babyzuzana
15.10.14,13:46
Nie je mi jasne z akej sadzby sa krati stravne pri tuzemskej pracovnej ceste. Pomoze mi niekto vypocitat ten cestak? Stravne bolo poskytnute nasledovne: 16.9. obed a vecera, 17.9. ranajky, obed aj vecera, 18.9. ranajky a obed a 19.9. ranajky a obed.
Tweety
15.10.14,11:48
Postupuješ podľa §5 Zákona o CN

(6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5.

(7) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste v rámci ubytovacích služieb preukázane poskytnuté raňajky, zamestnávateľ stravné podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti spôsobom ustanoveným v odseku 6.

(8) Zamestnávateľ stravné nekráti spôsobom ustanoveným v odsekoch 6 a 7, ak zamestnanec nemohol využiť zabezpečené jedlo alebo poskytnuté raňajky z dôvodov, ktoré nezavinil.
Chobot
15.10.14,13:29
Si tu nová, tak ti poradím. Onoho času som založil jednu tému o cest. náhradách, kde som vytvoril jednu tabuľku na výpočet stravného. Sú tam aj krátenia. Stiahni si z tejto témy ten excelovský súbor a tam ti to vypočíta.

http://www.porada.sk/t109877-stravne-a-vreckove-pre-tuzemske-a-zahranicne-pracovne-cesty-kratenie-stravneho.html
babyzuzana
23.11.14,19:11
Skor mi neslo odoslat odpoved. Dakujem za genialnu tabulku. Obrovska pomoc.