teryen26
17.10.14,18:39
Mam TV LG 42LB700 a cez USB pripojeny externy 500GB HDD na ktory nahravam filmy z TV ked nie som doma. Vsetko je OK ale len do casu ked pocas pozerania nahrateho filmu chcem preskocit do predu...vacsinou reklamu, tak sa mi posunie zvuk voci obrazu asi o 2-3 sekundy. V com je problem? Dakujem
misoft
17.10.14,18:49
Nenačíta správne časový index. Skús po pretočení na chvíľu dať Pause, je potom možné, že načíta časový index a zvuk bude synchronizovaný.
teryen26
18.10.14,06:28
dakujem za radu no pauza po preskoceni nepomohla.
misoft
18.10.14,07:42
Trochu divné. Používal som Panasonic s HDD a po "preskočení" synchronizácia bola OK. Ak náhodou však nebola, stačila pauza a odpauzovanie po cca 10 sek. a bolo to OK.
Ja som si síce na HDD v DVD rekordéri reklamy vystrihoval (dá sa to na polsnímok) pri filmoch a synchronizácia bola v poriadku. Ty však nahrávaš na ext. HDD z telky, takže v menu telky by malo byť i posunutie zvuku voči obrazu.
sosak
18.10.14,07:51
Skús po rýchloposunutí dopredu cez reklamu, posunúť malou rýchlosťou späť, stačí niekoľko sekúnd. Obraz by sa mal zosynchronizovať zo zvukom. Takto som riešil na inom zariadení.
teryen26
20.10.14,08:40
No ja mam tiez Panasonic DVD recorder s HDD a tam nemam ziadny problem no ten je analogovy a kedze telka ide digi tak nahravam cez USB na externy HDD a tam je problem. Nepomaha ani pauza ani ked po preskoceni dam pretocenie spat. Ked pustim nahravku cez program v ktorom sa to aj planuje t. j. zive vysielanie/nahravky zvuk sa po preskoceni posunie. Ale ked opustim TV vysielanie a dam funkciu Pripojenia a vyberiem ext. HDD tam to je OK. Ide o to ze je to zlozitejsie a neprakticke no aspon sa to da pozerat. Nechapem preco to v jednom pripade ide a v druhom ( ktory je na to prisposobeny) nejde.