sante22222
15.10.14,13:29
Dobry den. Chcel by som sa opytat ajo by bolo mozne zrusit prechodny pobyt. Jedna sa o to ze ked som bol s priatelkou tak mi nahlasila prechodny pobyt u nej. Nechce sa mi cakat az do uplynutia piatich rokov, ale potreboval by som to zrusit sokamzitou platnostou. Jedna sa o bratislava- ruzinov. Vedel by mi niekto poradit? Naozaj by som bol velmi vdacny.
misoft
15.10.14,11:33
Prechodný pobyt - to je len formalita a ohlasovacia povinnosť. Nezakladá žiadne právne nároky k čomukoľvek.
Jednoducho choď tam, kde ťa prihlásila a odhlás sa.
A tých 5 rokov - to je max. doba, na akú sa dá prihlásiť. Nie je to zákon!
sante22222
15.10.14,11:35
A nieje k tomu potrebna aj majitelka bytu? Lebo pocul som uz viacero verzii.
avalik
15.10.14,11:35
253/1998 Z. z.Zákon o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky

§ 8
(5) Predpokladaná doba prechodného pobytu môže byť najviac päť rokov. Ak prechodný pobyt trvá aj po skončení predpokladanej doby, občan je povinný hlásiť prechodný pobyt znova. Ak sa prechodný pobyt skončí pred uplynutím doby, na ktorú bol ohlásený, občan je povinný túto skutočnosť ohlásiť; ak tak neurobí, ohlasovňa záznam o prechodnom pobyte zruší na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti.

(6) Ohlasovňa zruší záznam o prechodnom pobyte na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti aj pred uplynutím doby, na ktorú bol ohlásený.