miruka
17.10.14,13:45
Máme pohľadávku voči jednej firme. Poslala som im ešte v septembri upomienku na to zareagovali, že nám uvedený dlh budú splácať. Potom nesplácali, tak som im poslala druhú upomienku na ktorú nereagovali. Chcem sa spýtať, že ako mám ďalej postupovať, poslať pokus o zmier a potom posunúť právnikovi???Ďakujem.
Tweety
17.10.14,12:05
Záleží od vášho interného postupu. Ale zaslala by som pokus o zmier a až potom posunula právnikovi.
miruka
17.10.14,12:08
Ďakujem. Takto som myslela aj ja.
PARKER LOYD
23.10.14,20:05
Zdravím, poslal by som predžalobnú upomienku - /je to obyčajná A4, kde im napíšete, že žiadaťe o zaplatenie sumy, prípadne dohodnutie splátkového kalendára a jeho plnenie - k tomu. T.č. na Vás a tiež adresu a 7 dňovú lehotuna vyjadrenie. - zašlite im to doporučene a odložte si potvrdenku.

2) Ak sa neozvú - napíšte návrh na vydanie platobného rozkazu - vzory nájdete aj na internete - pokúste sa to čo najpodrobnejšie napísať. Potom to odovzdajte na úde na podateľni v 3 vyhotoveniach - 2krát pre súd a jednu kópiu si vezmite potvrdenú.

- nemá to žiadny právny účinok - následne Vám súd zašle žiadosť poštou aby ste zaplatili poplatok do 15 dní -ak to nezaplatíte nič sa nedeje a návrh prepadne -

Overenú listinu o podaní dajte do obálky a zašlite so sprievodným listom , že ste podali návrh na súd veriteľom. - Ide iba o formálnu právu výstrahu - nakoľko tam bude pečiatka súdu tak podľa štatistík 70 % veriteľov začne splácať dlh.

V prípade viacerých otázok rád Vám odpoviem. Ak mala pre Vás táto odpoveď nejakú hodnotu budem rád ak ju ohodnotíte.