Letko
16.10.14,18:21
Veľmi jednoducho,

O2 ponúka karty so 100% kreditom navyše pri prvom dobití. Karta je na objednávku zdarma, mesačne si môžete objednať 3 karty na jedno rodné číslo (pre istotu, keby 100% zrušili).
Aktivujete si kartu, dobijete za 15€, dostanete ďalších 15€, spolu je to 30€. Toľko stojí program. Mesiac voláte, po mesiaci vyhodíte SIM kartu a aktivujete ďalšiu.

Jednoduché a bez viazanosti.

Jediné obmedzenie je to, že ak chcete mať aj svoje staré číslo, potrebujete mobil na dve SIM karty alebo dva mobily a zároveň meníte druhé číslo každý mesiac. No keď si dobijete kredit napr. o 150€, dostanete kredit ďalších 150€ a spolu máte 300€, čo postačuje na 10 mesiacov neobmedzených hovorov.
občasník
17.10.14,08:49
Dúfam, že aspoň to účtovníctvo, ktorým sa podľa profilu vraj živíš, robíš lepšie, ako tie rady, ktoré tu dávaš.
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
b) kto normálne uvažujúci bude mať každý mesiac nové telefónne číslo?
c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
d) doplňte podľa vlastného uváženia
e) téma je zbytočná, zavádzajúca a podľa mňa zrelá tak max. na zmazanie
misoft
17.10.14,09:21
Veľmi jednoducho,

O2 ponúka karty so 100% kreditom navyše pri prvom dobití. Karta je na objednávku zdarma, mesačne si môžete objednať 3 karty na jedno rodné číslo (pre istotu, keby 100% zrušili).
Aktivujete si kartu, dobijete za 15€, dostanete ďalších 15€, spolu je to 30€. Toľko stojí program. Mesiac voláte, po mesiaci vyhodíte SIM kartu a aktivujete ďalšiu.

Jednoduché a bez viazanosti.

Jediné obmedzenie je to, že ak chcete mať aj svoje staré číslo, potrebujete mobil na dve SIM karty alebo dva mobily a zároveň meníte druhé číslo každý mesiac. No keď si dobijete kredit napr. o 150€, dostanete kredit ďalších 150€ a spolu máte 300€, čo postačuje na 10 mesiacov neobmedzených hovorov.
Somarina! Prečítaj si podmienky. Tvoj "Tip" je len obyčajné zavádzanie z tvojej strany.
evuš
17.10.14,09:26
Po zlej skúsenosti s O2, od nich nechcem už nič - ANI ZADARA...;)
misoft
17.10.14,09:30
Po zlej skúsenosti s O2, od nich nechcem už nič - ANI ZADARA...;)
Ja - naopak - dobré. Ale toto, čo uvádza Letko, to je z jeho strany výmysel.
nunenko
17.10.14,09:33
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

b) kto normálne uvažujúci bude mať každý mesiac nové telefónne číslo?
myslíš, že ten, čo veľa volá a chce málo platiť je nenormálne uvažujúci ?

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2

d) doplňte podľa vlastného uváženia
doplním, podľa mňa klesne cena nekonečných hovorov presne na túto sumu za mesiac 15€,
e) téma je zbytočná, zavádzajúca a podľa mňa zrelá tak max. na zmazanie
1 0
Mňa teda téma nezaviedla. Sám mám niekoľko prenesených čísel doO2. Podľa potreby ich občas použijem.
Napríklad na internet, 3 karty na mesiac a mám denne internet v podstate úplne zadarmo. Počiatočný náklad bol 3 SIM u Telekomu za 27€. Je to menej ako 1€ na mesiac. A dát mám 250MB každý deň, zamesiac 7,5GB ZA JEDNO €/mesiac. Predtým bolo 400MB/deň, ale Férovo to zmenili.
Na volanie vo vlastnej sieti O2 jeden bonus 5€ stačí na uskutočnenie 38 hovorov teda teoreticky 2300 minút. Za menej ako jedno €/mesiac.
Prakticky sa dá aktivivať balík nekonečných volaní 5 dní pred koncom zučtovacieho, a hneď ho deaktivovaťobdobia a 5 dní nekonečných volaní mám za menej ako jedno €.
Tesco karta sa dá volať medzi Tesco kartami absolutne zadarmo. Kúpil som si karty za polovicu a ešte zlavu za 2€ kus. Prvotný kredit platí jeden rok. za 4€ si môžu volať dvaja rok a na ostatné Tsco čísla tiež, do iných sietí za 0,1€/min.
Myslíš že aj ja zavádzam?
nunenko
17.10.14,09:37
[QUOTE="Letko"]
Somarina! Prečítaj si podmienky. Tvoj "Tip" je len obyčajné zavádzanie z tvojej strany.
Čo hovoria podmienky?
Letko
17.10.14,09:44
Dúfam, že aspoň to účtovníctvo, ktorým sa podľa profilu vraj živíš, robíš lepšie, ako tie rady, ktoré tu dávaš.
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
- aby som nepísal do vetra, na 1 kartu sa dá dobiť maximálne 30€ cez internet - teraz som sa pýtal O2 guru. To je jedna SIM karta na dva mesiace.
b) kto normálne uvažujúci bude mať každý mesiac nové telefónne číslo?
- normálne uvažujúci človek nebude túto debatu čítať. Používam tel. na 2 SIM karty - jedna je stále rovnaká, druhú mením.
c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
- ako v bode b). Po spotrebovaní kreditu je pre mňa prázdna dočasná SIM karta zbytočná.
d) doplňte podľa vlastného uváženia
- ja nie som normálne uvažujúci človek, hľadám spôsoby ako vystúpiť z kola von.
e) téma je zbytočná, zavádzajúca a podľa mňa zrelá tak max. na zmazanie
- v čom je téma zavádzajúca?


Odpoveď v texte
Letko
17.10.14,09:45
Po zlej skúsenosti s O2, od nich nechcem už nič - ANI ZADARA...;)
Ja - naopak - dobré. Ale toto, čo uvádza Letko, to je z jeho strany výmysel.
Čo presne je výmysel?
misoft
17.10.14,09:46
Letko
17.10.14,09:47
Veľmi jednoducho,

O2 ponúka karty so 100% kreditom navyše pri prvom dobití. Karta je na objednávku zdarma, mesačne si môžete objednať 3 karty na jedno rodné číslo (pre istotu, keby 100% zrušili).
Aktivujete si kartu, dobijete za 15€, dostanete ďalších 15€, spolu je to 30€. Toľko stojí program. Mesiac voláte, po mesiaci vyhodíte SIM kartu a aktivujete ďalšiu.

Jednoduché a bez viazanosti.

Jediné obmedzenie je to, že ak chcete mať aj svoje staré číslo, potrebujete mobil na dve SIM karty alebo dva mobily a zároveň meníte druhé číslo každý mesiac. No keď si dobijete kredit napr. o 150€, dostanete kredit ďalších 150€ a spolu máte 300€, čo postačuje na 10 mesiacov neobmedzených hovorov.
Somarina! Prečítaj si podmienky. Tvoj "Tip" je len obyčajné zavádzanie z tvojej strany.

V čom zavádzam? Konkrétnejšie prosím.
občasník
17.10.14,09:48
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.
evuš
17.10.14,09:50
..ale no chlapci, nedoťahujte sa.....;) ..kto chce, nech skúsi, kto nie, nech nechá tak....
Letko
17.10.14,09:51
Somarina! Prečítaj si podmienky. Tvoj "Tip" je len obyčajné zavádzanie z tvojej strany.
Čo hovoria podmienky?
Nie to, čo Letko prezentuje.
https://www.o2.sk/pre-vas/volania/o2-fer/o2-fer-1x100-kredit-plus?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=B2B-AW-SIMforFree-SE-2014-100-kredit-plus&gclid=CJuZ67zAs8ECFQLJtAodqGcAFQ
http://www.o2.sk/pre-vas/volania/neobmedzene-volania
http://www.o2.sk/pre-vas/volania/mojim-trom

Odpoveď od O2 guru:

[Ondrej] Ahoj,
[Ondrej] program Neobmedzený balíček je len na faktúru?
[Michal] Ahoj Ondrej.
[Michal] Tento balicek si mozes aktivovat aj na cislo s dobijanim kreditu.
[Ondrej] Ďakujem
[Michal] Balicek si mozes aktivovat v samoobsluznej zone Moje O2 v zalozke Sluzby a balicky: http://www.o2.sk/moje-o2
Letko
17.10.14,09:52
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.
misoft
17.10.14,09:56
Po zlej skúsenosti s O2, od nich nechcem už nič - ANI ZADARA...;)
Ja - naopak - dobré. Ale toto, čo uvádza Letko, to je z jeho strany výmysel.
Čo presne je výmysel?
Dobitie o 150€ - a dvojnásobok kreditu = 300€. Max. je 30€. Okrem toho - po 2 mesiacoch ak nedobiješ, karta bude neaktivna, i keď tam bude kredit. Len neviem, či to ešte platí - pretože v minulosti to tak bolo. Ak si robil po lehote, tak raz ti kredit preniesli, ale potom prepadol operátorovi.
Letko
17.10.14,09:58
[QUOTE="evuš"]Po zlej skúsenosti s O2, od nich nechcem už nič - ANI ZADARA...;)
Ja - naopak - dobré. Ale toto, čo uvádza Letko, to je z jeho strany výmysel.
Čo presne je výmysel?[/QUOTE
Dobitie o 150€ - a dvojnásobok kreditu = 300€. Max. je 30€. Okrem toho - po 2 mesiacoch ak nedobiješ, karta bude neaktivna, i keď tam bude kredit. Len neviem, či to ešte platí - pretože v minulosti to tak bolo. Ak si robil po lehote, tak raz ti kredit preniesli, ale potom prepadol operátorovi.
OK, tých 150€ som nemal overených. Kredit platí 3 mesiace ak dobiješ o 10€. Ak dobiješ o max. 30€, platí dlhšie. Nechce sa mi teraz hľadať na stránke O2, ako dlho, ale tuším je to pol roka. V prípade dobitia 30 € budem mať kredit dokopy 60€ čo mi stačí na 2 mesiace neobmedzených hovorov.
Upozorňujem, že je to len pri kartách s 2násobným kreditom pri prvom dobití.
občasník
17.10.14,10:05
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.

Tu ale vôbec nejde o to, či k tebe nejaký operátor príde, alebo nie. Tu ide o to, že nejaký nuneko klame ak tvrdí, že sim karta je jeho. Nie je. Chlapci, ak teda nepíše len jeden s dvomi nickmi, predtým, ako idete verejne dávať nejaké rozumy, prípadne tipy, najprv si to naštudujte poriadne.
nunenko
17.10.14,10:06
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.
misoft
17.10.14,10:07
Nemýľ si platnosť a aktívnosť!
Letko
17.10.14,10:11
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.

Tu ale vôbec nejde o to, či k tebe nejaký operátor príde, alebo nie. Tu ide o to, že nejaký nuneko klame ak tvrdí, že sim karta je jeho. Nie je. Chlapci, ak teda nepíše len jeden s dvomi nickmi, predtým, ako idete verejne dávať nejaké rozumy, prípadne tipy, najprv si to naštudujte poriadne.

To je vážne tak dôležité, či je to moja alebo operátorova karta? Ide o ušetrenie na tel. poplatkoch a nie o hru na slovíčka.
občasník
17.10.14,10:13
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.
občasník
17.10.14,10:16
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.

Tu ale vôbec nejde o to, či k tebe nejaký operátor príde, alebo nie. Tu ide o to, že nejaký nuneko klame ak tvrdí, že sim karta je jeho. Nie je. Chlapci, ak teda nepíše len jeden s dvomi nickmi, predtým, ako idete verejne dávať nejaké rozumy, prípadne tipy, najprv si to naštudujte poriadne.

To je vážne tak dôležité, či je to moja alebo operátorova karta? Ide o ušetrenie na tel. poplatkoch a nie o hru na slovíčka.

Nejde o žiadnu hru o slovíčka. Ide o to, aby informácia, ktorú sa snažíš podsúvať ako fakt aj tým faktom bola. A už som ti dnes napísal, že dúfam, že aspoň to účtovníctvo, ktorým sa údajne živíš , robíš poriadne a nie len povrchne tak, ako toto, čo tu propaguješ a obhajuješ, pretože zjavne ide o polopravdy a v nietorých pasážach o klamstvá.
Letko
17.10.14,10:17
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.[/QUOTE]

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.[/QUOTE]

O2 guru:

[Lukáš] Ahoj, ako Ti mozem pomoct?
[Ondrej] Ahoj, SIM karta, ktorú si kúpim z O2, je moja alebo je majetkom operátora? Ak mi ju po roku zrušíte, musím ju vrátiť?
[Lukáš] SIM kartu po jej zruseni nemusis vratit. :)
[Lukáš] V podstate je nasim majetkom, ale nevyzadujeme jej vratenie.
[Ondrej] Ďakujem za info :)
Letko
17.10.14,10:19
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.

Tu ale vôbec nejde o to, či k tebe nejaký operátor príde, alebo nie. Tu ide o to, že nejaký nuneko klame ak tvrdí, že sim karta je jeho. Nie je. Chlapci, ak teda nepíše len jeden s dvomi nickmi, predtým, ako idete verejne dávať nejaké rozumy, prípadne tipy, najprv si to naštudujte poriadne.

To je vážne tak dôležité, či je to moja alebo operátorova karta? Ide o ušetrenie na tel. poplatkoch a nie o hru na slovíčka.

Nejde o žiadnu hru o slovíčka. Ide o to, aby informácia, ktorú sa snažíš podsúvať ako fakt aj tým faktom bola. A už som ti dnes napísal, že dúfam, že aspoň to účtovníctvo, ktorým sa údajne živíš , robíš poriadne a nie len povrchne tak, ako toto, čo tu propaguješ a obhajuješ, pretože zjavne ide o polopravdy a v nietorých pasážach o klamstvá.

Funguje to, tak prečo by som nedal túto informáciu do sveta?
občasník
17.10.14,10:21
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.[/QUOTE]

O2 guru:

[Lukáš] Ahoj, ako Ti mozem pomoct?
[Ondrej] Ahoj, SIM karta, ktorú si kúpim z O2, je moja alebo je majetkom operátora? Ak mi ju po roku zrušíte, musím ju vrátiť?
[Lukáš] SIM kartu po jej zruseni nemusis vratit. :)
[Lukáš] V podstate je nasim majetkom, ale nevyzadujeme jej vratenie.
[Ondrej] Ďakujem za info :)[/QUOTE]


Veď o tom celý čas píšem: sim karta nie je tvoja ani nunenkova. Ak ste obaja tvrdili opak, bola a aj je to lož. Takto to je u každého jedného operátora.
občasník
17.10.14,10:23
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.

Tu ale vôbec nejde o to, či k tebe nejaký operátor príde, alebo nie. Tu ide o to, že nejaký nuneko klame ak tvrdí, že sim karta je jeho. Nie je. Chlapci, ak teda nepíše len jeden s dvomi nickmi, predtým, ako idete verejne dávať nejaké rozumy, prípadne tipy, najprv si to naštudujte poriadne.

To je vážne tak dôležité, či je to moja alebo operátorova karta? Ide o ušetrenie na tel. poplatkoch a nie o hru na slovíčka.

Nejde o žiadnu hru o slovíčka. Ide o to, aby informácia, ktorú sa snažíš podsúvať ako fakt aj tým faktom bola. A už som ti dnes napísal, že dúfam, že aspoň to účtovníctvo, ktorým sa údajne živíš , robíš poriadne a nie len povrchne tak, ako toto, čo tu propaguješ a obhajuješ, pretože zjavne ide o polopravdy a v nietorých pasážach o klamstvá.

Funguje to, tak prečo by som nedal túto informáciu do sveta?


Čo akože funguje? Tie tvoje trápnosti s novým účastníckym číslom každý mesiac? To je nejaké efektívne riešenie pre normálneho človeka? Mať každý mesiac nové číslo? Naučíš sa konečne pracovať s faktami? Ak sa teda vôbec živíš účtovníctvom ako to o sebe tvrdíš vo svojom profile?
Letko
17.10.14,10:25
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.

O2 guru:

[Lukáš] Ahoj, ako Ti mozem pomoct?
[Ondrej] Ahoj, SIM karta, ktorú si kúpim z O2, je moja alebo je majetkom operátora? Ak mi ju po roku zrušíte, musím ju vrátiť?
[Lukáš] SIM kartu po jej zruseni nemusis vratit. :)
[Lukáš] V podstate je nasim majetkom, ale nevyzadujeme jej vratenie.
[Ondrej] Ďakujem za info :)[/QUOTE]


Veď o tom celý čas píšem: sim karta nie je tvoja ano nunenkova. Ak ste obaja tvrdili opak, bola a aj je to lož. Takto to je u každého jedného operátora.[/QUOTE]
V tom prípade som klamal, nevedome ale klamal. Či je moja alebo ich, nemusím ju vrátiť a môžem použiť postup, o ktorom som tu písal s malými úpravami - max. dobitie je 30€.
Letko
17.10.14,10:27
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.

Tu ale vôbec nejde o to, či k tebe nejaký operátor príde, alebo nie. Tu ide o to, že nejaký nuneko klame ak tvrdí, že sim karta je jeho. Nie je. Chlapci, ak teda nepíše len jeden s dvomi nickmi, predtým, ako idete verejne dávať nejaké rozumy, prípadne tipy, najprv si to naštudujte poriadne.

To je vážne tak dôležité, či je to moja alebo operátorova karta? Ide o ušetrenie na tel. poplatkoch a nie o hru na slovíčka.

Nejde o žiadnu hru o slovíčka. Ide o to, aby informácia, ktorú sa snažíš podsúvať ako fakt aj tým faktom bola. A už som ti dnes napísal, že dúfam, že aspoň to účtovníctvo, ktorým sa údajne živíš , robíš poriadne a nie len povrchne tak, ako toto, čo tu propaguješ a obhajuješ, pretože zjavne ide o polopravdy a v nietorých pasážach o klamstvá.

Funguje to, tak prečo by som nedal túto informáciu do sveta?


Čo akože funguje? Tie tvoje trápnosti s novým účastníckym číslom každý mesiac? To je nejaké efektívne riešenie pre normálneho človeka? Mať každý mesiac nové číslo? Naučíš sa konečne pracovať s faktami? Ak sa teda vôbec živíš účtovníctvom ako to o sebe tvrdíš vo svojom profile?
Hej, presne toto funguje. Každý mesiac alebo raz za dva mesiace - podľa toho, koľko si dobiješ kredit. Každý mesiac,dva nové číslo a jedno číslo nemeniace sa - telefón na dve sim karty.
nunenko
17.10.14,10:30
Neaktivní sim karta

Dobrý den, je možné znovu AKTIVOVAT neaktivní sim kartu? číslo bylo zrušeno, protože majitel čísla zemřel, ale bohužel na sim kartě byly některé důležité kontakty...

Dobrý den, s žádostí se prosím obraťte na O2 Guru pomocí online formuláře - www.o2.cz/osobni/dotaz-pro-guru/ kde uvedete tel. číslo, kterého se problém týká vč. výrobního čísla SIM karty. Avšak nezaručuji Vám, že tato služba bude možná (vzhledem k tomu, že žádat o aktivaci nebude její vlastník).

Lukáš

Milý OBČASNÍK, občasne mysliaci

Keď som bol v predajni O2, jasne mi povedal chlapec že SIM sú moje, že keď nebudem chcieť môžem ich aj spláchnuť.

Či hovoril správne neviem.Mám O2 Fery na faktúru

ale na stránke O2

Je karta O2 Fér za 0 Eur naozaj zadarmo? Áno, karta aj jej doručenie je bezplatné. Na využívanie SIM karty je potrebná jej aktivácia (symbolický aktivačný poplatok 0,01 € vám bude stiahnutý z kreditu) a dobiť kredit.
SIM-ku si kúpim v TESCU, a je moja.
bjuty smis
17.10.14,10:46
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.


prečo sa chytáš absolútne nepodstatnej pixoviny ??

preto že má pravdu a ty trepeš ??
koho tu zaujíma vlastníctvo karty ??
prečo tu trápne rýpeš do jeho účtovníckych schopností *??
občasník
17.10.14,10:48
Neaktivní sim karta

Dobrý den, je možné znovu AKTIVOVAT neaktivní sim kartu? číslo bylo zrušeno, protože majitel čísla zemřel, ale bohužel na sim kartě byly některé důležité kontakty...

Dobrý den, s žádostí se prosím obraťte na O2 Guru pomocí online formuláře - www.o2.cz/osobni/dotaz-pro-guru/ kde uvedete tel. číslo, kterého se problém týká vč. výrobního čísla SIM karty. Avšak nezaručuji Vám, že tato služba bude možná (vzhledem k tomu, že žádat o aktivaci nebude její vlastník).

Lukáš

Milý OBČASNÍK, občasne mysliaci

Keď som bol v predajni O2, jasne mi povedal chlapec že SIM sú moje, že keď nebudem chcieť môžem ich aj spláchnuť.

Či hovoril správne neviem.Mám O2 Fery na faktúru

ale na stránke O2

Je karta O2 Fér za 0 Eur naozaj zadarmo? Áno, karta aj jej doručenie je bezplatné. Na využívanie SIM karty je potrebná jej aktivácia (symbolický aktivačný poplatok 0,01 € vám bude stiahnutý z kreditu) a dobiť kredit.


Počúvaj ma nunenko a.k.a. mysliteľ, ak si na základe toho posledného odstavca usúdil, že sim karta je tvoja , tak ti gratulujem. Naozaj z celého srdca. Môžeš byť na seba hrdý. A odporúčam ti ideálne ešte predtým , ako sa budeš snažiť niekoho uraziť, naučiť sa chápať jednoduché slovné spojenia a rozvité vety. A potom ešte odporúčam preštudovať VOP. Každý operátor ich má verejne dostupné. Zatiaľ si len dokázal, že na niektoré situácie bohužiaľ tvoj intelekt nestačí. Aj naďalej trvám na tom, že si klamár, pretože sim nie je tvoja.
občasník
17.10.14,10:50
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.


prečo sa chytáš absolútne nepodstatnej pixoviny ??

preto že má pravdu a ty trepeš ??
koho tu zaujíma vlastníctvo karty ??
prečo tu trápne rýpeš do jeho účtovníckych schopností *??


Pretože ak aj účtovníctvo robí tak povrchne od buka , do buka , ako toto tu, tak od takého hybaj na míle ďaleko. Aj v účtovníctve sa pracuje s faktami a nie s domnienkami. Ešte niečo ale hlavne k veci máš na srdci krásnučký?
občasník
17.10.14,10:58
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.

Chcel by som vidieť, ako príde ku mne operátor a bude pýtať nefunkčné SIM karty späť. Ináč, ak nepoužívaš SIM kartu dlhšie ako 13 mesiacov, zrušia ju a tvoje číslo môže byť pridelené niekomu inému - to je u O2.

Tu ale vôbec nejde o to, či k tebe nejaký operátor príde, alebo nie. Tu ide o to, že nejaký nuneko klame ak tvrdí, že sim karta je jeho. Nie je. Chlapci, ak teda nepíše len jeden s dvomi nickmi, predtým, ako idete verejne dávať nejaké rozumy, prípadne tipy, najprv si to naštudujte poriadne.

To je vážne tak dôležité, či je to moja alebo operátorova karta? Ide o ušetrenie na tel. poplatkoch a nie o hru na slovíčka.

Nejde o žiadnu hru o slovíčka. Ide o to, aby informácia, ktorú sa snažíš podsúvať ako fakt aj tým faktom bola. A už som ti dnes napísal, že dúfam, že aspoň to účtovníctvo, ktorým sa údajne živíš , robíš poriadne a nie len povrchne tak, ako toto, čo tu propaguješ a obhajuješ, pretože zjavne ide o polopravdy a v nietorých pasážach o klamstvá.

Funguje to, tak prečo by som nedal túto informáciu do sveta?


Čo akože funguje? Tie tvoje trápnosti s novým účastníckym číslom každý mesiac? To je nejaké efektívne riešenie pre normálneho človeka? Mať každý mesiac nové číslo? Naučíš sa konečne pracovať s faktami? Ak sa teda vôbec živíš účtovníctvom ako to o sebe tvrdíš vo svojom profile?
Hej, presne toto funguje. Každý mesiac alebo raz za dva mesiace - podľa toho, koľko si dobiješ kredit. Každý mesiac,dva nové číslo a jedno číslo nemeniace sa - telefón na dve sim karty.


Takže ty ako mega efektívne riešenie odporúčaš obyvateľstvu a podnikateľskému sektoru, aby nakúpili dual sim telefóny a do nich vložili jednu primárnu sim a ďalšie podľa potreby každý mesiac až dva novú sim kartu so 100% bonusovým kreditom pri prvom dobití vždy s novým číslom a s aktívnym paketom neobmedzených volaní. Paráda. To si vymyslel sám, alebo ste na to boli celý kolektív?
bjuty smis
17.10.14,11:01
a) nemôžeš si dobiť sumou 150 eur
Cez faktúru môžete dobiť kredit do výšky až 50 € mesačne x 3 karty =150€ (možno)

c) kto normálne uvažujúci zaobchádza so sim kartami mobilných operátorov tak ako radíš ty s vyhadzovaním ?
SIMku si kúpim, je moja, A že ju vyhodím? Nad tým by sa mal zamyslieť O2


Myslíš že aj ja zavádzam?


Ani u jedného mobilného operátora nie je sim karta tvoja. Opäť ďalší povrchný informátor, ktorý len zavádza. Zbytok už ani nebudem komentovať. Považujem to za zabitý čas.
Si múdry, škoda Ťa, mal by si robiť poradcu prezidenta.
Už od čias, keď telefónovanie mobilom bol luxus a Orange bol Globtel GSM, som kupoval SIM-ky, kedže bol tam dvojnásobný kredit ako pri dobíjaní. Doma mám dobíjavcie karty za 10 000korún a množstvo SIM, Nikto odomňa späť SIMku nechcel. Práve naopak, keď som chcel obnoviť číslo u Telekomu, ktoré prepadlo a aj s kreditom kašlali na mňa, že to sa nedá. Takže tak. Zariadim sa tak, aby som platil čo najmenej, Ty zjavne nie.

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.


prečo sa chytáš absolútne nepodstatnej pixoviny ??

preto že má pravdu a ty trepeš ??
koho tu zaujíma vlastníctvo karty ??
prečo tu trápne rýpeš do jeho účtovníckych schopností *??


Pretože ak aj účtovníctvo robí tak povrchne od buka , do buka , ako toto tu, tak od takého hybaj na míle ďaleko. Aj v účtovníctve sa pracuje s faktami a nie s domnienkami. Ešte niečo ale hlavne k veci máš na srdci krásnučký?


áno, máš pravdu...karta nie je jeho :)))))))))))))))
nunenko
17.10.14,11:10
Neaktivní sim karta

Dobrý den, je možné znovu AKTIVOVAT neaktivní sim kartu? číslo bylo zrušeno, protože majitel čísla zemřel, ale bohužel na sim kartě byly některé důležité kontakty...

Dobrý den, s žádostí se prosím obraťte na O2 Guru pomocí online formuláře - www.o2.cz/osobni/dotaz-pro-guru/ kde uvedete tel. číslo, kterého se problém týká vč. výrobního čísla SIM karty. Avšak nezaručuji Vám, že tato služba bude možná (vzhledem k tomu, že žádat o aktivaci nebude její vlastník).

Lukáš

Milý OBČASNÍK, občasne mysliaci

Keď som bol v predajni O2, jasne mi povedal chlapec že SIM sú moje, že keď nebudem chcieť môžem ich aj spláchnuť.

Či hovoril správne neviem.Mám O2 Fery na faktúru

ale na stránke O2

Je karta O2 Fér za 0 Eur naozaj zadarmo? Áno, karta aj jej doručenie je bezplatné. Na využívanie SIM karty je potrebná jej aktivácia (symbolický aktivačný poplatok 0,01 € vám bude stiahnutý z kreditu) a dobiť kredit.


Počúvaj ma nunenko a.k.a. mysliteľ, ak si na základe toho posledného odstavca usúdil, že sim karta je tvoja , tak ti gratulujem. Naozaj z celého srdca. Môžeš byť na seba hrdý. A odporúčam ti ideálne ešte predtým , ako sa budeš snažiť niekoho uraziť, naučiť sa chápať jednoduché slovné spojenia a rozvité vety. A potom ešte odporúčam preštudovať VOP. Každý operátor ich má verejne dostupné. Zatiaľ si len dokázal, že na niektoré situácie bohužiaľ tvoj intelekt nestačí. Aj naďalej trvám na tom, že si klamár, pretože sim nie je tvoja.
Skús sa zamyslieť, a spojiť s otázkou. Je jasne odpovedané, karta je zadarmo (nie zadarmo prenajatá) a aj zadarmo doručená.
Kartu si kúpim aj v TESCU, je moja, nemôžem s nej telefónovať, ale je moja. Môžem si na nej zálohovať kontakty a pod.
14.5 SIM karta je vo vlastníctve Poskytovateľa. Účastník je
povinný vrátiť SIM kartu Poskytovateľovi najneskôr do
10 pracovných dní od ukončenia zmluvného vzťahu
s Poskytovateľom
...a ak nevráti? Aká sankcia hrozí?
Letko
17.10.14,12:30
[QUOTE=

Takže ty ako mega efektívne riešenie odporúčaš obyvateľstvu a podnikateľskému sektoru, aby nakúpili dual sim telefóny a do nich vložili jednu primárnu sim a ďalšie podľa potreby každý mesiac až dva novú sim kartu so 100% bonusovým kreditom pri prvom dobití vždy s novým číslom a s aktívnym paketom neobmedzených volaní. Paráda. To si vymyslel sám, alebo ste na to boli celý kolektív?[/QUOTE]

Ako chceš, tak to cháp. Nevymyslel som to, ja som si to len všimol a delím sa o tol. Vymyslelo to O2.
dali22
17.10.14,18:49
Odporúčam Ti to dať ako super nápad na stránku https://napady.o2.sk/ určite vyhráš prvú cenu :-)
Letko
18.10.14,17:12
Odporúčam Ti to dať ako super nápad na stránku https://napady.o2.sk/ určite vyhráš prvú cenu :-)
Radšej nie, aby to nezrušili.
bettylou
19.10.14,16:41
z kola von, vypni telefón
nunenko
19.10.14,16:54
.[/QUOTE]

Mne je celkom jedno, ako sa zariadiš. Ale klamať sa nemá. A ty klameš, ak tvrdíš, že je SIM tvoja. Všetko nájdeš vo VOP jednotlivých operátorov. Ak ale bohužiaľ nerozumieš ani textu, ktorý sám napíšeš, je neefektívne zabíjať tu s tebou čas. To je celé.[/QUOTE]
...nazval si ma klamárom, to sa nemá bez dôkazov. KÚPIL SOM SIMKY O2 A TELEKOMU V OBCHODE TESCO. Na bloku je čosi napísané, a to aký tovar som si kúpil.
Niekedy v začiatkoch mobilov predával operátor SIM-ky s kreditom 270korún kreditu za 300 korún, alebo tak nejak podobne. Z toho mi vychádza, že som zaplatil aj kredit aj kartu. Tak isto si pamätám, že oranžový menil SIM-ky,(tie čo sa dali klonovať), alebo to bolo inokedy za nové a platilo sa 200 korún.
O2 SIM-ky a 150€ za prenos rozdáva. Chce mať čo najviac používateľov. Majú stratégiu ako rybár hodí návnady, zakŕmi a čaká. Starý prefíkaný kapor sa chytí ťažko, ale mnohé in ryby plnia peňaženky operátorom.
Letko dal jednoduchý návod, ako volať neobmedzene za 15€. Podaktorí občasníci sa nahnevali, asi preto, že oni platia minimálne raz toľko.http://www.senior.sk/o3/tesco_mobile_3.jpghttp://www.nay.sk/fotocache/bigorig/1042010.jpg
Nandrolon
19.10.14,17:27
Ospravedlňujem sa vopred, lebo som nečítal celú diskusiu, ale chcem sa k nej vyjadriť.....

Internet mám v USB modeme, takže toto využívam. Objednám si v takejto akcii 3 karty, pozriem, dokedy ich najneskôr treba dobiť, aby prišiel kredit 100ˇnaviac.
Dobijem prvú kartu max. kreditom 30 eur. Vložim do USB modemu, označím si ju ako internet1.
Niekedy ešte trafím na akciu, že na novom čísle je internet 3 mesiace za polovicu, ako teraz.
Kartu vyčerpem do dna, zlikvidujem. Idem na druhú.
Takto mám momentálne teraz 5 GB internet v notebooku, tablete a mobile dokopy za
3,75 eura mesačne.
momentálne si ale karty doma strihám zo SIM na MICRO SIM a hádžem ju rovno do 3G tabletu, kde mám ešte výkonnejší 3g modem ako môj osobitný USB modem.
Takže v tablete zapnem WIFI HOTSPOT jedným tlačítkom a môžem robiť na X zariadeniach na nete v dosahu tabletu....

Teraz sa tu na mňa môže niekto škaredo pozerať, ale ja sa pýtam, či vy nenakupujete v dobrých zľavách, či už potraviny, lyže, náradie, autá a tak podobne.

Komu to vyhovuje? Operátor nie je dementný aby nevedel že sa toto deje.
Dovolím si tvrdiť, že V PRVOM RADE TO VYHOVUJE JEMU, pretože si takto umelo navyšuje svoj kmeň, ktorý zrazu odpredá druhej spoločnosti za X KRÁT VYŠSIU SUMU ako keby nerobil takéto akcie.
Však sme hádam účtovníci a všetci dobre vieme, ako to dnes chodí.
Telefonovanie je ako také stále dlhodobo nadhodnotená služba, takže operátor o žiadne reálne peniaze neprichádza, akurát si finančne zhodnocuje svoj kmeň, svoju firmu, a tak ďalej.

A čísla? Tie ma nezaujímajú. u O2 mám stále jedno a to isté číslo na telefonovanie a čísla kariet, kde funguje iba net ani neviem aké sú.
Momentálne mám 7-mu kartu na net.
nunenko
20.10.14,07:25
Internet od 02 sa dá aj lacnejšie.ako 5GB za 3,75€.
Denný internet 250 MB dát na deň za 0,50 €/deň = 10 dní 5€ za 2,5GB po zľave = 0,01€
Prenesenie karty stojí 9€ = 9€/30 mesiacov =30 Centov za mesiac

Prenesené tri SIM-ky" zabezpečia" 7,5 GB na mesiac a stoj´í to menej ako 1€-/za mesiac.
Nevýhoda je potreba sledovať spotrebu, (ale to je online) aby spotreba za mesiac bola 5,01€.

Bez viazanosti. Bez poplatku za zmenu. Na prvé 3 mesiace za polovicu. Teraz navyše využívate internet v ČR za rovnaké ceny ako doma na Slovensku.
To znamená, že keď si prenesieš číslo máš bónus 5€/mesiac a tri mesiace internet za polovicu. Internet XL máš teda za 5,5€-bonus= 50 Centov mesiac Obnoviť za 3 € znamená za 4GB 3,5€.
V prípade, že ináč skombinuješ, kartu na internet nevyužiješ máš ZADRMO (30Centov) 38 minút docelej EÚ.
Nandrolon
20.10.14,08:59
Lenže aké čísla stále prenášať, teda ak to správne chápem, číslo na telefonovanie mám iba 1.
Odkiaľ teda brať čísla u iných operátorov na prenos?
A tých 250 MB na deň je málo. Ja napríklad 20 dní miniem tak 50MB/deň, ale ak začnem aktualizovať napr. notebook + tablet + mobil + sťahujem mapy, tak na ten 1 deň potrebujem aj 1 GB dát.
Prv bol ten internet na deň 400 MB, teraz je bohužiaľ iba 250.
nunenko
20.10.14,09:22
Odkiaľ teda brať čísla u iných operátorov na prenos?
TU:
Napr. Easy karta s 9€ kreditom kúpiš v Tescu, či telekome,. Zaregistruješ v telekome, následne o pár minút požiadaš o prenos k 02. Prenos stojí cca 9€ poplatok pre telekom, NA čO POSTAčUJE KÚPENý KREDIT.
Prenesené číslo, novú SIM ti donesú ako si zvyknutý.

A tých 250 MB na deň je málo. Ja napríklad 20 dní miniem tak 50MB/deň, ale ak začnem aktualizovať napr. notebook + tablet + mobil + sťahujem mapy, tak na ten 1 deň potrebujem aj 1 GB dát.
To je jednoduché. Použiješ dve karty. Jednu na aktualizácie.(Ja by som to robil cez nemobilný internet) denným internetom 3 x obnovíš data = 2,€ na druhej si aktivuješ nejaký balíček internetu Internet M za 6€ 500MB a ak ti stačí na 20dní spotrebuješ tri karty.Jednu na aktualizácie plus nejaký denný,a dve na M a máš to aj tak pod 3€ mesiac.
Ale ak si zrátaš, že za 0,3€ na mesiac máš 5€ po dobu DVA A POL ROKA je výhodné mať viqcero kariet, mesačne neplatíš nič, ak máš 0 spotrebu. Treba však ustrážiť aby faktúra bola 5,01€ a viac.Pri internete to veru nieje problém.
AK SI AKTIVUJEš NAPR. Neobmedzené volania do všetkých sietí v SR a zo SR a z ČR do celej EÚ 5 DNí PRED UKONčENíMFAKTIRAčNÉHOOBDOBIA, TAK ABY SI MAL FAKTÚRU NAD 5€ NáSLEDNE DEAKTIVUJEš, VOLáš NEOBMEDZENE JEDNU PäTINU MESIACA ZA MENEJ AKO 50CENTOV.
Nandrolon
20.10.14,09:34
Díky, ešte otázka, prečo uvádzaš ten medzný limit faktúry viac ako 5 eur, neštudoval som podmienky, tak neviem ? a tých 2 a pol roka sa vzťahuje na čo?
Maj sa.
ps: ináč O2 chválim od samého vzniku, nakoľko ak by nebolo O2-ky, doteraz by sme platili 500 korún /17 eur/ za nejaký NAJNIŽŠÍ paušál s nejakými 50-timi minútami do svojej siete tak, ako to bolo predtým.
Takisto aj mobilné internety polacneli jedine vďaka O2.
Letko
20.10.14,09:43
Díky, ešte otázka, prečo uvádzaš ten medzný limit faktúry viac ako 5 eur, neštudoval som podmienky, tak neviem ? a tých 2 a pol roka sa vzťahuje na čo?
Maj sa.
ps: ináč O2 chválim od samého vzniku, nakoľko ak by nebolo O2-ky, doteraz by sme platili 500 korún /17 eur/ za nejaký NAJNIŽŠÍ paušál s nejakými 50-timi minútami do svojej siete tak, ako to bolo predtým.
Takisto aj mobilné internety polacneli jedine vďaka O2.
5€ je medzníkom preto, lebo O2 ti preplatí 5€ za prenos čísla mesačne vtedy, ak máš faktúru viac ako 5€ za mesiac. Ak by si mal napr. 4,99€, platil by si 4,99. Ak však 5,01€, dali by ti bonus 5€ a platil by si len 0,01€.
občasník
20.10.14,14:47
Odkiaľ teda brať čísla u iných operátorov na prenos?
TU:
Napr. Easy karta s 9€ kreditom kúpiš v Tescu, či telekome,. Zaregistruješ v telekome, následne o pár minút požiadaš o prenos k 02. Prenos stojí cca 9€ poplatok pre telekom, NA čO POSTAčUJE KÚPENý KREDIT.
Prenesené číslo, novú SIM ti donesú ako si zvyknutý.

A tých 250 MB na deň je málo. Ja napríklad 20 dní miniem tak 50MB/deň, ale ak začnem aktualizovať napr. notebook + tablet + mobil + sťahujem mapy, tak na ten 1 deň potrebujem aj 1 GB dát.
To je jednoduché. Použiješ dve karty. Jednu na aktualizácie.(Ja by som to robil cez nemobilný internet) denným internetom 3 x obnovíš data = 2,€ na druhej si aktivuješ nejaký balíček internetu Internet M za 6€ 500MB a ak ti stačí na 20dní spotrebuješ tri karty.Jednu na aktualizácie plus nejaký denný,a dve na M a máš to aj tak pod 3€ mesiac.
Ale ak si zrátaš, že za 0,3€ na mesiac máš 5€ po dobu DVA A POL ROKA je výhodné mať viqcero kariet, mesačne neplatíš nič, ak máš 0 spotrebu. Treba však ustrážiť aby faktúra bola 5,01€ a viac.Pri internete to veru nieje problém.
AK SI AKTIVUJEš NAPR. Neobmedzené volania do všetkých sietí v SR a zo SR a z ČR do celej EÚ 5 DNí PRED UKONčENíMFAKTIRAčNÉHOOBDOBIA, TAK ABY SI MAL FAKTÚRU NAD 5€ NáSLEDNE DEAKTIVUJEš, VOLáš NEOBMEDZENE JEDNU PäTINU MESIACA ZA MENEJ AKO 50CENTOV.

A opäť klameš, pretože kredit, ktorý máš pri kúpe na easy karte nemôžeš použiť na zaplatenie poplatku za prenos, ktorý Telekom účtuje. Na to musíš dobiť vlastné zdroje. Teda ďalšie peniaze z tvojho vrecka. Tvoje vlastné peniaze.

Takto to dopadne, keď si chytráci ako ty nedajú povedať, aby si najskôr overili všetky informácie, ktoré tu idú vydávať za fakty.
nunenko
20.10.14,15:52
Díky, ešte otázka, prečo uvádzaš ten medzný limit faktúry viac ako 5 eur, neštudoval som podmienky, tak neviem ? a tých 2 a pol roka sa vzťahuje na čo?
Maj sa.
ps: ináč O2 chválim od samého vzniku, nakoľko ak by nebolo O2-ky, doteraz by sme platili 500 korún /17 eur/ za nejaký NAJNIŽŠÍ paušál s nejakými 50-timi minútami do svojej siete tak, ako to bolo predtým.
Takisto aj mobilné internety polacneli jedine vďaka O2.
5€ je medzníkom preto, lebo O2 ti preplatí 5€ za prenos čísla mesačne vtedy, ak máš faktúru viac ako 5€ za mesiac. Ak by si mal napr. 4,99€, platil by si 4,99. Ak však 5,01€, dali by ti bonus 5€ a platil by si len 0,01€.
Je to tak.ľava5€ je realna, nie ako u konkurencie, ale podmienená faktúrou nad 5€mesiac
čo je pomerne jednoduché odsledovať
nunenko
20.10.14,15:56
Odkiaľ teda brať čísla u iných operátorov na prenos?
TU:
Napr. Easy karta s 9€ kreditom kúpiš v Tescu, či telekome,. Zaregistruješ v telekome, následne o pár minút požiadaš o prenos k 02. Prenos stojí cca 9€ poplatok pre telekom, NA čO POSTAčUJE KÚPENý KREDIT.
Prenesené číslo, novú SIM ti donesú ako si zvyknutý.

A tých 250 MB na deň je málo. Ja napríklad 20 dní miniem tak 50MB/deň, ale ak začnem aktualizovať napr. notebook + tablet + mobil + sťahujem mapy, tak na ten 1 deň potrebujem aj 1 GB dát.
To je jednoduché. Použiješ dve karty. Jednu na aktualizácie.(Ja by som to robil cez nemobilný internet) denným internetom 3 x obnovíš data = 2,€ na druhej si aktivuješ nejaký balíček internetu Internet M za 6€ 500MB a ak ti stačí na 20dní spotrebuješ tri karty.Jednu na aktualizácie plus nejaký denný,a dve na M a máš to aj tak pod 3€ mesiac.
Ale ak si zrátaš, že za 0,3€ na mesiac máš 5€ po dobu DVA A POL ROKA je výhodné mať viqcero kariet, mesačne neplatíš nič, ak máš 0 spotrebu. Treba však ustrážiť aby faktúra bola 5,01€ a viac.Pri internete to veru nieje problém.
AK SI AKTIVUJEš NAPR. Neobmedzené volania do všetkých sietí v SR a zo SR a z ČR do celej EÚ 5 DNí PRED UKONčENíMFAKTIRAčNÉHOOBDOBIA, TAK ABY SI MAL FAKTÚRU NAD 5€ NáSLEDNE DEAKTIVUJEš, VOLáš NEOBMEDZENE JEDNU PäTINU MESIACA ZA MENEJ AKO 50CENTOV.

A opäť klameš, pretože kredit, ktorý máš pri kúpe na easy karte nemôžeš použiť na zaplatenie poplatku za prenos, ktorý Telekom účtuje. Na to musíš dobiť vlastné zdroje. Teda ďalšie peniaze z tvojho vrecka. Tvoje vlastné peniaze.

Takto to dopadne, keď si chytráci ako ty nedajú povedať, aby si najskôr overili všetky informácie, ktoré tu idú vydávať za fakty.
asi si vymýšľam, preniesol som si niekoľko čísel z telekomu...bolo to pred pár mesiacmi. Mohli sa podmienky zmeniť ale pochybujem. Ak sa ak zmenili kúpim si kartu za 3€ a zaplatím im 9€, čo bude znamenať, že nebudem mať kartu na bonus 5€ mesiac za 30 centov mesiac ale za 40 centov,
nunenko
20.10.14,16:05
Koľko bude stáť prenesenie čísla

Záleží od toho, od ktorého operátora budete prechádzať. Výšku administratívneho poplatku za prenesenie čísla si určuje ten operátor, od ktorého odchádzate. Pri prenesení čísla od Orangeu si pripravte 8 eur a od Telekomu 7,97 eura.

Prenos zo siete O2 je bezplatný. Najneskôr od nového roka nebudú platiť poplatok pri odchode s číslom ani klienti Orangeu.

Počítať treba aj s cenou SIM či aktivačným poplatkom u nového operátora. V O2 stojí nová predplatená SIM karta O2 Fér 0 eur. Aktivačný poplatok je 1 cent. Orange si účtuje 10 eur v prípade predplatenej karty Prima WOW s kreditom v rovnakej hodnote.

Vydanie SIM karty pre prenesenie čísla k Telekomu bez vstupného kreditu stojí 4 eurá. Presne 9 eur stojí nová predplatená karta Easy Free alebo Easy Time s kreditom v rovnakej výške.

V prípade paušálov je aktivačný poplatok v Telekome 10 eur. Orange aktivačný poplatok v prípade príchodu s číslom zrušil. O2 nemá pri platbe na faktúru takmer žiaden poplatok za aktiváciu (0,01 eura) a od zákazníkov s preneseným číslom si nepýta ani iniciačnú zálohu.

Mám predplatenú kartu. Za akých podmienok je možné preniesť číslo?

Na predplatenej karte treba mať kredit aspoň vo výške poplatku za prenos čísla (viď vyššie). Zvyšný kredit dňom prenosu prepadá a o jeho vrátenie treba operátora požiadať.
http://mobilmania.azet.sk/clanok/93336/vsetko-o-prenose-mobilneho-cisla-k-inemu-operatorovi
Letko
20.10.14,16:47
Občasník nás aspoň núti popozerať sa hlbšie do podmienok, čím si rozširujeme obzor, aj keď je to na výsledku neobmedzeného telefonovania za 15€, prípadne internetu za pár centov nič nemení a zároveň sa aj on priučí.

Vďaka občasník, máš niečo do seba :)
nunenko
20.10.14,20:56
som taká istá nula, ako ty blbeček
ukazuje sa že máš celkom prehľad, možno ja som blbeček a ty nula.
nunenko
20.10.14,20:58
arizona máš pravdu je to des, chcel som to upraviť no nešlo mi to. a ešte som to aj zduploval.
o) požiadať vo vzťahu k pridelenému telefónnemu číslu o prechod zo služby Easy na iný typ Verejnej telefónnej služby Podniku. V prípade prechodu zo služby Easy na niektorý z mesačných (fakturovaných) programov služieb alebo na tzv. službu Partner (ak je poskytovaná Podnikom) bude zostatkový Kredit na príslušnej SIM karte nadobudnutý za peňažné prostriedky zaplatené Účastníkom alebo osobou realizujúcou dobitie Kreditu (ďalej len „zostatkový kredit“) za podmienok stanovených Podnikom použitý na úhradu odplaty za Služby poskytnuté Účastníkovi na základe daného mesačného programu služieb, resp. služby Partner. Na úhradu odplaty za Služby poskytnuté Účastníkovi na základe mesačného programu služieb, resp. služby Partner však nebude použitý tzv. bonus, t. j. bonusové úvodné kredity na Easy SIM karte, bonusové a iné dobitia Kreditu, ktoré predstavujú hodnoty Kreditu výslovne uvedené v Cenníku alebo v Zmluve (napr. pravidelné bonusové dobitia zo strany Podniku bez peňažného plnenia zo strany Účastníka) alebo rozdiel medzi sumou skutočne dobitého Kreditu a peňažnou sumou zaplatenou osobou realizujúcou dobitie Kreditu. Bonus poskytuje Podnik Účastníkovi využívajúcemu službu Easy výlučne na účel využitia Služby Easy. Jednotlivé dobitia Kreditu sa spotrebúvajú v poradí, v akom nastali (najskôr sa čerpá Kredit za peňažné prostriedky z predchádzajúceho dobitia Kreditu, potom Kredit neskôr dobitý za peňažné prostriedky osoby, ktorá realizovala dobitie Kreditu za peňažné prostriedky). Bonus sa spotrebúva vždy ako posledný až po úplnej spotrebe celej výšky Kreditu dobitého za peňažné prostriedky zaplatené osobou realizujúcou dobitie Kreditu, t. j. každé neskoršie dobitie Kreditu spôsobí, že nevyčerpaný bonus, aj ak prislúchal k skoršiemu dobitiu Kreditu za peňažné prostriedky, sa bude čerpať ako posledný až po spotrebovaní celej výšky kreditu dobitého za peňažné prostriedky. Doba platnosti bonusu je rovnaká ako doba platnosti kreditu dobitého za peňažné prostriedky. Bonus nevyčerpaný v dobe jeho platnosti prepadá bez akejkoľvek finančnej alebo inej náhrady. Nevyčerpaný bonus nie je možné preplatiť Účastníkovi ani tretej osobe v peniazoch a ani preniesť na inú SIM kartu.
má pravdu občasník, telekom urobil obštrukciu, ale je tu aj funfon.
Koľko stojí prenos čísla na FunFón?

Prenos čísla je zadarmo, neplatíš za SIM kartu ani za dopravu. Na tvojej novej karte však budeš mať kredit 0 €, preto si ho potom nezabudni dobiť cez internet.
...A aj bonus za prenos čísla internet na pol roka zadarmo.500 MB mesačne -z O2 kde prenos stojí ZADARMO
arizona
20.10.14,22:24





o) požiadať vo vzťahu k pridelenému telefónnemu číslu o prechod zo služby Easy na iný typ Verejnej telefónnej služby Podniku. V prípade prechodu zo služby Easy na niektorý z mesačných (fakturovaných) programov služieb alebo na tzv. službu Partner (ak je poskytovaná Podnikom) bude zostatkový Kredit na príslušnej SIM karte nadobudnutý za peňažné prostriedky zaplatené Účastníkom alebo osobou realizujúcou dobitie Kreditu (ďalej len „zostatkový kredit“) za podmienok stanovených Podnikom použitý na úhradu odplaty za Služby poskytnuté Účastníkovi na základe daného mesačného programu služieb, resp. služby Partner. Na úhradu odplaty za Služby poskytnuté Účastníkovi na základe mesačného programu služieb, resp. služby Partner však nebude použitý tzv. bonus, t. j. bonusové úvodné kredity na Easy SIM karte, bonusové a iné dobitia Kreditu, ktoré predstavujú hodnoty Kreditu výslovne uvedené v Cenníku alebo v Zmluve (napr. pravidelné bonusové dobitia zo strany Podniku bez peňažného plnenia zo strany Účastníka) alebo rozdiel medzi sumou skutočne dobitého Kreditu a peňažnou sumou zaplatenou osobou realizujúcou dobitie Kreditu. Bonus poskytuje Podnik Účastníkovi využívajúcemu službu Easy výlučne na účel využitia Služby Easy. Jednotlivé dobitia Kreditu sa spotrebúvajú v poradí, v akom nastali (najskôr sa čerpá Kredit za peňažné prostriedky z predchádzajúceho dobitia Kreditu, potom Kredit neskôr dobitý za peňažné prostriedky osoby, ktorá realizovala dobitie Kreditu za peňažné prostriedky). Bonus sa spotrebúva vždy ako posledný až po úplnej spotrebe celej výšky Kreditu dobitého za peňažné prostriedky zaplatené osobou realizujúcou dobitie Kreditu, t. j. každé neskoršie dobitie Kreditu spôsobí, že nevyčerpaný bonus, aj ak prislúchal k skoršiemu dobitiu Kreditu za peňažné prostriedky, sa bude čerpať ako posledný až po spotrebovaní celej výšky kreditu dobitého za peňažné prostriedky. Doba platnosti bonusu je rovnaká ako doba platnosti kreditu dobitého za peňažné prostriedky. Bonus nevyčerpaný v dobe jeho platnosti prepadá bez akejkoľvek finančnej alebo inej náhrady. Nevyčerpaný bonus nie je možné preplatiť Účastníkovi ani tretej osobe v peniazoch a ani preniesť na inú SIM kartu.





občas máš možno pravdu, zmenili podmienky. je tu ešte ten druhý kreditoperátor improvizujem:



Z 02 si prenesiem číslo do fanfonu, po tom ako miniem dvojnásobný



Koľko" target="_blank" title="https://www.funfon.sk/chcem-kartu/prenos-cisla-na-funfon-ferofku/?utm_source=pokec&utm_medium=branding_rychlej_post y&utm_content=640x90&utm_campaign=10616_Funfon_Jes en#c139">Koľko">https://www.funfon.sk/chcem-kartu/prenos-cisla-na-funfon-ferofku/?utm_source=pokec&utm_medium=branding_rychlej_post y&utm_content=640x90&utm_campaign=10616_Funfon_Jes en#c139">Koľko stojí prenos čísla na FunFón?





Prenos čísla je zadarmo, neplatíš za SIM kartu ani za dopravu. Na tvojej novej karte však budeš mať kredit 0 €, preto si ho potom nezabudni https://www.funfon.sk/mam-kartu/dobit-kredit/" title="Opens internal link in current window">dobiť cez internet.





kredit si dobijem a požiadam o prenos j O2 Fer na faktúru kde je 5€ mesačný bonus.



Hej pravda už nestíham do 27. tak si vezmem rovno číslo od funfonu.



alebo aj orange robi z mojich penazí svoje obstrukcie len aby" ma vvlastnil"?..............................


Aj si si skontroloval po sebe,co si napisal? Je to "hroza" citat...
nunenko
21.10.14,03:43
11. Pri zániku Zmluvy z akéhokoľvek dôvodu nie je Podnik povinný vrátiť Účastníkovi aktivačné a zriaďovacie poplatky za tie úkony aktivácie alebo zriadenia Služby, ktoré Podnik uskutočnil.
Účastník je povinný vrátiť SIM kartu Podniku alebo zariadenia vo vlastníctve Podniku, ktoré mu boli poskytnuté pre účely využívania Služby na dobu trvania Zmluvy.

12. Podnik pri zániku Zmluvy zašle Účastníkovi konečné vyúčtovanie za poskytnuté Služby, ktoré je Účastník povinný uhradiť.
13. V prípade zániku Zmluvy pre Službu Easy vráti Podnik Účastníkovi zostatkový nespotrebovaný Kredit na príslušnej SIM karte nadobudnutý za peňažné prostriedky zaplatené Účastníkom, ktorý Účastník nevyčerpal na úhradu ceny za Službu Easy počas doby trvania Zmluvy, a to poskytnutím náhrady v peniazoch a na základe písomnej žiadosti Účastníka o vrátenie zostatkového Kreditu podanej v súlade s pokynmi Podniku, a to v hodnote, ktorú mal zostatkový nespotrebovaný Kredit v okamihu zániku Zmluvy podľa účtovných záznamov Podniku. Zostatkový nespotrebovaný Kredit nezahŕňa prípadné bonusy, ak boli poskytnuté Účastníkovi Podnikom. Podnik nie je povinný zostatkový nespotrebovaný Kredit Účastníkovi vrátiť, ak si Účastník právo na jeho vrátenie riadne neuplatní spôsobom podľa pokynov Podniku.
12.1 Tieto Osobitné podmienky nadobúdajú platnosť a účinnosť 01.07.2013.
Účinnosťou týchto Osobitných podmienok sa rušia doteraz platné Osobitné podmienky o vydávaní a používaní elektronických peňazí vydané Podnikom s účinnosťou od 01.02.2013 (ďalej len „doterajšie podmienky“).
--------------------------------------------------------------------------------
Teraz tá pre mňa záhada. Čísla od telekomu som prenášal tento tok v posledné dni predošlej akcii, O2 s bonusom 5€ asi v januári max februári. SIM ky som kúpil v Tesco. Preniesol som ich. požiadal o prenos hneď po aktivácii,do pol hodiny.V priebehu nejakého dňa prišla SMS, že prenos je schválený a aj SMS o znížení kreditu asi o 7,6€. Karty mali kredit 1,4, no nedalo sa s nich volať, ani na ne dovolať.Internet na nich v posledný deň išiel, aspoň na jednej.
Reklamoval som, že mi bránili využiť kredit. Na prvý čup ma poslali do teplých krajín, že vraj SIMky boli podľa ich záznamov v čase prenosu aktívne . Na druhý krát keď som ich upozornil, že sa obrátim na telekomunikačný úrad zrazu riešili problém a ponúkli mi odškodní.väčšie ako stála SIMka s kreditom, ktoré aj naozaj zaslali.
Teraz tomu nerozumiem, ako je to možné, že prenos urobili za kredit podľa nich bonusový
To, že mi neumožnili využívať službu a ponúkli odškodné (na môj podnet) sa mi zdá prirodzené a ich správaniu rozumiem.
Toto je môj príbeh s telekomom a prenosom čísla.je na 100% autentický, nech občasník napíše čo chce.
bjuty smis
21.10.14,06:07
občasník.. a prečo si vyprosuješ, aby ťa nazýval blbečkom ??

ty si neuvedomuješ, ako tu pôsobíš ? :)))
nunenko
21.10.14,07:34
občasník.. a prečo si vyprosuješ, aby ťa nazýval blbečkom ??

ty si neuvedomuješ, ako tu pôsobíš ? :)))
...asi by som ho už nenazval tak ako som ho nazval, mal a má dôvod si myslieť, že som uvádzal zámerne klamstvo.
blbečkom som ja,pretože som vychádzal s mojej osobnej skúsenosti a vydával som to za všeobecnú pravdu, a občasník ma presvedčil, že to tak nie je.
Kedže z telekomu som prenášal iba tieto SIM-ky nenapadlo ma, že u mňa sa stal zázrak, že som z mne nepochopiteľného dôvodu mohol uplatniť podľa nich bonusový kredit. V TESCO mali aj EASY za 3€, ktoré som nebral, pretože sa mi zdalo zbytočné ich dobíjať, aby tam bol kredit ona prenos. Pretože minimálna výška dobitia + kredit na karte bol zbytočne veľký.
Myslím, že karty predávané inde, ako priamo u nich sa mohli riadiť iným pravidlom a neurobili z mojich peňazí kredit druhej triedy, ináč si to vysvetliť neviem.
Letko
22.10.14,17:08
Doplnenie ohľadom volania do EÚ:

[Lukáš] Ahoj, ako Ti mozem pomoct?
[Ondrej] Neobmedzené volania do všetkých sietí a do celej EÚ - zaujíma ma do celej EÚ - je to na pevné linky alebo aj mobily?
[Lukáš] Vsetky sieti 28 krajin EU, mobilne aj pevne linky. :)
[Ondrej] Z územia SR, však?
[Ondrej] a ČR
[Lukáš] Z uzenia SR a uz aj CR. :)
[Ondrej] Ďakujem za info, príjemnú službu
nunenko
22.10.14,18:37
Doplnenie ohľadom volania do EÚ:

[Lukáš] Ahoj, ako Ti mozem pomoct?
[Ondrej] Neobmedzené volania do všetkých sietí a do celej EÚ - zaujíma ma do celej EÚ - je to na pevné linky alebo aj mobily?
[Lukáš] Vsetky sieti 28 krajin EU, mobilne aj pevne linky. :)
[Ondrej] Z územia SR, však?
[Ondrej] a ČR
[Lukáš] Z uzenia SR a uz aj CR. :)
[Ondrej] Ďakujem za info, príjemnú službu
Guru je niekedy aj kura. Ja som kontaktoval dvoch ohľadom bonusu za prenos čísla. Bolo to koncom roku 2013. Obaja ma presvedčili, že z TESCO MOBILU mám bonus tiež. Na stránke to ešte nemali uvedené, že odtiaľ bonus nie je. Nakúpil som TESCO SIMky po 2,5€. Prišiel som do predajne O2, a chcel som uskutočniť prenos a požiadal som o bonus. Chalan mi z fleku povedal, že je to nemožné. Som sa snim hadal, že mi todve kury povedali. Skúšali to dvaja, a došli k záveru, že nemá kde čosi napísať kedže ide o tú istú sieť.
Chalani boli ochotní a jeden si začal chatovať z guru, a pýtal sa na podmienky bonusu. Guru ho ubezpoečil, že z TESCO MOBILE bonus je. Potom sa priznal, že je predajca, že systém také neumožňuje. tak ich požiadal aby si upravili poskytované info. Čo urobili. Prišiel som domov, dal som GURU a zasa som sa spýtal na to isté. Samozrejme, že povedali, že bonus bude. Som sa vytočil do oblakov. Nakoniec začali poskytovať správne info.
Nie je všetko pravda čo guru z O2 povie, aj keď musím uznať že sú najlepší poradci telekomunikačných operátorov sktorými som sa stretol.
Letko
23.10.14,02:27
Doplnenie ohľadom volania do EÚ:

[Lukáš] Ahoj, ako Ti mozem pomoct?
[Ondrej] Neobmedzené volania do všetkých sietí a do celej EÚ - zaujíma ma do celej EÚ - je to na pevné linky alebo aj mobily?
[Lukáš] Vsetky sieti 28 krajin EU, mobilne aj pevne linky. :)
[Ondrej] Z územia SR, však?
[Ondrej] a ČR
[Lukáš] Z uzenia SR a uz aj CR. :)
[Ondrej] Ďakujem za info, príjemnú službu
Guru je niekedy aj kura. Ja som kontaktoval dvoch ohľadom bonusu za prenos čísla. Bolo to koncom roku 2013. Obaja ma presvedčili, že z TESCO MOBILU mám bonus tiež. Na stránke to ešte nemali uvedené, že odtiaľ bonus nie je. Nakúpil som TESCO SIMky po 2,5€. Prišiel som do predajne O2, a chcel som uskutočniť prenos a požiadal som o bonus. Chalan mi z fleku povedal, že je to nemožné. Som sa snim hadal, že mi todve kury povedali. Skúšali to dvaja, a došli k záveru, že nemá kde čosi napísať kedže ide o tú istú sieť.
Chalani boli ochotní a jeden si začal chatovať z guru, a pýtal sa na podmienky bonusu. Guru ho ubezpoečil, že z TESCO MOBILE bonus je. Potom sa priznal, že je predajca, že systém také neumožňuje. tak ich požiadal aby si upravili poskytované info. Čo urobili. Prišiel som domov, dal som GURU a zasa som sa spýtal na to isté. Samozrejme, že povedali, že bonus bude. Som sa vytočil do oblakov. Nakoniec začali poskytovať správne info.
Nie je všetko pravda čo guru z O2 povie, aj keď musím uznať že sú najlepší poradci telekomunikačných operátorov sktorými som sa stretol.
Zaujimave. A je teda pravda, ze su to hovory do vsetkych sieti EU?
nunenko
23.10.14,07:33
Mne bolo voľakedy napísané, že do zóny 1+2.
Zóna 1
Česko, Írsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Veľká Británia

Zóna 2
Ďalšie členské štáty EÚ (Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Malta, Nemecko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko*, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko), Azory (Portugalsko), Francúzska Guayana, Gibraltár, Guadealoupe (Francúzsko), Island, Kanárske ostrovy (Španielsko), Lichtenštajnsko, Madeira (Portugalsko), Martinik (Francúzsko), Nórsko, Réunion (Francúzsko), San Maríno, Vatikán (Taliansko)

Členovia Európskej únie
Európska únia má v súčasnosti 28 členských štátov, s celkovou rozlohou 4 382 217 km² a približne 500 miliónov obyvateľov, čo je tretia najväčšia populácia na svete po Číne (1 306 mil.) a Indii (1 080 mil.)

Belgicko
Bulharsko
Cyprus
Česko
Dánsko
Estónsko
Fínsko
Francúzsko
Grécko
Holandsko
Chorvátsko
Írsko
Litva
Lotyšsko
Luxembursko
Maďarsko
Malta
Nemecko
Poľsko
Portugalsko
Rakúsko
Rumunsko
Slovensko
Slovinsko
Spojené kráľovstvo
Španielsko
Švédsko
Taliansko

opýtaj sa ako je to guru, či zóny, či EU, ale asi je to jedno.