barbora1980
15.10.14,11:09
Prosim vas potrebujem radu.3.6.som dostala od zamestnavatela vypoved po dodrzani vsetkych podmienok som danu vypoved dala dna 30.6. na sud na uznanie neplatnosti.Predvolanie na pojednavanie mi bolo dorucene 12.9.a sud sa ma konat 2.12.Po obdrzani predvolania mi 23.9.zamestnavatel poslal vyzvu na okamzity nastup do prace z dovodu formalno-pravnych pochybeni vo vypovedi.Tuto vyzvu som neakceptovala a na zaklade toho mi zamestnavatel poslal dna 13.10.vypoved za to ze nechodim do prace.A mam si prist pre peniaze za tie 4 mesiace co som tam nechodila.Kym som dala tu prvu vypoved na sud,pisomne som dala zamestnavatelovi moznost na spatvzatie vypovede s tym ze ak tak neurobi budem to riesit sudne.Nie som si ista ci mam teraz podniknut dake kroky alebo cakat nech to vyriesi sud.
ivka70
15.10.14,09:22
Mne to pripada, ze zamestnavatel povodnu vypoved stiahol, uznal, ze pochybil a vyzval ta k nastupu do prace.
Kedze si nenastupila, pravdepodobne ti dal absenciu a po opakovanej absencii s tebou skoncil pracovny pomer.
Preco si spat do prace nenastupila po vyzve dorucenej od zamestnavatela?
barbora1980
15.10.14,09:27
Pretoze je to uz podane na sude,vytycene pojednavanie a podla zakona som mu na to dala predtym moznost stiahnut vypoved.Pred tym mi napisal ze vypoved je jednostranny pravny ukon a on k tomu moj suhlas nepotrebuje.Pripada mi to zvlastne ze to zacal riesit az ked mu prislo predvolanie.On moze tu prvu vypoved stiahnut kedy sa mu zachce?Ja proste stale cakam na verdikt sudu.Myslite ze som spravila chybu.Pred tym sa so mnou nechcel ani bavit o tom ze je vypoved neplatna.A kym sa riesi jedna vypoved moze mi dat druhu?
ivka70
15.10.14,09:40
Ma pravdu, ze k vypovedi nepotrebuje tvoj suhlas, musi ju len dat zakonne. A ty mas zasa moznost napadnut ten jeho zakonny dovod - co si urobila.
Mozno neveril, ze to na sud das.
Kazdopadne ma pravo kedykolvek napravit, co "pokazil", dokonca ja pocas zacateho procesu by mohol zrusit tu vypoved.
To stiahnutie vypovede si predsa tym podanim na sud chcela dosiahnut. Urobil len to, co si chcela, kedze si asi uznal, ze by prehral a cely sud by ho vysiel ovela drahsie.
Ten sud sa mohol tahat par rokov, co si chcela robit tie roky???
A ano, myslim si, ze si urobila chybu, lebo ta dalsia vypoved uz platna je, kedze si do prace bez zavazneho dovodu nenastupila napriek vyzve.

Sud tvoju novu vypoved riesit nebude, nema na to podanie.
A tu vypoved nemas zasa dovod napadnut.
V podstate si zamestnavatelovi pomohla.
ivka70
15.10.14,09:45
Z akeho dovodu bola prva vypoved a co si napadla ako neplatne na sude?
barbora1980
15.10.14,09:48
Ano ja si tiez myslim ze neveril,ze to dam na sud aj ked som ho na to pisomne upozornila.Proste to len stale neviem pochopit ako mi moze dat druhu vypoved ked este nie je urcene ci neplatila ta prva.Prva bola podla §63ods.1pism.e) zp okamzita vypoved zazavazne porusenie pracovnej discipliny.Uz som tu vypoved prvu tu aj riesila.
Tweety
15.10.14,09:50
Pochybila si ty, kedže si na výzvu nenastúpila do práce. Už s tým nič nenarobíš. Kedže aj prvá bola z dôvodu porušenia PD.
Xanti
15.10.14,09:51
Nechápeš,
výzvou na nástup do zamestnania uznal sám neplatnosť výpovede. Chcel ti zaplatiť mzdu od neplatného skončenia PP až do nástupu do zamestnania ...
ty si do zamestnania nenastúpila, tak ti dal výpoved pre absenciu.
Mám pocit, že súd už pojednávať nebude ak zamestnávateľ uznal neplatnosť výpovede, tak súd nemá o čom rozhodovať. A ty nenastúpením do práce si sa pripravila o zamestnanie.
Chod si po výstupné papiere, po mzdu za tie 3 mesiace a chod sa evidovať na UP.
ivka70
15.10.14,09:51
Ale on predsa v tej vyzve uviedol, ze vypoved uznava za neplatnu, z dovodov "formalno-pravnych pochybeni vo vypovedi" .tuto istu informaciu da aj sudu.
Ten teda nebude viac riesit jej platnost, kedze obe strany suhlasili, ze je neplatna - co riesit povodne mal.

Ale akonahle si dostala vyzvu, ze mas nastupit do prace, lebo tvoja vypoved z juna je neplatna, mala si to urobit, aby na dalsiu vypoved nebol dovod.

Pretoze dovod opakovana absencia uz dovodom na skoncenie PP je.
misoft
15.10.14,09:59
→barbora1980: mne to vychádza takto: zamestnávateľ ti dal výpoveď, ktorú si podstúpila súdu na určenie neplatnosti. Zamestnávateľ to uznal, i keď ešte súd neprebehol. Teda tá výpoveď bola neplatná a ty si bola povinná vykonávať svoje pracovné povinnosti. No vykašľala si sa na to! Takže tí ako zamestnancovi písal absencie a dal výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny. A vieš aký bude výsledok? Zaplatíš aj všetky súdne trovy svoje a zamestnávateľa, pretože súd bude prihliadať i na to, ako si v tej práci "fungovala" - a tie absencie ti dobré meno neurobia.