Liptáčik
16.10.14,20:06
Máme "spiacu" s.r.o. Už 4 roky nevyvíja žiadnu činnosť. Chceme ju predať, máme kupca. Ale... Firma má 4 spoločníkov, len jeden z nich je Slovák. Ostatní už o podnikanie stratili záujem, sú roztratení kdesi po svete - nemáme k dispozícii ani ich adresy. Ako vyriešiť takúto situáciu?
Vie niekto poradiť?
Economic
19.10.14,10:38
Jedine ak tej jeden Slovák má väčšinový obchodný podiel sa dajú veci riešiť. Alebo ak niekedy v minulosti tí zahraniční dali Slovákovi plnú moc na úkony ako zastupovanie MVZ, podpisom všetkých dokumentov (k prevodu OP dali súhlas) Bez tohto to nie je možné.
Liptáčik
20.10.14,20:11
Ďakujem za odpoveď. V podstate som si to myslela aj ja, ale to, čo si myslím, nemusí byť správne. Asi s tým veľa neurobíme.....
PARKER LOYD
22.10.14,02:36
Nespravíte s tým veľa - nedá sa s tým pohnúť keď nemáte ich adresy - V obchodnom registri nie sú? Prípadne v Zakladateľskej listine? Skušali ste im na ich adresu zaslať list?
Liptáčik
22.10.14,06:48
Sú n i e k d e v zahraničí. Toto bol pokus legálne sa zbaviť firmy, ktorá nie je zadĺžená a je dlhodobo nečinná. Len ma tak napadá. Účet nie je, v pokladni je nula. Sro je povinná zaplatiť licenčnú daň. Co sa stane, ak ju nezaplatí? Jediný spoločník - Slovák by totiž musel otvoriť svoju peňaženku, ktorá nie je veľmi plná. Za neuhradenie licenčnej dane bude postihovaný len spoločník na Slovensku, alebo sa týmto spôsobom dostane do konkurzu? Aké budú možné postihy? Ak sa to nedorieši, ešte aj klientovi pravnuci budú platiť licenčné dane? (pokus o smutný humor)
PARKER LOYD
22.10.14,13:11
Je pekné, že sú v zahraničí - no spoločenská zmluva uvádza ich adresu - a pošta sa zasiela aj do zahraničia. Za spoločnosť nie spoločník musí otvoriť peňaženku,ale konateľ.

Ďalšie možnosti výmazu:
§68 ods. 6 písm. a) až g) Obchodný zákonník
Súd nám raz vykonal výmaz , podľa písm. c) -
Vlastník sídla požiadal o výmaz spoločnosti a právny záujem odôvodnil tým, že vypovedal nájomnú zmluvu. Spoločnosť nevykonáva svoju činnosť na danej adrese a vlastník ju nechcel mať registrovanú na svojej nehnuteľnosti. No dôvodov na výmaz je viac - napr aj nekonanie valného zhromaždenia. Je tu však riziko, že súd navrhovateľa aj reálne predvolá aby svoju žiadosť odôvodnil.
Liptáčik
22.10.14,13:18
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, možno si mi ponúkol riešenie - skúsim pozrieť presne uvedený paragraf. A len tak na margo - spoločníci adresu majú, ale nezdržiavajú sa tam - sú inde - v cudzine, poznáme len názvy štátov......