Jojojj
16.10.14,15:54
Prišla mi sms s týmto textom:P.Pos,kontaktujte nas vo veci Vasho zavazku,ktory sme prevzali k vymahaniu. J. Medvedova, MBA Financie, tel: 0583260716.
Určite nemám žiadne záväzky ani nič podobné, mám vôbec na takúto sms reagovať, stretol sa s tým už niekto ? Ďakujem za radu.
misoft
16.10.14,14:14
Vymáhačská firma:

http://www.azet.sk/firma/916321/m-b-a-financie-s-r-o/

Pokiaľ si si istý, že nemáš voči nikomu žiadne dlžoby, pošli im list, že voči uvedenej osobe nemáš dlžobu a že ak ťa budú opätovne kontaktovať, budeš to riešiť právnou cesto voči ich firme pre tr. čin vydierania, neoprávneného obohatenia.
Jojojj
16.10.14,14:26
Dik za odpoved, urcite nemam ziadne dlzoby ani nic podobne, teda nemusim cez smsky pripadne telefonicky to riesit staci poslat list ? Doonca aj to cislo co mi poslali v smske nemaju ani na stranke v ich kontakte.
misoft
16.10.14,14:30
Kašli na nich. Ak sa znova ozvú - postupuj, ako som napísal. + pridaj tr. oznámenie na neznámeho páchateľa - pokus o vydieranie. A pridáš tel. číslo. Oni si ho už nájdu, keď do toho pôjdu!
axeco
16.10.14,15:08
kde si vygooglil, ze dlzoba je neopravnena a jedna sa o trestny cin vydierania ?
duves
16.10.14,17:26
Vyžiadaj si kopiu toho záväzku a ak si presvedčený, že niekto zneužil tvoje údaje, tak s tym treba ísť na políciu SR.
Terezia13
16.10.14,17:33
reagovať treba v každom prípade, kým to nie je celkom objasnené čo to je, ako vznikla pohľadávka a písomne si zaistiť vyjadrenie, že je to omyl, nedorozumenie, volať na to číslo, zistiť všetko, čo sa zistiť dá, predíde sa tým mnohým problémom
avalik
16.10.14,17:39
Zavolaj im tam, a povedz, že ak prevzali nejaký tvoj záväzok, nech ťa informujú písomne, nech sa preukážu zmluvou o postúpení pohľadávky a nech ťa neobťažujú SMSkami.


Občiansky zákonník

Postúpenie pohľadávky

§ 524

(1) Veriteľ môže svoju pohľadávku aj bez súhlasu dlžníka postúpiť písomnou zmluvou inému.

(2) S postúpenou pohľadávkou prechádza aj jej príslušenstvo a všetky práva s ňou spojené.

§ 526

(1) Postúpenie pohľadávky je povinný postupca bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi. Dokiaľ postúpenie pohľadávky nie je oznámené dlžníkovi alebo dokiaľ postupník postúpenie pohľadávky dlžníkovi nepreukáže, zbaví sa dlžník záväzku plnením postupcovi.

(2) Ak postúpenie pohľadávky oznámi dlžníkovi postupca, nie je dlžník oprávnený sa dožadovať preukázania zmluvy o postúpení.


PS: Nezabudol si uhradiť nejakú splátku poistky, prípadne nemáš dohodnutú dynamizáciu a nedal si zmenu trv. príkazu v banke?
viktorviktor
16.10.14,18:10
pozri aké dlhy rieši MBA finance, niektorí "dlžnici" tiež nemali tušenie o pohľadávke
http://www.sme.sk/diskusie/1255631/1/Firma-sa-vyhraza-zistovanim-majetku-bez-sudneho-konania.html
Chobot
17.10.14,06:48
Určite treba reagovať, hra na mŕtveho chrobák asa nevypláca. Ak tvrdia, že máš nejaký dlh, treba to dať do poriadku, zistiť, o aký dlh sa jedná (môžeš mať nedoplatok na zdravotnom poistení, nejakú starú pokutu za čiernu jazdu MHD a pod.), a ak nie je dlh oprávnený, treba zabezpečiť, aby ho ďalej nevymáhali. Lebo ak to raz dajú vymáhať cez exekútora, tak aj keď nebude dlh tvoj, tak trovy exekútora budeš musieť uhradiť.
taiko
17.10.14,07:06
Ja si myslim, ze si nikto nikdy nemoze byt isty, ze nema ziadne zavazky. Ci uz opravnene, alebo nopravnene, ci podvodom bzniknute. Uvedom si, ze to moeze byt aj napr. 10 rokov stare. Urcite zisti o co ide a podla toho jednaj
Chesapo
17.10.14,07:08
Preco by mal niekto, kto prijme SMS od neznamej osoby/sro odpisovat alebo volat naspat a minat si kredit ? To nevie vymahacska firma zavoalt ?
Jojojj
17.10.14,20:56
urcite nie zajtra im tam teda zavolam co to ma vobec znamenat a nech mi to teda poslu pisomne ak na mna nieco maju ale ja si niesom nicoho vedomi