luja5
16.10.14,09:55
Príležitostne zájdem do tejto rubriky, aby som bola v obraze, čo nového sa na Porade z hľadiska jej fungovania rozdebatovalo, riešilo-vyriešilo a môžem aj ja využiť. Už ma to však nebaví, ak v nej stále čítam o účtovníctve, DPH, práve, nemocenských dávkach, mzdách a personalistike... a musím hľadať témy, ktoré do tejto rubriky patria. Aspoň na prvých troch stranách rubriky som v témach, ktoré do nej nepatria a v ktorých som mohla, jej názov vymazala. Nemôžem však všade, tak sa pýtam admin., či sa nedá venovať tomu pár minút a raz za čas odstrániť aspoň z prvých dvoch-troch stránok rubriky témy, ktoré do nej nepatria, prípadne ich preradiť tam, kam patria. Možno iným takáto neprehľadnosť a miš-maš nevadí, ale ďakujem za pochopenie, že mne to vadí a týmto som prejavila záujem, aby sa to aj riešilo:).

Doplnenie, nakoľko niektoré príspevky sa dotýkajú aj otázky zaraďovania príspevkov do tejto rubriky:
Táto rubrika sa pridáva asi aj sama. Zadávala som otázku do rubriky Iné a k tomu som pridávala rubriku Zdravie. Po odoslaní otázky ako novej témy som len pozerala, že odkiaľ sa tam zobrala aj táto hlavná rubrika. Síce nie ako prvá v poradí, ale bola tam. Ani som ju nepridávala, ani v texte nemám či už slovo "Porada", alebo "o stránke" http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10721.gif.

Tiež som si všimla, že keď som robila presun svojho príspevku medzi touto témou a témou http://www.porada.sk/t252859-navrh-na-zmenu-nazvu-rubriky-porada-o-stranke-porada.html (skúšala som si potvrdzovať niektoré postupy pri presunoch na vlastnom príspevku, ktoré môžem robiť a s akým výsledkom), automaticky naskočila rubrika Návrhy nových rubrík, ktorú som nepridávala. Niekedy rubriky teda automaticky naskakujú, aj keď nechceme. Aspoň tak predpokladám z toho, že nevidím, že by niekto uvedenú rubriku pridal.
avalik
16.10.14,07:59
Tam kde je to zaradene ako hlavna tema tak moze zmenit len Richard - alebo mozno aj niektori moderatori.
luja5
16.10.14,08:04
Preto som sa pýtala admin. = Richarda;).
avalik
16.10.14,08:14
nejako mi to slovicko admin. uniklo, tak sorry, ze som si dovolila reagovat
luja5
16.10.14,08:20
Ja som to nenapísala v zlom, sorry, ak to tak vyznelo:). Tvoja reakcia mi vôbec nevadí, skôr ju beriem ako podporu seba, že som napísala dobre;).
kopretinka
16.10.14,08:30
keby sa dala meniť aj tá prvá rubrika.......hm... ;)
jslancik
16.10.14,08:39
dalo, dalo, keby na to mal admin čas.
Odporúčal by som zmeniť názov "rubriky" (porada (o stránke Porada)) na niečo kratšie. Lebo pre "pýtačov" je ťažké rozhodnúť sa, do akej rubriky svoju otázku zaradiť, a do oka im padne tá suverénne najdlhšia rubrika. Čo na tom, že je to absolútne odveci, teda s otázkou nemá táto rubrika nič spoločné.
Richard
16.10.14,10:13
Keď to bolo stručné tak tam išlo ďaleko viac otázok, pretože si ľudia mysleli asi "však otázku chcem dať do Porady"....
jslancik
16.10.14,10:16
ja viem... keby som vedel tip, ako by mala znieť taká rubrika, tak by som ti ho určite napísal. Možno by stálo za to zakázať novým členom svoju prvú otázku umiestniť do tejto rubriky. To by nebol problém, a rubrika by sa hoodne zoštíhlila.
Alebo dať oprávnenia meniť aj hlavnú "rubriku" otázky ostatným moderátorom.
Richard
16.10.14,10:16
Ja tam občas aj upratujem, väčšinou však len vyhodím to čo je tam druhotne zaradené. Viacerím som však dával moderátorske práva, pomocou ktorých sa dá meniť hlavná rubrika / Porada takže pomoc pritom uvítam.



Doplnenie: Prikladám ukážku ako vie moderátor rýchlo vyčistiť rubriku (funguje len pre odstránenie druhotných Porád).
luja5
16.10.14,10:19
Ja by som aj pomohla, ale mne to nejde. S čím som mohla, s tým som pomohla. A trošku mi vadí, že tí, ktorí to môžu urobiť, tým to asi nevadí. Pritom na to naozaj netreba veľa času, mne to išlo rýchlo tam, kde som mohla. Nechcem pritom žiadne práva, ale ak mi aspoň jednorazovo umožníš to upratať, upracem:).
Richard
16.10.14,10:20
Novým členom zakázať písať otázky ohľadne fungovania Porady nie je žiaduce. Práve by sa mali písať tu a nie mi vypisovať cez kontaktný formulár.
Všetci moderátori môžu presúvať, nedávno som rozdal tieto možnosti viacerým a postupne budem dávať ďalším.
Ja by som to najradšej nejak oddelil, nepáči sa mi napr. keď sú medzi TOP témami všelijaké problémy s fungovaním stránky, ktoré častokrát ani nie sú problémy stránky ako používateľa. Všetci to tu vyhlasujú do výšin, ale to sú témy pre admina, nie pre čitateľa ktorý tu hľadá zaujímavý obsah...
Richard
16.10.14,10:22
Ok to len privítam. Ja by som bol happy, keby sa aj pridávali rubriky tam kde majú byť, čo môžu všetci VIP aj bez moderátorských práv. Vpravo je na to aj upútavka, ale nikto sa nemá k činu :( Asi budem musieť za to dávať body či čo :)
luja5
16.10.14,10:26
@jslancik: Mňa napadol názov "Fungovanie stránky Porada", "Fungovanie Porady".... Tam by hádam už ľudia nezadávali otázky o PN-kách, nemocenských dávkach, BOZP....
misoft
16.10.14,10:27
Tí "niektorí" aj niekedy priradzujú zaradenie do príslušných rubrík, ale len tie v druhom, treťom... poradí. To prvotné zaradenie však môžu len moderátori, ale i tí nie sú všemocní a nemôžu všetko ustrážiť. A tak sa stáva, že otázka zo mzdovej oblasti sa ocitne v inej rubrike, než by mala byť.
kopretinka
16.10.14,10:38
ja upratujem,ale na tú prvú nemám právo....
Kvaka
16.10.14,11:13
Richard, ja tie témy často presúvam, najmä ak mi padne do oka zle priradená téma na hlavnej stránke, ale takto, ako to luja ukázala, ísť na túto konkrétnu stránku, kde všetky zle zaradené témy vidno, to ma nenapadlo. Super nápad. Už som dnes aj nejaké témy popresúvala, ešte skúsim viac.
Problém mám s tým presúvaním trochu iný. Kde zaradiť napríklad tému, ako žiadať o dávky v hmotnej núdzi, alebo sa pýtajú nezamestananí na svoje iné možné dávky, na dôchodky, prípadne poistné odvody. Nemalo by to byť všetko len pod rubrikou Právo. Ak otázku nedávajú mzdárky, či účtovníčky, ale nezamestnaní, tak ich ani nenapadne to dať do rubrík ako sú Mzdy a personalistika, Účtovníctvo a dane, ale asi ani to Právo. Napadne ich to jedine vtedy, ak vyhľadali podobné témy a videli, kde sú zaradené. :) Myslím si, že práve preto zaraďujú nováčikovia veľa otázok do Porada (o stránke porada). Ak môžu ísť iné rubriky do detailov, (počítače, tablety, mobily, elektronika) prečo tu nemáme aspoň rubriku Dôchodky, Odvody, Správa bytových domov (nie je všetko len SVB). Ale už som dávnejšie o tomto písala, ešte keď sa rubriky tvorili. Asi tak.
luja5
16.10.14,11:23
Mne chýba nejaký prehľad, ktoré podrubriky patria pod hlavné rubriky. Možno niekde je a neviem ho nájsť. Teraz som už stihla veľa tém "upratať" z tejto hlavnej rubriky preč a občas som si musela vyhľadať podobné témy, do ktorej hlavnej rubriky sú zaradené. Ak som náhodou trafila vedľa, nič nebráni tomu, aby odborníci upozornili na priradenie do lepšej hlavnej rubriky, alebo sami to zmenili, ak môžu. Prípadne aj poradiť, do akej inej podrubriky tému ešte priradiť, ak to sami nemôžu urobiť.
Kvaka
16.10.14,11:29
Priradenie iných rubrík, či podrubrík dávam podľa obsahu, ale ono to už pri zadávaní otázky automaticky priradí podľa kľúčových slov. Niekedy to aj "sadne", niekedy treba z podrubrík odstraňovať.
luja5
16.10.14,11:35
Problém som mala u tém, ktoré boli zaradené len do tejto jednej hlavnej rubriky, neboli tam priradené žiadne iné rubriky ani podľa kľúčových slov a potrebovala som tému presunúť do inej hlavnej rubriky. A ja mám skôr prehľad o podrubrikách, ktoré si sledujem, tak sa potrebujem v tom viac zorientovať A môže sa mi stať, že zadám nesprávnu hlavnú rubriku "na výmenu", ale aspoň to z tejto naozaj nezodpovedajúcej rubriky dostanem preč:)..
Kvaka
16.10.14,11:36
Ty to určite dobre zaradíš. :)
Kvaka
16.10.14,11:39
Vidím, že veľa otázok je v správnej hlavnej téme, ale sú aj v rubrike Porada o stránke, tam sa to nepresúva, iba sa vymazáva cez ceruzku.
Richard
16.10.14,12:12
Ak si na stránke rubriky, tak v zozname tém je na pravej strane krížik, tam sa to najrýchlejšie dá "vyhadzovať" z danej rubriky. Okrem hlavnej, to sa tam tak nedá, lebo hlavná sa musí zmeniť, nielen vyhodiť. Vidíš ho?
Kvaka
16.10.14,12:15
Všimla som si, že keď presúvam tému z hlavnej rubriky do rubriky, ktorá tam už druhotne je, tak ostane aj pôvodná hlavná rubrika ako druhotná, teda tu
je to porada o stránke, musím ju odstrániť.
Richard
16.10.14,12:15
Čo sa týka hlavných rubrík, snažím sa minimalizovať ten počet, lebo ak ich bude veeľa tak to už fakt budú trieskať kade tade, lebo kvôli množstvu nenájdu. Skôr treba hľadať všeobecnejšie názvy, aby sa tam vedeli strafiť. SVB je tiež tak myslené, nemusí to byť len o SVB. Na to slúži už druhotné priraďovanie do rubrík, preto máme možnosť tému priradiť do XYZ rubrík, aby bola tam kde má byť a hlavná rubrika slúži len nato aby boli "nahrubo" zgrupené témy a nestratili sa po jednotlivých podrubrikách... Normálne by stačili podrubriky, ale to by sa ľudia museli vedieť lepšie "orientovať" a pracovať s dátami a Poradou. Žiaľ to je utópia.
Richard
16.10.14,12:17
Nemáme tu striktnú hierarchickú štruktúru, čo považujem za výhodu. Jedna téma môže patriť krížom krážom do relevantných rubrík. Ak máš napr. problém s telefónom, ktorý je zároveň daňový a právny, tak to môže byť kľudne naraz v "Mobiloch" "Účto a dane" a "Právo" pričom tieto rubriky nie sú hierarchicky usporiadané...
jslancik
16.10.14,12:44
luja5 - len aby to bolo čo najkratšie :)
Richard
16.10.14,12:48
Však vymyslite a skúsime to premenovať. Volalo sa to voľakedy aj "Ako funguje Porada" myslím a aj tak tam dávali otázky. Nemyslím si že čím kratšie tým lepšie. Dlhý názov sa dá pochopiť ľahšie ako kratší. Je to skôr o tom že niekto neuvažuje a kliká...
karakul
16.10.14,12:53
... kratší a výstižnejší názov nepoznám: FAQs
Kvaka
16.10.14,12:55
Tak už skoro dve hodiny upratujem, teda presúvam a vyraďujem, zo 16 strán ostalo 5, už som sa tešila, jupí, o chvíľu to bude, ale teraz sa začali v tejto téme ďalšie témy asi "kotiť", znovu ich je tam 8 strán, takže na dnes končím, stuhla mi krčná chrbtica.
Kvaka
16.10.14,12:58
Už sú 4 strany, konečne asi čisto bude.
jslancik
16.10.14,13:06
ďakujeme.
Kvaka
16.10.14,13:27
Richard, všetky mnou presunuté témy aj vyradené z tejto porady zmizli. Ostali tam iné, ktoré sú na prvý pohľad priradené k rubrike porada o stránke, ale ak na tému kliknem, že idem presunúť, už sú správne presunuté aj priradené. Nezmizli však z rubriky.
Kvaka
16.10.14,13:50
Už je upratané. :) Okrem tých zafixovaných, o ktorých som písala v komentári Richardovi.
kopretinka
16.10.14,14:11
misoft
16.10.14,14:41
Ja hej.
? !
Kvaka
16.10.14,14:47
ja som popresúvala nezodpovedané otázky, už nemám síl ísť do otázok zodpovedaných, táto, čo si dala link, je z draka, neviem ako presunúť.
kopretinka
16.10.14,14:52
ja presúvam zodpovedané :D
Kvaka
16.10.14,15:39
Už aj ja. Ešte chvíľu.
avalik
16.10.14,16:58
Richard, aj ja upratujem cez ceruzku - a je nas viac, tak nepis, ze nikto :)
avalik
16.10.14,17:06
luja5 ... zabudla som pridat smajlika, prepac ;)
arizona
16.10.14,17:40
Ked bude mat ta rubrika neviem aky "vysperkovany,konkretny" nazov,aj tak tam kazdy druhy novy "pytac" treskne svoju otazku.
Prv bola Porada srdcovou zalezitostou zvacsa stalych clenov,ktorym zalezalo,ako Porada vyzera,respektovali pravidla tejto stranky.

V poslednom case ma Porada obrovske mnozstvo novych clenov, s par prispevkami,ktorym je jedno,kde zaradia otazku, ci ako bude Porada vyzerat. Pridu,capnu otazku,dostanu odpoved,vymazu po sebe otazku a zvacsa sem viac nepridu...
A moderatori a admin sa mozu aj roztrhnut! , aj tak nestihaju vsetko sledovat a opravovat.

Ludia sa casto hnevaju,ze je tu neporiadok,ze su v temach nevhodne prispevky,ze su temy zle zaradene,ze mazalkovia vymazu svoje temy...

Ruku na srdce,mili Poradaci...kolki z Vas si daju "par sekundovu" namahu,aby stlacili jedine tlacitko pod prispevkom,aby oznamili moderatorom chybu,na ktoru ste narazili? :-) A dalo by sa pokracovat...

Vacsina skalnych Poradakov ma od admina rozsirene pravomoci,ale aj tak sa bez pomoci ostatnych clenov 100% poriadok udrzat neda.
Preto,mili Poradaci,obetujte obcas sekundu casu a stlacte prislusne tlacitko :-) ....viac hlav,viac rozumu :-)
avalik
16.10.14,17:47
avalik
16.10.14,17:49
A tu mi to islo, len z temy cez ceruzku, nie cez krizik v rubrike http://www.porada.sk/t243114-perlicka-poziera-vajcia-ostatnych-sliepok.html
luja5
16.10.14,17:56
@Richard: Ak si o krížiku písal mne, tak vtedy som už na Porade nebola a sedela som v buse, preto som nereagovala, až teraz. Vidím krížiky, ale ja ich nemám funkčné. Tuším som o tom už dávnejšie aj písala, že na čo sú, keď na ne klikám, nič sa nedeje...
Kvaka
16.10.14,18:00
ani ja tie krížiky nemám funkčné
luja5
16.10.14,18:02
Richard, mohol by si, prosím Ťa, na prvej strane tejto rubriky dať preč toho "Draka"? To neviem urobiť a tá téma tiež nemá nič s touto rubrikou spoločné (téma Odvodová výnimka pri zamestnávaní dlhodobo nezamestnaných občanov). Vďaka:).
luja5
16.10.14,18:08
@Richard: Ak sa to kedysi volalo "Ako funguje Porada", myslím si, že by to mohlo tak byť aj teraz. Však netreba všetko staré zrušiť, ak to bolo dobré. Ja som za to, aby v názve rubriky bolo slovko "fungovanie" (mala som podobný nápad, viď návrhy v mojom komentári vyššie), lebo to už hádam nikoho nebude viesť k tomu, aby do fungovania Porady dával odborné otázky z oblasti práva, účtovníctva...
Kvaka
16.10.14,19:02
Už je doupratované.
Kvaka
16.10.14,19:10
avalik
16.10.14,19:34
Richard
17.10.14,05:33
Dá sa cez ten krížik, inak je to téma z DRAKa, takže tam nie je to prostredie ako v Porade. Priložím do odpovede screenshot ako sa to dá.
Richard
17.10.14,05:46
avalik za to ti vďaka, len keby sa aj viaceri zapojili... Naschval som zobrazil kto ako pridaval a odoberal rubriky, aby sa to trochu "spropagovalo" a zapojili sa viaceri a zaroveň bolo vidno kto sa tu snaží robiť poriadok :)
luja5
17.10.14,05:46
Richard, mne ten krížik nefunguje bez ohľadu na to, či je pri otázke/debate a či je otázka/debata zaradená len do jednej rubriky, alebo do viacerých rubrík.
Richard
17.10.14,05:48
Ok otestujem to - je to dosť praktická funkcia pri čistení rubriky, mne to funguje...
Richard
17.10.14,05:58
Ok nie je to medzi moderátorskými právami, iba admin to moze spravit. Zmením to.
luja5
17.10.14,06:06
Vďaka.
jslancik
17.10.14,06:10
absolútne nevhodné v takomto tvare. Ty chceš nahradiť "porada (o stránke porada)" "najčastejšie kladenými otázkami"? Vieš vôbec, čo patrí do spomínanej rubriky?
Kvaka
17.10.14,08:24
Richard, krížik vidíme, vieme, kde je :) ale nie je všade použiteľný, aj keby nám nemoderátorom fungoval. Lebo hlavná rubrika sa v prehľade nezobrazuje vždy na prvom mieste, až po rozkliknutí vidno, že je hlavná, môže sa teda javiť ako druhotná rubrika a vtedy krížik, ako píšš nepomôže.
luja5
28.10.14,09:59
@Richard, môj názor k časti z Tvojho komentára vyššie „... Ja by som to najradšej nejak oddelil, nepáči sa mi napr. keď sú medzi TOP témami všelijaké problémy s fungovaním stránky, ktoré častokrát ani nie sú problémy stránky ako používateľa. Všetci to tu vyhlasujú do výšin, ale to sú témy pre admina, nie pre čitateľa ktorý tu hľadá zaujímavý obsah...":

1. Ak ma téma pre admina zaujme, alebo mám rovnaký problém, nemám dôvod nepridať jej srdiečko, keď mám systémovo takú možnosť. Aj Tebe to môže jednoducho ukázať na stránke danej rubriky, ktorá téma nakoľko zaujíma aj iných, aká je "stará".... Asi je vždy lepšie, ak viacerí pridávajú srdiečka, ako keby zadávali otázky o tom istom, len rôznymi slovami, alebo vypisovali komentáre, keď stačí ťuk na srdiečko..:).

2. Ak by si to chcel nejako oddeliť, nemôžeš systémovo prístup tém z tejto rubriky medzi TOP otázky na hlavnej stránke zablokovať? Všeličo sa dá na Porade zablokovať, predpokladám teda, že aj toto by sa dalo. Zostali by ako TOP témy len v danej rubrike, kde ak niekto má záujem (napríklad ja;)), môže si pozrieť...
Richard
30.10.14,08:10
Luja, tak som to aj myslel, dať to preč z top tém. To srdiečkovanie je ok, ako aj vravíš ukazuje to koľko ľudí s tým súhlasí, len škoda že sa takto nazbierajú srdiečka len v "negatívnych" témach a pozitívnych nie (myslím dobré otázka a témy na celej Porade). Ale to je prirodzená vlasnosť človeka, ak ma to nepáli tak to neriešim. Musím však povedať že sa to trochu polepšilo a mierne sa zvýšilo srdiečkovanie tém...
luja5
31.10.14,04:23
Richard, možno tomu pomáha, aj keď sa občas "rozvíri" hladina podobnou témou o Porade, ako je táto a tiež trošku záujmovo osrdiečkovaná;), čo potvrdzuje aj diskusia:).