velitelka
15.10.14,17:51
pracovníci sbs možu podľa zákona pracovať iba v12h službach-pracovali však v 24h službach.
sosak
15.10.14,16:05
Ak chceš zmeniť pomery vo firme, konkrétne ti vadí, že prac. pracujú 24 hod zmeny, tak musíš kontaktovať, alebo poslať sťažnosť na Inšpektorát práce.
PD1
15.10.14,16:42
Ak by nechceli, tak by v 24 hod.sluzbach nepracovali. Poznam firmu SBS, kde niektori tahaju za sebou aj 36 hod. Ludia potrebuju zarobit,tak tahaju hodiny. A povedzme si na rovinu, kto by netahal,ked platia im za spanie a pod. Sankcie udeluje MV SR.
ivka70
15.10.14,16:52
Podľa ktorého zákona?
buchač
15.10.14,17:02
Ťahal si už niekedy 24 šichtu ???
Začneš o 06,00 a končíš o 06,00.
Potom voľno 24 hodín a nastupuješ znova....a tak dokolečka dokola povedzme týždeň.

Ak nie, tak by som radšej mlčal...lebo o tej službe nemáš ani páru.
Ja hej, ja môžem o tom niečo vravieť...ťahal som aj 12-ky a aj 24-ky. Ver, že to nie je med lízať.
-------------------------------------------------------------------------------

Povedzme si na rovinu, že spánok v službe nie je povolený. Iné je ak SBS stráži tie dôležité objekty. Tam je to už ale o inom režime a to je ale iná debata.
PD1
15.10.14,17:08
A preco tahaju? Je to o nas,o ludoch na SK. Preco len v nasej krajine je to tak? A to plati v kazdej firme a pod. Tu u nas nikomu nic nehovori strajk alebo drzat spolu,ale radsej ideme listovat v ZP a podavat anonymne listy na IP.
buchač
15.10.14,17:14
Lebo medveď ....;)

----------------------------------------------

Neužitočné som Ti ale aj nedal...to len pre info.
dobrocani
16.10.14,07:37
Aj ja som este pocas studii na VS pracoval v SBS-ke, konkretne G4S, kde sa pravidelne robili 12, 24 aj 36 hodinove sluzby. Bola to cenna skusenost, aspon som hned videl, preco sa oplati studovat. Tahali sme bud 12-ky a potom 12 hodin volna, alebo 24-ky a potom 12 hodin volna. Na 36-ku ma nedokazali nahovorit, to by som uz nezvladol. Mesacne som spravit tak 350-hodin, ale boli tam aj experi, co mali mesacne nad 450-.
Ten kto vezme pracu v SBS s podobnymi podmienkami vacsinou inu moznost nema a berie to ako docasne riesenie.
dmc
16.10.14,08:23
pretoze nie kazdy moze byvat a pracovat v Bratislave a vela ludi je rado, ze zozenie aspon nejaku pracu, aby mali co dat decku na ranajky. Preto budu robit aj 24 hod a budu drzah hubu.

Nie -nieje to spravne - ale v tomto state nefunguje vela veci na to, aby sa clovek mohol spolahnut na pravo
velitelka
17.10.14,18:05
je to veru tak,všetci máte pravdu-ja to poznám,len som chcela vedieť či náhodou nemáte skúsenosti ako je to s pokutami keď vám prídu na to že robíite 24rky...