.lena.
25.04.06,09:50
Viem že to tu už bolo spomínané, len nemám kedy hľadať.
Prosím vás kurz z ktorého dňa sa berie pri nadobudnutí tovaru
z iného čl.štátu? Podľa zákona som pochopila, že ku dňu vystavenia
(resp.-na fa z ČR mám odoslanie).
alušik
25.04.06,07:52
Áno, je to deň vystavenia faktúry.
alušik
25.04.06,07:55
§ 20
Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

Samozrejme, vyššia odpoveď platí v prípade, že je vyhotovená faktúra pred tým 15. dňom nasledujúceho mesiaca. Inak by to bol kurz z toho 15. dňa nasledujúceho mesiaca.;)
.lena.
25.04.06,08:00
:) Ďakujem
alušik
25.04.06,08:13
Niet za čo.:)
M0NIKA
25.04.06,08:26
§ 20
Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

Samozrejme, vyššia odpoveď platí v prípade, že je vyhotovená faktúra pred tým 15. dňom nasledujúceho mesiaca. Inak by to bol kurz z toho 15. dňa nasledujúceho mesiaca.;)

Takže aj pri dobierke z ČR môžem vychádzať z dátumu vystavenia faktúry ak spadá do uvedeného obdobia?

A čo v prípade, keď mám fa vystavenú 30.12.2005 a prišla spolu s tovarom na dobierku 11.01.2006? Môžem ju nechať v 1. štvrťroku 2006?