pace print
15.10.14,13:17
V sro su dvaja spolocnici-konatelia.jeden je v sro zamestnanec (ma narok na stravne listky zo zakona)a druhy robi na zivnost na zaklade mandatnej zmluvy.moze sro platit stravne listky konatelovi,ktory tam robi na zivnost viac ako styri hod denne?
Zivnostnik si fakturuje cenu prace,rovnaku ako ma ten druhy konatel-zamestnanec no bez stravnych listkov.Cize jeden konatel dostava z sro viac.Ak by nemohla sro davat stravne listky konatelovi-szco,moze si tento do faktury zaratat cenu listkov,tak ako dostava konatel-zamestnanec, teda ze sro bude platit obom rovnako?
Velmi pekne dakujem.
Tweety
15.10.14,11:19
1. Konateľ-živnostník nemá u vás nárok na SL. 2. Živnostník faktúruje za prácu konateľa?
pace print
15.10.14,11:38
Živnostník fakturuje iba prácu, ktorú vykonáva pre sro. Len sa mi to zdá nespravodlivé, keď sú dvaja rovnocenní konatelia a zároveň spoločníci, že jeden berie z sro-čky viac a druhý menej.
Tweety
15.10.14,11:42
živnostník predsa má nárok na SL zo živnosti.
JankaO
15.10.14,12:22
Ak sa firma dohodne so zástupcami zamestnancov podľa § 152 ods. 8 písm. c) Zákonníka práce a rozšíri okruh osôb, ktoré majú nárok na stravné lístky, budú stravné lístky konateľa daňovým výdavkom firmy. Podmienka odpracovania min. 4 hod. za deň musí byť dodržaná.
pace print
15.10.14,12:27
no má, ale mne ide o sro. Prečo by som si to mala kupovať zo živnosti, keď druhý spoločník dostáva plat+stravné a ja kvôli tomu, že sro-čke fakturujem cenu práce som bez lístkov? Keď jeden spoločník dostane na výplatnej páske cenu práce 1000€+ 21x2,20€stravných lístkov - to je spou 1046,20€ a druhý spoločník si fakturuje len 1000€. Je to v poriadku??? Máme okrem neho ešte dvoch zamestnancov. Ako sa mám dohodnúť so zástupcami zamestnancov podľa § 152 ods. 8 písm. c) Zákonníka práce? Kto je ten zástupca? Spoločník - zamestnanec, ktorý je proti tomu, aby som dostávala lístky???