neli7
17.10.14,16:27
Dobrý deň, môj syn nastúpil do základnej školy, momentálne je v šiestom ročníku. Zapísala som ho do dedinskej koly nakoľko som si myslela, že tam kde majú menej detí budú učitelia kľudnejší a budú mať na deti čas. Mali sme smolu, pretože na prvom stupni mal štyri učiteľky. V štvrtom ročníku sme riešili bohužiaľ psychickú šikanu. Syn mi odmietal chodiť do školy, pani učiteľka, nie že nechcela, ale vysvetlila mi, že postoje rodičov sú v súčasnej dobe rozhodne deti obhajovať za každú cenu, nakoniec sa aj tento problém vyriešil. Pani učiteľka mala pravdu, keďže sme to riešili rodič-rodič, bolo mi vysvetlené, že dotyčné deti podnikateľov neznášam. Chvalabohu chlapci odišli študovať na inú ZŠ, prečudesný odbor"futbalista". Chlapec sa mi zobudil, jeho správanie sa zmenilo k lepšiemu. Pokoj sme mali do pol roka. V piatom ročníku dostali do triedy integrovaného žiaka. Nemôžem opisovať čo všetko sme riešili, no stalo sa nám to že dotyčný žiak fyzicky ohrozil spolužiaka. Škrtil ho , bohužiaľ môj syn bol pri tom, všetky deti ušli. Ostal pri incidente a bránil spolužiaka. Doma sa ma pýtal ako vyzerá človek ktorý umiera. Bál sa vyjsť z domu, dotyčný sa mu vyhrážal zabitím. Riešila som cez tr. učiteľku, chcela som ho zo školy zobrať ak to nebudú riešiť. Učiteľka sa nás zastala a preto dostala výpoveď. Potvrdila mi, že keď žiadala riešiť situáciu u riaditeľky, dostala odpoveď , že si máme syna zo školy zobrať. Môj syn má priemer 1,1!! Aby som to skrátila, neskôr jej bola výpoveď zrušená nakoľko, ako mi vysvetlila riaditeľ detského domova z ktorého bol problematický žiak, "zatajil" jeho diagnózu. Integrovaného preradili, už nemusí byť integrovaný.! Tento školský rok opäť chodí s tým, že na krúžku k nemu prišiel žiak zo špeciálnej triedy a bez príčiny ho bije po hlave florbalovou hokejkou. Učitelia sú nečinní, a verím im, aj bezmocní. Toto nie sú len naše problémy, ale sú tu aj iní rodičia, ktorí musia zobrať deti z tejto školy, tento rok vedenie otvorilo už druhú špeciálnu triedu, skoro v každej triede je integrovaný žiak, s ktorým si učitelia nevedia rady, ubližujú deťom, narušujú výuku. Kam sa máme obrátiť, ako to riešiť, nám ako rodičom táto škola pripadá ako špeciálna základná škola.
sosak
17.10.14,15:32
Integrovaní žiaci sú pre školu lukratívni, pre dvojnásobný normatív na jedného žiaka. Škola pritom nerobí, alebo robí málo na zvládnutie týchto detí. Ja, ako rodič by som poslal na Krajský školský úrad sťažnosť za nezvládnutie výchovy integrovaných detí, pedagogickými pracovníkmi.
Doplnenie : http://www.ssiba.sk/admin/fckeditor/editor/userfiles/file/Dokumenty/Metod_mat_sk_integracia_12_13.pdf
alaya1
17.10.14,15:38
1.V štvrtom ročníku sme riešili bohužiaľ psychickú šikanu.Chvalabohu chlapci odišli študovať na inú ZŠ, prečudesný odbor"futbalista". Chlapec sa mi zobudil, jeho správanie sa zmenilo k lepšiemu.
Ak tvoj syn mal problemy v spravani, nakolko pises, ze sa uz spravanie zlepsilo, tak netreba pozerat na situaciu jednostranne.
2. Nemôžem opisovať čo všetko sme riešili, no stalo sa nám to že dotyčný žiak fyzicky ohrozil spolužiaka. Škrtil ho , bohužiaľ môj syn bol pri tom, všetky deti ušli


Ako je mozne, ze deti boli bez dozoru. Ak si sa dopocula, ze k niecomu takemu doslo, trebalo okamzite kontaktovat riaditelstvo skoly.

3.Tento školský rok opäť chodí s tým, že na krúžku k nemu prišiel žiak zo špeciálnej triedy a bez príčiny ho bije po hlave florbalovou hokejkou. Učitelia sú nečinní,...
Bola si svedkom toho, ako bol tvoj syn fyzicky napadnuty, lebo ak nie, je to len tvrdenie tvojho syna, kde nemas zaruku, ze je to racionalne vysvetlenie a hlavne pravdive.

4.....vedenie otvorilo už druhú špeciálnu triedu, skoro v každej triede je integrovaný žiak, s ktorým si učitelia nevedia rady, ubližujú deťom, narušujú výuku. Kam sa máme obrátiť, ako to riešiť, nám ako rodičom táto škola pripadá ako špeciálna základná škola.


Deti integrovane v beznej ZS netrpia ziadnymi psychickymi chorobami, ktore by mohli ohrozovat bezny chod vyucovania. Su to deti s poruchami ucenia, nie osobnosti a intelektu. Ako kazde deti, su rozdielnych mentalit a temperamentu, nakolko ich IQ je na urovni bezneho ziaka, mozu byt v beznej skole vzdelavane podla IVP.



Ak sa ti nepozdava, ze tvoj syn chodi to triedy s detmi integrovanymi- staci ho prelozit na skolu, kde taketo deti nie su. Pises, ze ma priemer znamok 1.1- skus triedu pre nadane deti, tak by s integrovanymi nemal moznost stretavania sa.

Ak si myslis, ze v skole nie je vsetko v poriadku mas ako kazdy rodic narok obratit sa na zdriadovatela skoly so staznostou a ziadostou o presetrenie situacia, pripadne sa mozes obratit aj na skolsku inspekciu.

Len vysledok setrenia nemusi vzdy byt taky, ako si predstavujes. Vidiet situaciu z jedenho uhla pohladu nie je vzdy ten najrealnejsi obraz .



Zaverom len poznamka, nie odpoved - preco podcenujes skoly zamerane na sportovy rozvoj osobnosti? - su to skoly pre telentovane deti, ich vyskyt je velmi potrebny, aby deti sportovali a nesedeli doma pri PC cely den, potom sa v nich rozvijaju nie telesne zrucnosti, ale agresivita a otupenost.
alaya1
17.10.14,15:40
nesuhladim, kde by mali byt vzdelavani?
neli7
17.10.14,19:22
Nikoho nechcem podceňovať, ani urážať a nechcela som ani povedať že môj syn je génius, chcela som poznať názor odborníkov. Názory sa vám rozchádzajú, a nečakala som takú agresivitu. Inak prečítala som si citát,- ????? Toto nebol dobrý nápad!!! Dovidenia
Chobot
17.10.14,21:10
Neviem, čo sa ti zdá na príspevku od alaya1 agresívne... Normálne ti podala svoj názor,
Chobot
17.10.14,21:11
Mám taký pocit, že mnohí ľudia strále nepochopili podstatu integrácie. Mnohísi stále myslia, že integrovaní žiaci pochádzajú z polepšovní...
alaya1
18.10.14,05:01
Chobot, problem je v tom, ze ocakavali sa prispevky typu- najhorsi je ucitel a ostatne deti....
alaya1
18.10.14,05:02
doplnim chobota - ..alebo, ze su to nevzdelavatelni debilkovia....
alaya1
18.10.14,05:07
a toto sa pyta - ucitelka !!.
ivka70
18.10.14,05:12
Napísať: išli študovať prečudesný odbor "futbalista" je teda veľmi emotívne a vyslovene znevazujuce ...
Mas naozaj jednostranný pohľad rodiča presvedčeného o dokonalosti len svojho dieťaťa
Co takto skúsiť návštevu pedagogicko-psychologickej poradne?
sosak
18.10.14,05:30
Neviem, čo tu riešite, stačí si prečítať link, ktorý je súčasťou mojej rady.
ivka70
18.10.14,05:32
Sosak, to určite nestačí, pokrýva len čiastočne jeden z popísaných problémov
sosak
18.10.14,05:34
Mám ho celý skopírovať a celý vycapiť ?
alaya1
18.10.14,05:35
ivka- ved ona je ucitelka- pozri jej predchadzajuce prispevky v archive.
alaya1
18.10.14,05:41
sosak- tvoj link je dobry studijny material pre studentov spec. Pg, v praxi mnohe veci su inak- si ucitel spec.triedy? Ci skolsky psycholog, napis svoj nazor na danu otazku, to zadavatelka chce, nie linky.
ivka70
18.10.14,05:44
Ja viem, ale tu vystupuje ako rodič. A ta navšteva by sa zišla najmä dieťaťu ale aj rodičovi, pre získanie iného uhla pohladu :)
alaya1
18.10.14,05:50
Myslis, zeby to pomohlo? Je to jesitny rodic. Ak ho da do triedy pre nadane deti, tam by asi problem s integrovanymi nemala, co vsak nezarucuje, ze tam budu len "slusni ziaci".

lebo "odboprnici" na integraciu vidia v tychto detoch najhorsich z najhorsich- co sa tyka aj spravania, to vsak nie je pravda, vid dalsiu odpoved v tejto teme.
sosak
18.10.14,05:53
Ale ja som zadávateľke poradil a je na jej uvážení, či je pre ňu moja rada v niečom nápomocná.
ivka70
18.10.14,06:08
Len neuberaj ďalším právo poradiť tiež :)
sosak
18.10.14,06:14
Neviem, ako bránim, alebo beriem ďalším právo radiť.
niella
18.10.14,09:07
Som prekvapená postojom, ktorý máš. Podľa mňa, syn neli7 sám problémy nemal, ocitol sa však podľa príspevku v psychickej šikane. Keď sa to vyriešilo - jeho správanie sa zmenilo. Je na tom niečo zvláštne? Deti podnikateľov, ktoré odišli "študovať" odbor "futbalista" boli zrejme typy, ktoré tú agresivitu v sebe mali, O telesnej aktivite a pestovaní športu tu reč nie je. S integrovanými je problém v tom, že ich začlenenie nikto nevie riešiť, resp. sa bojí, dôvody sú jasné. Verím tomu, že deti, ktoré sú menej výbojné priťahujú na seba agresívnejšie. Všetko sa hádže na učiteľov, ktorí veci "neriešia", ale nemajú na to páky, ktoré by zabrali. (spomenula som si na prípad dobšinských učiteliek!). Ryba smrdí od hlavy!!!
ivka70
18.10.14,10:08
Nebrániš, na to nemáš oprávnenia, ale tvoj príspevok

sosak (Dnes 08:30) Neviem, čo tu riešite, stačí si prečítať link, ktorý je súčasťou mojej rady.

Sa tvári, ako keby si jedine mozne a univerzálne riešenie uz ponúkol
sosak
18.10.14,10:17
ivka70, a čo si poradila ty v tejto téme ? Ja som reagoval na podstatu integrácie, polepšovne, debilkovia... no pekne. Tým som chcel povedať, že čo tu riešite.
alaya1
18.10.14,15:19
Nikdy nebudem vynasat konecne "rozsudky", ak nepoznam postoj a odovodnenia druhej strany, ale len sprostredkovane informacie.Zda sa mi to fer.Tak som yslovola svoj nazor. Aj keby som tu dostavala same neuzitocne, nevhodne a pod. hodnotenia. vyjadrila som sa ako clovek, ktory sa v problematike takychto deti pohybuje uz dobrych par rokov na roznych poziciach. Prispevok nebol o "futbalistoch", ale " neschonych integrovanych detoch" . Futbalisti bola len vsuvka. A za napisanym si stojim.
alaya1
18.10.14,15:24
podat definicie problemy nevyriesi. kto s nimi prac uje, mal by ich ovladat.