7kraska
17.10.14,10:14
Dobry den,

potrebovala by som surne poradit. Mam prijatu fakturu od zahranicnej spolocnosti (ceskej), na fakture je uvedene DIC: SK9999999999 a pod tym nejsme plátci DPH. Je tam uvedeny akruat nazov spolocnosti a prevadzkaren na slovensku. Podla financnej spravy som si isla overit to cislo a naslo mi ho..tak teraz neviem ako to mam brat. Mam to samozdanit (nasa spolocnost je platcom DPH)ako nakup tovaru zo zahranicia?alebo ako klasicka faktura tuzemska?faktura je vystavena bez DPH. Dakujem vopred za ochotu poradit
martinez
17.10.14,11:50
Kedze ma spolocnost na uzemi SR prevadzkaren, nestava sa automaticky platitelom DPH v zmysle §5,1. Podla mojho nazoru je slovenske IC DPH pridelene ceskej spolocnosti bud v zmysle §7 alebo §7a.. v takomto pripade sa nejedna o platitela dph a slovenske IC DPH ma na slovensku pridelene iba z titulu intrakomunitarneho nadobudania tovaru (do 14000eur) resp. sluzieb. Takto registrovana osoba nevystupuje v tuzemsku ako platitel, t.j. na tuzemske dodavky neaplikuje DPH. Z uvedeneho dovodu sa jedna o tuzemsku dodavku a preto sa samozdanenie nemoze robit.
7kraska
17.10.14,12:21
aha a este sa spytam teda ked by som bola neplatca a idem dodat tovar do zahranicia musim sa registrovat podla §7 tak potom svojim tuzemskym odberatelom budem uvadzat IC DPH, ktore mi bolo pridelene len kvoli cezhranicnemu dodaniu tovaru?
lebo ja nerozumiem naco teda na fakturu uvadzali to IC DPH
martinez
17.10.14,14:00
v tomto pripade neslo o cehranicne dodanie tovaru, ale o vnutroslovenske dodanie tovaru, t.j. dodavku medzi slovenskou prevadzkarnou a Vasou firmou... IC DPH uvadza preto, lebo je to nalezitost faktury podla §74,1,a.
7kraska
17.10.14,14:10
no nakoniec to bolo aj tak inak :) pisala som rovno im a odpisali, ze v dobe vystavenia faktury este neboli platcami preto vsetky faktury vystavovali bez dane ale ze uz mali cislo ci co ale neboli este registrovany lebo nesplnili nejake podmienky..ale aspon viem, ze nemusim samozdanovat. dakujem velmi za ochotu :) pekny vikend