela som, že služby realiťáka možno využiť len na urobenie zmluvy. Skúsim nejakých obvolať, Ďakujem arizona :)