Mimiska
16.10.14,08:25
Rada by som vedela na co sa mam pripravit ohladom tejto kontroly. Co chcu vlastne kontrolovat ked nemam este ziadne faktury ani objednavky?Som SZCO. Taktiez na danovom urade mi bolo povedane ze sa dostavim ohladom kontroly tam, tak ma prekvapilo ze si naordinovali stretnutie u mna doma, hoci chapem, je to sidlo podnikania. Dakujem za kazdu odpoved
Mishok
16.10.14,07:18
Ak ľudovo povedané SZČO ešte nepodniká tak budú chcieť doklady o prípravnej činnosti proste že si zdaniteľná osoba podľa §3... zmluvy o budúcich zmluvách, objednávky atď... taktiež si overia pravdivosť údajov v žiadosti (najmä majetok)... a nezabudni si označiť sídlo :) prvá veta kt mi teta povadala: ,,Dobrý deň, vidím že sídlo máte označené tak môžeme začať" :)
Mimiska
16.10.14,07:23
zmluvu o buducej zmluve som prilozila k ziadosti o registraciu. uz do telefonu sa ma pytali ci mam objednavky, faktury a povedala som ze nie. Cize okrem kontroly toho, ci mam na schranke napisany nazov firmy ozaj netusim co chcu kontrolovat.
via
07.04.15,17:47
rada by som sa vratila k tejto teme, kontrolovali len to co tu pises ??? tiez ich cakam, a ani neviem co pripravit .. dokopy mam 5 dokladov, a tiez len zmluvu o buducej zmluve. ....
marjankaj
07.04.15,18:24
SZČO teda FO nemá sídlo. "Teta" si vymýšľala. :eek:
Kuk obchodný zákonník §2/3
Mishok
08.04.15,02:56
V mojom prípade išlo o SRO takže si teta nevymýšľala... čo sa týka označovania miesta podnikania pri SZČO tak toho už tu bolo vela popísaného a vyberám sumár:


455/1991 zákon o žinostenskom podnikaní

§ 2
Podnikanie
(3) Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom. Právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom.

§ 30
(1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť najneskôr v deň začatia prevádzkovania živnosti. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.33)

§ 17
(7) Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti. Ustanovenia o oznamovaní zriaďovania a zrušovania prevádzkarne sa vzťahujú aj na združené prevádzkarne a na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti uvedené v odseku 3 písm. a) a d).

33) § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka.
§ 14 zákona č. 634/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.

§ 7 ods. 3 Obchodného zákonníka.
(3) Prevádzkárňou sa rozumie priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Prevádzkáreň musí byť označená obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkárne alebo iné rozlišujúce označenie.

§ 14 zákona č. 634/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.
§ 14
(1) Predávajúci je povinný prevádzkareň zvonku viditeľne označiť údajmi podľa osobitného predpisu,11a) prípadne aj symbolom alebo uvedením hlavnej skupiny predávaných výrobkov alebo poskytovaných služieb.

Mne z toho vyplýva že:
Prevádzkarňou podnikateľa sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť, resp. priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa však primerane vzťahujú aj na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti....
Za takéto priestory sa považuje napríklad miesto podnikania fyzickej osoby, ktorým je väčšinou adresa trvalého bydliska osoby,
marjankaj
08.04.15,06:30
Šak tu sa píše o SZČO a nie o PO. A SZČO má uvedené miesto podnikania. A fakt netuším ako inak by malo vyť označené okrem mena. V živnostenskom zákone nie je žiadna zmienka o "sídle" fyzickej osoby. Takže v tomto konkrétnom prípade bola tvoja rada zbytočná. Tým nechcem povedať, že sa nevyznáš. Práve naopak.;)
Mimiska
17.11.15,19:11
Prepac ze neskoro...asi to uz nepotrebujes...ale ano, kontrolovali len toto