nadinka207
15.10.14,19:07
Je kazda spolocnost v Madarsku povinna platit DPH? ako je to s fakturaciou a DPHckou v ramci fakturacie s clenmi EU?
avalik
15.10.14,17:57
madarska spolocnost ma dodrziavat madarske zakony, takze pozri do madarskeho zakona o DPH a budes mat jasno
nadinka207
15.10.14,18:06
hej jasne, akurat, ze ho nemozem nikde najst v preklade samozrejme, kedze madarsky neviem,vyhladala som aj ich danovy urad,ale nemaju tam moc uvedene kontakty,uz vobec nie mailove...
avalik
15.10.14,18:28
hmm, zalozit spolocnost v zahranici bez ovladania jazyka a zabezpecenia si uctovnika je minimalne odvaha
nadinka207
15.10.14,18:39
uctovnik je zabezpeceny, akurat ze s nim budem az buduci tyzden, kedze je na dovce, a potrebujem rychlu odpoved....a myslim, ze je moja starost, kde si zakladam spolocnost, moja otazka znie jednoducho, som povinna platit v madarskej spolocnosti dph ak fakturujem slovensku....
zlatica76
16.10.14,04:13
prečo si vymazala otázku? Dáš otázku o 20.00, o štyri hodiny vymažeš... to si vážne myslíš, že odborníci tu sedia 24/7? Väčšina z nich má aj vlastný život. Čo keby si otázku nechala, veď možno to bude zaujímať aj iných ľudí.
zlatica76
16.10.14,04:14
ak je to rýchla odpoveď, dovča by nemala byť problém v súčasnej dobe mobilných telefónov.
Vezmi si to z inej strany - koľko slovenských zákonov nájdeš napísaných v maďarčine?
Dav
16.10.14,04:43
Zákony v EU sú viac - menej rovnaké, lebo sa postupuje podľa Smerníc EU, ktoré sa zapracúvajú do zákonov jedlotlivých štátov. Moja odpoveď je, že na Slovensko sa bude fakturovať s alebo bez DPH podľa pravidiel, ktoré platia aj na Slovensku. Tovar platiteľovi DPH určite bez DPH s textom prenesenie daňovej povinnosti. Ak nájdeš maďarské zákony, preložíš ich cez Google. Aj taký preklad postačí pre pochopenie základných súvislostí.
nadinka207
16.10.14,15:24
ved mne je to uplne jasne, prave preto sa pytam, ci nahodou niekto nevie, tak isto ako by sa pytal madarsky obcan na nase zakony, mozno by mu tiez niekto vedel poradit....
nadinka207
16.10.14,15:30
nie nemyslim si, ze odbornici tu sedia 24/7, pravda je, ze som nemyslela na to, ze to zaujima aj druhych ludi, za to sa ospravedlnujem....a vymazala som ju preto, lebo myslim, ze odpovede typu nizsie uvedenych komentarov nikomu nepomozu...plus sudenie cloveka na zaklade jednej otazky je podla mna tiez mimo