Vendelin85
17.10.14,14:56
Zdravim,

som platitel DPH podla paragrafu 7a. Tento stvrtrok som 2x robil cez internet nejaku sluzbu pre klienta z nemecka, ktory je poistovaci makler. Tvrdi mi, ze nema ziadne IC DPH a ze v nemecku to poistovaci makleri nemaju. Pozeral som si jeho stranku, pricom v Nemecku maju povinne zverejnovat cele fakturacne stranky na ich weboch (Impressum) a nemal tam ziadne danove cislo ani nic. Co s tym? Ak chcem vyplnit suhrnny vykaz cez eDane, tak je tam povinna kolonka:

"Identifikačné číslo pre daň nadobúdateľa tovaru alebo príjemcu služby pridelené v inom členskom štáte"

Aj ked som mu to fakturoval, tak na fakture bolo len jeho meno, adresa a obchodny nazov (?).

Nemam podat ziaden suhrnny vykaz?

A dalsia vec, ak by som predsalen podaval nejako ten suhrnny vykaz (zazrakom by mi poslal nejake danove cislo :D ), tak to tam mam dat do jednej kolonky, proste ako jednu sumu za obe faktury dokopy? Alebo to mam nahodit osobitne?
martinez
17.10.14,14:13
ak Ti poskytne IC DPH, do suhrnneho vykazu uvedies kumulativnu sumu do jedneho riadku za obe faktury.
Vendelin85
17.10.14,15:13
A ak mi ju neposkytne, tak ho mam povazovat ako neplatcu DPH podla 7a (teda myslim jeho, neregistroval sa u nich pre ziskanie IC DPH)? Teda ani ziaden vykaz nepodam?
a_je_to
19.10.14,17:10
Ak poisťovací makléri v DE neprijímajú službu z inej krajiny EU tak fakt nemusia mať IČ DPH. Ale ak ju prijímajú, tak fakt musia mať. Je to smernica EU aj v nemeckom zákone o DPH taká povinnosť určite je. Nech si ho rýchlo ide vyžiadať na svoj DÚ. Keď ti ho pošle, tak v jednom riadku pod týmto IČ DPH uvedieš všetky faktúry jednou sumou a kódom 2 = služba
Vendelin85
21.10.14,10:17
Tak ale to nie je predsa moja povinnost, nie? Sledovat ci on si splnil svoje povinnosti... Chapem ta ako to myslis, ale tak je momentalne odcestovany v zahranici a uz vidim ako presviedcam nemeckych klientov nech si idu na urad vybavovat nejake veci kvoli mne. Vykaslu sa mi na to.

Ak mi to teda nedodal, tak ja to nemam dalej riesit, ci ano? Teda ci mozem v takomto pripade proste predpokladat, ze nie je platcom DPH podla 7a (neviem aky je ich ekvivalent).