Nanučik
17.10.14,18:10
Zdravím. Chcem sa poinformovať aký postup môžem uplatniť pri vybavení reklamácie po uplynutí zákonom stanovenom čase t.j. : Mobilný telefón je na reklamácii už druhý krát. Dátum priatia reklamácie je 19.09.2014 predpokladaný termín jej vybavenia 19.10.2014 . To že mám po 30 dňoch nárok na odstúpenie od zmluvy už viem. Otázka však znie: Aké práva mám ak moja reklamácia a tovar bude vybavený a dostupný až po napr. 33 dňoch ? Stále mám nárok na odstúpenie od zmluvy hoci je môj výrobok reklamovaný ? O stave reklamácie som nebol nijako informovaný. Za rady a postrehy vopred ďakujem.
misoft
17.10.14,18:52
Zákon 250/2007 §18 ods.4 to vraví jasne. 30 dní, ani o deň viac. Takže zoberieš lajstrá, prídeš tam a pekne krásne im len oznámiš - Reklamácia nevybavená v zákonom stanovenej lehote - žiadam vrátiť kúpnu cenu! Viac ťa zaujímať nemusí. Je to ich problém. Zákon je zákon!
ivka70
18.10.14,05:53
Zakon hovorí aj o tom, ze ak posledný deň reklamačného doby pripadne na víkend či sviatok, posúva sa posledný deň reklamácie na nasledujúci pracovný deň.
Takze tvoja zákonná reklamačná doba skončí až v pondelok 20.10.
Ak by reklamáciu ale vybavili až v utorok, nemusíš uz telefón prebrať a mozes žiadať odstúpenie od zmluvy.
Nanučik
19.10.14,05:10
To o presune som netušil. Ak budem žiadať vrátenie peňazí tak predajca musí súhlasiť alebo existujú ešte iné alternatívy? ďaka za radu. Opäť som sa dozvedel niečo nové ;)
ivka70
19.10.14,06:20
Zavisí aj od toho, ako a kde si telefón kupoval. Ak. Je viazaný na nejaký paušál u operátora, treba preštudovať zmluvu. Pri beznom nákupe platí hore popísané. V oboch prípadoch ale mas uz v utorok právo žiadať nároky z nedodržania reklamačného doby.
antonak.miro
22.10.14,20:45
Ako ste to nakoniec doriešili?