Ingrid Ondruskova
15.10.14,16:12
Zdravín....momentálne chodím na intenzívny kurz PODVOJ.ÚČTOV. v rozsahu 120 hodín /v reále to bude necelých 100 hodín/, učivo sa preberá veeeeľmi intenzívne a ja akosi nestíham...absorbovať všetko naraz....mám otázočku na bývalých študentov...existuje niekde /alebo ak máte/ nejaký ťaháčik-pomôcka-zásady, aby sa mi neplietli účty a pod. s kde čo zaradiť.....mám požičanú tučnú knihu od Cenigovejm kde sú všetky účty strany MD aj D, ale to je dobrá pomôcka už pre hotovú účtovníčku, ktorá "len dohľadáva pre ňu akože nový účt.prípad....vopred ďakujem....zároveň prosím odporučiť literatúru, kde sú riešené komplexné príklady....
pisty01
16.10.14,05:17
http://www.ako-uctovat.sk/

myslim, ze ak hladate 2 stranovy navod na vedenie podvojneho uctovnictva, hladate zlym smerom. Ak chcete vediet viest uctovnictvo je potrebne vediet co su naklady, vynosy, aktiva, pasiva, co je na strane MD co na strane Dal, co ma aky vplyv na vysledok hospodarenia a mno dalsich

Knihu pani Cenigovej som sice necital ale viem ze tam ma postupy uctovania aj zakon o uctovnictve aj komplexne priklady takze na skodu vam nebude. Ak chcete aj inu literaturu pozrite sem ucia sa z toho studenti strednych aj vysokych skol

http://www.wolterskluwer.sk/sk/knihy-a-casopisy/dane-a-uctovnictvo.c-60.html
Mila123
16.10.14,05:55
Ingrid Ondruskova
16.10.14,13:49
Jéééj...ďakujem za typ...v Martinuse ju momentálne nemajú...budem pátrať ďalej.....bola som aj v našom meste, v predajniach s knihami, ale nula bodov....
veronikasad
16.10.14,14:18
Ingrid, pozeraj aj na rok vydania, táto je z roku 2010, čo je dosť staré. Menili sa postupy účtovania ...
veronikasad
16.10.14,14:22
Ingrid Ondruskova
16.10.14,15:58
Veronika...ďakujem....objednám si ju...
Ingrid Ondruskova
27.10.14,14:38
Tak horúci certifikát z PÚ mám v rukách, aktíva, pasíva, N a V sú mi úplne jasné, už len začať účtovať!! Ale vážne....hlboký prehlboký
obdiv pred prácou všetkých PÚ účtovníkov!!!
Ingrid Ondruskova
27.10.14,14:40
Inak stránka www.ako-uctovat.sk je fakt super...ozaj pomohla!!