prepinakos
18.10.14,13:35
Dobrý deň,

založil som si na Amazon seller konto. (yeey me)
Chcem tam predavat vyrobky na vlasy.
Prvu vec ktoru som musel urobit je zaslat amazonu potrebne doklady ohladom vyrobku a faktur pretoze "beauty" category je obmedzena / restricted a teda nemozno v nej zacat hned predavat.
Nastastie sa mi to podarilo a po 3 dnoch som dostal od Amazonu spravu ze mozem zacat predavat.
Nahodil som teda svoj vyrobok na Amazon a vybral si sposob predaja FBA (Fulfilled by Amazon) co funguje tak ze ja svoje skladove zasoby zaslem do skladu Amazonu v USA a v pripade objednavky Amazon vsetko zabali a zasle zakaznikom. Skvely sposob.

Co potrebujem teraz je teda dostat svoj tovar do skladu v USA :

1. Tento tovar ktory tam zaslem musim v USA preclit, to som sa docital. Otazka je ako to co najlahsie a najjednoduchsie urobit ?

2. Musim tento tovar exportne preclit aj na Slovensku ?

3. Vyska postovneho - kedze ide o v celku velke balenia vyrobkov 1 kus = 1 kg , potrebujem co najlacnejsie postovne. Vychadza mi to ze najlacnejsie by to bolo Slovenskou Postou 35€ za 5kg.
Najlacnejsi fedex alebo UPS vyjde za 5kg asi 80€. Otazkou je vsak stale preclenie.
Ako sa da vybavit preclenie ked budem balik posielat klasickou postou ?
Ake doklady potrebujem ? Ako bude somnou americky colny urad komunikovat ?


Vopred dakujem za vsetky presne a relevantne infomracie.

Pokial ma niekto firmu ktora tieto veci zabezpecuje - postovne do usa + preclenie
samozrjeme som za tieto informacie a sluzby pripraveny aj zaplatit.

Vela zdaru

Michal
aVennGeer
17.11.14,21:33
Slovenskou poštou by som to určite neriešil i keď sú najlacnejší. Pozri teahousetransport.com. Čo sa preclievania týka, je to dosť komplikované, nakoľko tovar nepredávaš amazonu a taktiež v USA nemáš firmu. V tomto by som sa obrátil na DHL, majú šikovných colných deklarantov. Žiadne exportne preklenie nie je potrebné, možno ti to len skontrolujú, či tam nie je nieco nepovolené.