karner
18.10.14,19:55
Občas spínač na vodárni Alko 1300 nezopne a obávam sa, že keď raz nevypne, zhorí motor. Ja podozrievam pomocnú spodnú pružinku v spínači, že nespoľahlivo preklápa. Ale prečo? Vodáreň je skoro nová. Keď som ju dal do servisu, fungovala dobre. Len čo som ju priniesol domov, po týždni nevypla po dosiahnutí nast. tlaku. Ešteže som ju včas vypol zo siete. Stačilo sa však dotknúť spodnej pružinky, spínač sa preklopil do nevodivého stavu a bolo po probléme. Zase mesiac fungovala bez problémov.
petmar
19.10.14,07:59
Myslím si že strunka je v tom nevinne. Najskôr je chyba v styčných plochách kontaktu (obhorené, vykrivené, zoxidované), ktoré sa kedysi robili zo vzácnych kovov, ktovie, z čoho sa robia dnes, záleží aj od výrobcu.
Dá sa to prešmirgľovať jemným šmirgľom, potom nastriekať sprejom na kontakty. Ináč len vymeniť spínač, lebo to nebezpečenstvo tam hrozí.
peterkos2
19.10.14,09:16
A čo ukazuje vyšší tlak od nastaveného?Alebo na základe čoho usudzuješ že už mala vypnúť?
karner
19.10.14,09:19
Keby boli opálené kontakty vodáreň by skôr nezapínala. Teraz nevypla. Čiže z nejakého dôvodu pružinka nepreklopila kontakty do nevodivého stavu. Nechápem prečo?
peterkos2
19.10.14,10:01
Skús nastaviť iný tlak
karner
19.10.14,15:50
Sledoval som tlakomer. Mala vypnúť pri 3 baroch a tlačila 4 bar a vôbec nevypla. Je možné, že sa zalepili kontakty?
peterkos2
19.10.14,16:39
Pozri,či sú opálené kontakty.Ak áno,mohli byť zlepené.Skôr by som tipoval na zlé nadstavenie od výroby alebo nekvalitný spínač.Skús prestaviť tlak,keď je čerpadlo v činnosti,aby vyplo na 3och baroch