olap53
17.10.14,13:27
mám zapojený LG dvd recorder k televízoru,pripojenie cez skart,ale keď dám vyhladať stanice našlo len šlager,zoom,smíchov

zdravím CHobot,tak dvd je RH7800 a tel.PhilipsPFL869H/12
tak jak nahrám film z nejakej stanice? prečo rekorder nenájde všetky stanice čo idú v televízore,ďakujem
zle som opísal to dvd,tak som to prepísal,prijem digital a analog 4stanice
Chobot
17.10.14,12:05
Akosik som nepochopil, čo chceš.

Chceš na DVD rekordéri nahrávať to, čo ide v telke? Ale to sa nedá. TV nemá video výstup. Na DVD rekordéri môžeš nahrať len to, čo dokáže jeho tuner naladiť, resp. to, čo vchádza ako video do DVD rekordéra (ak má videovstup). Ale z TV nenahráš nič.

Niektoré TV podporujú nahrávanie na HDD cez USB port, ale sú tam viaceré obmedzenia.

Upresni, čo chceš dosiahnuť a napíš typ tvojho TV a DVD rekordéra.
misoft
17.10.14,19:44
To by si musel signál najskôr viesť cez DVD rekordér a do TV.
Inak sa dá DVD rekordér prepojiť SCARTom s TV = vstup SCART pre DVD a z rekordéra tiež viesť anténny kábel do TV na anténu v TV. Takto môžeš nahrávať jedno a sledovať druhé. Rekordér má vlastný tuner, tam stanice tiež naladíš.
Chobot
17.10.14,20:07
Dobre si napísal typ DVD rekordéra? Lebo model HR8500 nie je možné nájsť. Odpíš to zo zadného štítku presne, aj s prípadnými pomčkami či medzerami.

Akého máš televízneho poskytovateľa? Máš digitálnu televíziu?
Chobot
17.10.14,20:26
misoft - otázne je, akého poskytovateľa má. Ak má digitálnu televíziu a DVD rekordér má len analógový tuner, tak nenaladí nič. Alebo ak aj rekordér má digitálny tuner a programy sú kódované, tak ich zase nenaladí.

Pokiaľ nepoznáme presný typ DVD (to, čo uviedol, neexistuje) a aký typ televizneho pripojenia má, mu neporadíme.
misoft
18.10.14,07:30
Tiež pravda. Ale UPC poskytuje vedľa digitálu i analóg a tie základné (naše) tam sú + niekoľko českých, dokumentárnych....
DVD rec LG trieda RH - majú DVB-T. Ale LG RH8500 asi neexistuje. A pokiaľ ide na káblovke, tak je to potom jasné, nenaladí, ak tam má DVB-T. Tie 4 - to sú na okraji, prekrývanie rozsahov....
misoft
18.10.14,17:05
Keďže konečne opravil a zadal správne označenie: je to analógový. Digital nie.