Matt654
25.04.06,08:16
Dobry den, aj ja mam otazku
( sice som ju vlozil do inej temy-omylom, ale snad to nebude vadit ak bude aj ako nova tema )

Budem pracovat pre jednu pocitacovau firmu ako programator na zivnost. Aky typ zivnosti by som mal ziadat resp. aka zivnost by bola najlepsia ?

V zmluve mam napisane ze menovanemu XXX bude vyplacana ciastka YYY - mozem si dat obchodne meno ine ako je moje meno ? resp. bude s tym problem ak je v zmluve napisane ze menovanemu XXX za sluzby v IT bude vyplacane...

Samozrejme by som chcel aby predmet zivnost bol co najviac rozsireny
resp. existuje nejaka carovna formulka ktora by mi zarucila ze mozem podnikat vo vsetkom, poskytovat sluzby, napr. predaj, kupa, sprostredkovanie, vyroba ( aj softvare... )

Vdaka za odpovedeeee .:)
Johanka
25.04.06,06:46
Dobry den, aj ja mam otazku
( sice som ju vlozil do inej temy-omylom, ale snad to nebude vadit ak bude aj ako nova tema )

Budem pracovat pre jednu pocitacovau firmu ako programator na zivnost. Aky typ zivnosti by som mal ziadat resp. aka zivnost by bola najlepsia ?
Doporučujem prečítať si prílohy 1-3 Živnostenského zákona (nájdeš ho na úvodnej stránke Porady). Nájdeš tu rôzne typy remeselných, viazaných a koncesovaných živností. Všetky ostatné sú voľné, čo znamená, že sa k nim nevyžaduje žiadne vzdelanie ani prax (odborná spôsobilosť).
V zmluve mam napisane ze menovanemu XXX bude vyplacana ciastka YYY - mozem si dat obchodne meno ine ako je moje meno ? resp. bude s tym problem ak je v zmluve napisane ze menovanemu XXX za sluzby v IT bude vyplacane... Obchodné meno si môžeš dať aké chceš, ale aj tak si povinný ako fyzická osoba prezentovať sa svojim menom a priezviskom.

Samozrejme by som chcel aby predmet zivnost bol co najviac rozsireny
resp. existuje nejaka carovna formulka ktora by mi zarucila ze mozem podnikat vo vsetkom, poskytovat sluzby, napr. predaj, kupa, sprostredkovanie, vyroba ( aj softvare... ) Čarovná formulka neexistuje. Ak chceš viac druhov živností, resp. široký premet činností, musíš ich mať v ŽL vymenované.

Vdaka za odpovedeeee .:)
Odpovede sú červené.