moss.palicka
16.10.14,12:47
Dobry den prajem,
rad by som polozil komplexnejsiu otazku ohladom podnikania. Forum som presiel a na niektore veci som nenasiel odpovede. Pisem sem moj plan aby to bolo jednoduchsie pre pochopenie a tiez cislujem otazky aby sa dalo odpovedat len na niektore.

Pracujem ako zamestnanec vo firme na TPP a paralelne chcem podnikat v oblasti distribucie a predaja cokolad aj cez webshop. (moja terajsia firma robi v inom odvetvi)

1.Ak chcem podnikat popri zamestnani, je pre mna vyhodnejsie ist na zivnost, kedy by som nemusel platit odvody atd.. alebo radsej sa rozhodnut pre s.r.o.? Ide mi hlavne o to, ze podla mna od buduceho roka bude zalozenie firmy drahsie kvoli vyssiemu minimalnemu vkladu, tak by ma zaujimalo co sa vyplati do buducna.

2. Potrebujem pri takomto type predaja/distribucie (balene coklady) mat nejake zdravotne potvrdenie? Nasiel som rozdielne nazory. Budem podnikat len sam.

3. Ak by som takyto tovar nakupoval aj z Norska, ktore nie je clenom EU mozem dostat status vyhradneho distributora pre nasu krajinu?

4. Neexistuje nejaka danova zmluva medzi EU a Norskom alebo platia pravidla ako pre tretiu krajinu?

Dakujem za odpovede.
rabek
16.10.14,11:49
Ahoj, ku bodu I. Ti mozem dat moj nazor, ze lepsie popri TPP je mat s.r.o. ako zivnost. Tiez som to tak riesil .
Xanti
16.10.14,14:12
A iste si zaregistroval danové licencie, ktoré začnú platiť s.r.o. od januára 2015 a nie sú to maličké sumičky ...
rabek
16.10.14,15:22
Samozrejme ze to registrujem, ale ked to porovnam so zivnostou , ktoru som mal predtym a platil odvody a ZP z TPP a zo zivnosti, ku tomu este aj progresivne zdanenie tak s.r.o. sa stale oplati. beriem do uvahy aj obrat, ktory robim na s.r.o. tak na licenciu ako platca DPH budem mat . Skoda akurat tych penazi, lebo miesto licencie statu by som tych 960€ zainvestoval radsej do firmy .