pracakurier
16.10.14,14:45
Dovolim si tvrdit ze na prvy pohlad kurier v pohode pracicka si dovolim povedat ze pravda je uplne niekde inde, ale zacnem poporiadku. Budem pisat konkretne poslete zivotopis, firmy DHL, UPS (sps partner na slovensku), GLS, DPD a kadejake ine trojpismenkove firmy. Oslovil som dokonca aj slovensku postu. Cakal som tyzden okrem automatickej odpovede ma nikto nekontaktoval. Dovolil som si zobrat mobil a obvolavat cisla 0850 a pytat kontakty na personalne oddelenia resp. prvotne call centra. Vyvolavania ma stali nie malo strhnuteho kreditu. Niekde som hlavou prerazil inde ma odbili ked personalne oddelenie o vas prejavi zaujem budeme vas kontaktovat. O moj exaktny zaujem prejavili az dve firmy. Nebudem menovat ktore, bol mi odporuceny konkretny clovek. Jeden mi odpovedal emailom a s druhym som telefonoval. Obaja v podstate povedali to iste. Musim splnat dve kriteria mat otvorenu zivnost / s.r.o a vlastnit dodavku vozidlo na prepravu balikov. Zaciatkom roka som zivnost zatvoril kvoli odvodom a dodavku nemam, aj som zacal pozerat inzeraty kolko taka dodavka stoji od 3000 do 6000 eur ojazdena. To si mam akoze dodavku kupit za vlastne a kto mi preplati naklady? Pochybujem ze prenasanie balikov z bodu A do bodu B zarobi nielen moje uzivenie sa ale cenu ojazdenej dodavky a naklady na udrzbu.

Myslim si ze tymto moje iluzie o praci kurier skoncili.
Papierniková
16.10.14,13:35
Nakoľko som sa práve včera rozprávala s jedným ... jeho skúsenosti sú nasledovné : podmienkou nástupu bola živnosť, výpis z registra trestov a absolvovanie psychotestov ... začína jazdiť autom kuriérskej spoločnosti, ktorá znáša všetky náklady ako naftu, opravy a pod. On bude fakturovať na základe odovzdaného množstva balíkov a počtu najazdených km ... to sa mi zdá celkom seriózne
misoft
16.10.14,13:38
Tiež si myslím. Kuriér ako živnostník, od spoločnosti dostane výrobný prostriedok a preplácanie a údržbu tohto výrobného prostriedku.
pracakurier
16.10.14,13:46
kde je to takto? dodavku kupovat urcite nebudem.
Papierniková
16.10.14,13:54
Napísala som Vám v správe, aby som tu nerobila reklamu
jslancik
16.10.14,13:55
radu nechceš, takže niekoľko postrehov. Možno aj nejaká rada sa nájde :)
1. Asi je jasné, prečo si sa skontaktoval iba so spoločnosťami s takými podmienkami. nemajú prebytok uchádzačov o prácu.
2. Väčšina špedičiek funguje ešte "po starom" - vlastnia autá. Je predpoklad, že postupne prejdú na čisto subdodávateľský systém.
3. Netlač sa, kam ťa nechcú. Majú tvoj životopis. Ver tomu, že ak by si bol pre nich zaujímavý, ozvali by sa ti. Ale takých ako si ty, je xyz.
4. Tvoje pochybnosti stav nezmenia. Zarobiť sa dá, ale musíš makať, byť šikovný a rýchly. Splatenie dodávky nečakaj za rok, ani za dva.
Papierniková
16.10.14,13:56
Nedá sa mi poslať správa ...
misoft
16.10.14,13:57
Pozri sa napr. tu:
http://www.profesia.sk/praca/atron/O1311178 - auto, mobil firemné.
Ak pracuješ pre firmu, používaš auto v ich mene, musí mať logo!
http://www.pracaponuka.sk/praca-kurier-volne-miesta/
A nikde sa nespomína podmienka mať vlastné vozidlo!
Ten, čo ti to povedal, bol riadny pako.
Ingrid Ondruskova
16.10.14,13:57
Takýto "akože zamestnávatelia" sú dobrí vydriduchovia!! aj sa čudujem, že im niekto na to naskočí...povaha tej práce je jednoznačne závislá činnosť, t.j....mal by to byť klasický pracovný pomer so všetkým všudy!! silno pochybujem, či je to takto aj na západe /DE, AT a iné civilizované krajiny.../
buchač
16.10.14,16:01
Veru tak, ilúzie skončili.

Aby si bol v úplnom obraze, tak vedz, že aj keď splníš hociaké podmienky, tak nemáš miesto isté.

Pointa spočíva v tom, že takéto miesta sú dosť protekčné.

Capisci ???
Ingrid Ondruskova
16.10.14,16:12
Buchač máš pravdu s tou protekciou, ale absolútne nechápem prečo....poznala som jedného vodiča a nemá čas sa ani vycikať....furt v strese a na kolesách, a prac.doba končí tak o 17.00hod. toto sa nedá dlho robiť...aby človek neskolaboval...
korela
16.10.14,16:13
Skús Tesco, rozvoz potravín. Neprichádzaš do kontaktu s hotovosťou, si zodpovedný iba za tovar čo odovzdáš zákazníkovi. Zákazník ťa bude vždy očakávať, pretože služba je objednaná v rozmedzí max. dvoch hod.
Neviem koľko platia. Podmienka slušný prístup k ľuďom a prijateľná vizáž.
Či je to práca TPP, brigáda, ŽL, to neviem.
Alebo portály s donáškou jedla.
korela
16.10.14,16:16
Kuriér zo Slovenskej pošty prišiel pre balíky s neoznačeným osobným autom, nie raz. Mala som pochybnosti, či ich odovzdávam naozaj pošte. Pošťák bol bez uniformy.
Ingrid Ondruskova
16.10.14,16:17
inak aj toto sa mne stalo....
pracakurier
16.10.14,16:19
ja som z vychodu. ingrid velka kurierska spolocnost ma desiatky kurierov ked takto funguju kazdy dodavku si musi zabezpecit skutocne sam aj servisovat na lastne naklady..
buchač
16.10.14,16:20
Ing. Vladimír BOJO ( Hoď svišťom) by povedal ...." BIZŇIS "...;) :D
pracakurier
16.10.14,16:29
ked firma transformuje sa na subdodavatelsky system ocakavam ze nebudem robit poslicka za par drobnych uvediem priklad ale pisem od brucha: na TPP nech daju 600 brutto ok beriem ale nemozem robit za rovnakych 600 brutto subdodavatelsky dokonca ani za jednotkovu sumu za balik. V bezny den moze byt na 1 kuriera priklad 20 balikov cez vianoce 60 balikov. Fakturaktoru taky zivnostnik subdodavatel vystauje je od mnozstva prepravenych balikov. Zatial som nespomenul odvody socialna poistovna 135 eur a 65 zdravotne odvody, pozicka na dodavku, servis, poistky, palivo. zijem skromnym zivotom ked tak ratam neviem ci by mi bolo dost 2000eur za mesiac.
pracakurier
16.10.14,16:31
to tesco urcite skusim , donasku jedla skor vidim ako nie
Ingrid Ondruskova
16.10.14,16:33
podľa mňa sa z toho nedá dýchať...ináč by ma zaujímali konkrétne sadzby, že ako SZČO za balík dostanem toľko a toľko.....potom by sme to videli všetko reálnejšie, že či...
Ingrid Ondruskova
16.10.14,16:39
ale ako to môže tomu SZČO vychádzať??? robila som vo firme, kde nám chodil kuriér balík popoludní brať /nahodil na korbu/, my sme platili kuriérskej firme 4,-EUR/balík/predpokladajme stredne veľký a stredne ťažký balík/, ak by kur.firma dala Tebe cca polovicu, t.j. 2,-EURá a denne by si vyskladnil 20 balíkov, t.j.mal by si pre seba 40,-EUR/denne/ brutto!!!!a teraz rátaj!!!
korela
16.10.14,16:41
Ak rád jazdíš autom a nemáš ho, viem že sú ešte osobní vodiči. Asi cez inzerciu hľadať.
Poznala som prípad, starší a známy človek, mal auto, ale už nemohol kvôli veku viesť auto. Ten mladý muž u neho pracoval dlhodobo. Podmienky sa dajú dohodnúť.
Ingrid Ondruskova
16.10.14,16:47
je to samozrejme len veeeeľmi hrubý odhad....a teraz ide o to, čo všetko je ochotný "zamestnávateľ" uhrádzať!!! budeš stíhať z tej sumy lízovať auto?? odvobdy? atď. atď.
Dáša_
16.10.14,18:13
Nuž, že ťo nevítajú v prepravkách s otvorenou náručou je celkom pochopitelne. Majú svojich kurierov, tí majú podelené rajóny a dokiaľ nie je kritická situácia, tak nepotrebujú ďalšieho.
Rozprávala som s s kurierom, ktorý chodí ku nám - chalan ráno príde do firmy, sám si vyberie a naloží svoje balíky, dostane doklady a vyráža do mesta vzdialeného 40 km od depa. Tam celý deň, najskôr vykladá potom obieha firmy, kde nakladá. Bežne sa stáva, že u nás nakladá okolo 4-5 hodiny poobede. Potom ešte naspäť do depa, všetko vyložiť a druhý deň zase. Dodávka je jeho, len dostal polep, dodávka musela byť biela.
Ani kurieri si nenechajú svoj region len tak ľahko prebrať - minulý rok mal zlomenu nohu a aj tak chodil stále. Mal svojho pomocníka, ale job nepustil.

Je platený od balíkov, ako presne neviem, ale keď mu niekto nepreberie balík, tak má za to sankciu, t.j. ked nedoručí.
Ingrid Ondruskova
17.10.14,14:31
prečo nevidím v tejto téme komenty zo včerajšku??? bolo ich pomerne dosť....som už celkom slepá, alebo je tu cenzúra???
buchač
17.10.14,14:58
prečo nevidím v tejto téme komenty zo včerajšku??? bolo ich pomerne dosť....som už celkom slepá, alebo je tu cenzúra???

Lebo to bolo presmerované z "Otázky" do "Debaty" a tým pádom sa komenty odfajčili...
Čo tam potom, že k otázke bolo dosť veľa tých postrehov priamo zo života ?
Serie cenzora ? Asi (určite) nie !
fortunka
17.10.14,15:24
Asi ťa skalmem, ale práca kuriéra nie je ani jednoduchá, ani lacná a podľa rajónu ani nejaká zlatá baňa... o nervoch ani nehovorím. Úzko spolupracujem momentálne s 3. kuriérskou spoločnosťou... rokovali sme s viacerými. A pri dnešnej nezamestnanosti a záujme sa ani nedivím, že sa nejdu potrhať. Kuriér ma okrem toho, že je to väčšinou na živnosť (jasné auto si musíš kúpiť! Okrem tých kuriérských spoločností čo majú autá svoje - už ich nie je nejak extra veľa a nie každý dostane... záleži aj od dohody) kopec zodpovednosti za balíky a za ich doručenie. Z odmien mu nemenované spoločnosti dokážu strhnúť aj to, že daný balík v tej deň nedoručí.... a práca je to od rána do večera (depo sa v každom našom bývalom/terajšom dopravcovi zatvára okolo 20tej hodine) do vtedy tam kuriéri vláčia balíky. Začína ráno nakládkou a obvolaním adresátov, rozvozom, naháňaním ľudí kade tade po meste/dedinách a okolí, vyberanie dobierok, rozmieňanie peňazí.. keď to zvládne/alebo pomedzi to, má ešte nakládky objednaných odvozov + väčšinou neskôr nakládky zmluvných zásielok... a potom treba prísť, odovzdať peniaze (často do banky), skontrolovať a odovzdať papiere a vyložiť si auto....
Ingrid Ondruskova
17.10.14,16:20
Asi ťa skalmem, ale práca kuriéra nie je ani jednoduchá, ani lacná a podľa rajónu ani nejaká zlatá baňa... o nervoch ani nehovorím. Úzko spolupracujem momentálne s 3. kuriérskou spoločnosťou... rokovali sme s viacerými. A pri dnešnej nezamestnanosti a záujme sa ani nedivím, že sa nejdu potrhať. Kuriér ma okrem toho, že je to väčšinou na živnosť (jasné auto si musíš kúpiť! Okrem tých kuriérských spoločností čo majú autá svoje - už ich nie je nejak extra veľa a nie každý dostane... záleži aj od dohody) kopec zodpovednosti za balíky a za ich doručenie. Z odmien mu nemenované spoločnosti dokážu strhnúť aj to, že daný balík v tej deň nedoručí.... a práca je to od rána do večera (depo sa v každom našom bývalom/terajšom dopravcovi zatvára okolo 20tej hodine) do vtedy tam kuriéri vláčia balíky. Začína ráno nakládkou a obvolaním adresátov, rozvozom, naháňaním ľudí kade tade po meste/dedinách a okolí, vyberanie dobierok, rozmieňanie peňazí.. keď to zvládne/alebo pomedzi to, má ešte nakládky objednaných odvozov + väčšinou neskôr nakládky zmluvných zásielok... a potom treba prísť, odovzdať peniaze (často do banky), skontrolovať a odovzdať papiere a vyložiť si auto....


v jednom...dnes už viem "niekde inde"preradenom príspevku som sa vyjadrila podobne....ja by som to nevedela robiť, spomínala som, že práca končí o 17.00 hod!! Veľký OMYL!!! zle som sa vyjadrila...chalanisko u nás častokrát naloží balík medzi 16.00 a 17.00 a potom som si vlastne neuvedomila, že DEPO má v zdialené od nášho mesta 33 km, a to ešte nehovorím tie detaily o odovzdaní tržieb a podobné sprostosti, fakt neviem ani odhadnúť, kedy presne otvára v podvečer /večer??/ dvere svojho bytu....
Richard
21.10.14,09:27
Dal som to späť na otázku, ten kto to menil si asi neuvedomil, že sa stratia.
Richard
21.10.14,09:27
Dal som to späť na otázku, ten kto to zmenil si asi neuvedomil, že sa stratia.
Dáša_
21.10.14,09:37
20 balíkov denne? to je riadne podhodnotené. Moj odhad je, že minimálne vozia 100 balíkov denne k zákazníkom a zhruba rovnaký počet od firiem do depa. Cez vianoce, alebo aj po každom väčšom voľne násobne viac. A posledné dni pred vianocami, to ani nehovorím - tie dodávky bývajú napratané až po strechu.