Jozef1098
15.10.14,14:21
Je možné, označiť si cudzí tovar svojím štítkom ? nemyslím originál štítok ktorý tam je prišitý... jednalo by sa o textil, na ktorý by som si pridal ďalší štítok, na ktorom by bolo moje logo ako predajcu a dal by sa jednoducho odstrihnúť... je také niečo povolené? alebo sa to dá nejak právne obísť? (napr. by tam bolo moje logo+kód tovaru alebo nejaký popis) ... alebo to záleží od obchodných podmienok predajcu ? tovar by bol predávaný cez eshop a nepochádzal by z SR. Ďakujem za info
avalik
15.10.14,12:38
Prečo cudzí tovar? Veď keď si ho kúpil tak už je tvoj, či?

Zákon o ochrane spotrebiteľa si už čítal? Ak nie, určite ti odporúčam dôkladne si ho preštudovať celý ... a nájdeš tam napr. toto:

§ 12

(1) Výrobca je povinný označiť výrobok údajmi, ktoré pravdivo a úplne informujú predávajúceho o vlastnostiach dodaného výrobku; ak výrobca nesplní svoju povinnosť, výrobok označí dovozca, ak ani dovozca neoznačí výrobok, označí ho dodávateľ.

(2) Predávajúci musí zabezpečiť, aby ním predávaný výrobok bol zreteľne označený údajmi o výrobcovi alebo aj o dovozcovi alebo dodávateľovi, o miere alebo o množstve, o spôsobe použitia a údržby výrobku a o nebezpečenstve, ktoré vyplýva z jeho nesprávneho použitia alebo údržby, o podmienkach uchovávania a skladovania výrobku, ako aj o riziku súvisiacom s poskytovanou službou alebo informáciami podľa osobitných predpisov.16) Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru alebo spotrebiteľa oznámiť alebo zdokumentovať údaje o výrobku, ak ho nemožno označiť.

(3) Dovozca a dodávateľ nesmú odstraňovať, prekrývať ani meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom; predávajúci nesmie odstraňovať, prekrývať ani meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom, dovozcom alebo dodávateľom.

Čiže, nie je zakázané pridať ďalší štítok.
Jozef1098
15.10.14,12:45
aha, ďakujem, ale ide o to, že tovar nie je z SR, ani z EU, nemôže to byť tak, že by som sa mal riadiť podla obch.podmienok dodavateľa alebo zákonov ktoré platia v krajine, odkiaľ tovar pochádza ? Je to takto, na textile je na orig. prišitom štítku výrobca + je pomimo na textile štítok s logom predajcu... ja by som chcel tento štítok s logom predajcu odstrihnúť, a dať si tam svoj štítok (čiže aktuálny predajca)
avalik
15.10.14,12:51
Ak si SK podnikateľ, riadiš sa našimi zákonmi, alebo nariadeniami EÚ alebo medzinárodnými zmluvami, ktorými je SK viazaná. A teda v našom zákone je uvedené - "predávajúci nesmie odstraňovať, prekrývať ani meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom, dovozcom alebo dodávateľom."
Jozef1098
15.10.14,13:24
ďakujem, ešte jedna otázka, musím pri predaji cez e-shop uvádzať dodávateľa ? (ktorý mi predáva tovar ako veľkoobchodník) či je potrebné pri produkte mať napísané, kto daný tovar vyrobil, alebo od koho ho mám