timejka200
16.10.14,07:20
začala som účtovať jednej známej galantériu Neviem či robím správne. Ona nakupuje napr. priadzu...nite atď stuhy a potreby k šitiu...ja to účtujem ako zásoby - materiál...a následne tržby z ERP - predaj tovaru ( kedˇže predáva hotové výrobky už vyrobené...) robím správne?
nika.sum
16.10.14,05:23
zasoby - ale analyticky by som oznacila ako tovar, pretoze ona to predava v nezmenenom stave, tak pri predaji spravne tovar. Ak by z toho nieco vyrabala a potom predavala vyrobky, ktore sama vyrobila, tak na vstupe by to bol material a predaj vyrobkov.
timejka200
16.10.14,05:25
no ved práve , že ona z toho vyrába rôzne dekoračné veci, ktoré predáva,,lenže predáva niekedy aj samostatne len nite..gomobíky priadzu..ako by si odporúčala to rozčleniť?
nika.sum
16.10.14,05:35
ona by si mala viest sklad, vsetko co zoberie zo skladu na vyrobu, staci len preuctovat do materialu, ono to vo vykaze nic nezmeni, kedze su to vsetko zasoby, v PU by to bolo horsie, ale pre vlastnu potrebu by si mala viest evidenciu...je to dost tazke, kedze viem ako sa v takychto obchodikoch vedie sklad. Ale pri vystupe by mala mat v ERP oznaceny predaj vlastnych vyrobkov, vo vykaze je totiz rozdeleny predaj vyrobkov a sluzieb a tovaru.
timejka200
16.10.14,05:36
takže ak to budem robiť tak že tržby z ERP - predaj tovaru...je to v poriadku. Nákup materiálu - zásoby...môžem to tak robiť? podľa mna nič tým nepokazím...či? dakujem