stefany2505
25.04.06,10:27
Potrebujem poradiť: SZČO podniká s pohostinstvom a zamestná čašníčku na dohodu od 1.5.2006. Koľko hodín môže odpracovať týždenne, mesačne a ročne? Na ako dlho može mať pracovníčku na dohodu?
Ďakujem
Tweety
25.04.06,08:29
Potrebujem poradiť: SZČO podniká s pohostinstvom a zamestná čašníčku na dohodu od 1.5.2006. Koľko hodín môže odpracovať týždenne, mesačne a ročne? Na ako dlho može mať pracovníčku na dohodu?
Ďakujem
DOhoda o VP ročne maximum 300 hodín.
Darana
25.04.06,08:33
Prečítaj si ostatné príspevky s touto problematikou - všetko potrebné sa zaručene dozvieš!
TerezaV
27.04.06,17:56
Ahojte,
aj ja sa pridavam... ako dlho...v akom casovom useku v kuse moze pracovat dohodar...tak aby to potom nebola opakovana cinnost??? Bola dohoda o pracovnej cinnosti naozaj zrusena?? Neda sa uz pouzit?? A co dohodar dochodca??? je tam nejaky rozdiel v odvodoch??
Dakujem pekne za odpovede.
Paula
27.04.06,18:01
Ahojte,
Bola dohoda o pracovnej cinnosti naozaj zrusena??
Bola, k 1.7.03, do konca roka 2003 ešte mohli fungovať uzavreté pred uvedeným dátumom.
Zita4
27.04.06,18:05
Ahojte,
aj ja sa pridavam... ako dlho...v akom casovom useku v kuse moze pracovat dohodar...tak aby to potom nebola opakovana cinnost??? Bola dohoda o pracovnej cinnosti naozaj zrusena?? Neda sa uz pouzit?? A co dohodar dochodca??? je tam nejaky rozdiel v odvodoch??
Dakujem pekne za odpovede.
V zákonníku práce už nájdeš len dohodu o vykonaní práce (300 hodín u jedného zamestnávateľa za celý rok) § 226 ZP a dohodu o brigádnickej práci študenta (maximálne polovicu týždenného pracovného času) § 227 ZP - Pri teto dohode musí byť priložené potvrdenie o návšteve školy (musí dokladovať, že je študentom).
§ 226 a je zrušený.
Ak na dohodu pracuje dôchodca, odvody sú také isté ako u ostatných, t.zn. len úrazové poistenie, nič iné.
Dohodár môže podpísať aj daňové vyhlásenie a uplatniť si NČ, samozrejme ak ju nemá uplatnenú u ného zamestnávateľa a má na ňu nárok.
TerezaV
27.04.06,18:11
Dakujem pekne dievcata. Myslela som si,ze je to tak,ale chcela som to absolutne zabetonovat...a za rok,co som od fachu mi toho uz vyfucalo riadne z hlavy.

Mam este jednu otazocku...kolko najmenej musim dat dohodarovi [o vykonani prace]??? Bude to rodinny prislusnik,takze vlastne proforma. Stretli ste sa uz niekedy s dohodami -tzv. bezodplatne??? Je to vobec pravne mozne???
Zita4
27.04.06,18:16
Dakujem pekne dievcata. Myslela som si,ze je to tak,ale chcela som to absolutne zabetonovat...a za rok,co som od fachu mi toho uz vyfucalo riadne z hlavy.

Mam este jednu otazocku...kolko najmenej musim dat dohodarovi [o vykonani prace]??? Bude to rodinny prislusnik,takze vlastne proforma. Stretli ste sa uz niekedy s dohodami -tzv. bezodplatne??? Je to vobec pravne mozne???
Dohoda je dohoda, takže tu nemusíš dodržať minimálnu mzdu. Má sa vykonať práca a za tú práca sa dohodne odmena. Všetko treba urobiť písomne a pred nástupom nahlásiť dohodára prostredníctvom RLFO na Sociálnu poisťovňu. To je všetko.
TerezaV
27.04.06,18:31
No, to je sice fajn, ale nemozu ma potom z kontroly zdrbat,ze predavacke,ktora mi bude robit v obchode denne od 15.00 do 18.00 hod. cely mesiac....dam mzdu 500.- brutto??? A vobec,urobili by ste dohodu na predavacku...s tym,ze kazdy mesiac by som tam supla inu babu. Co vy nato???
Paula
27.04.06,18:33
A vobec,urobili by ste dohodu na predavacku...s tym,ze kazdy mesiac by som tam supla inu babu. Co vy nato???
To môžeš, ale časou použiješ všetky v republike a čo potom?;) Volila by som radšej riadny pracovný pomer na kratší úväzok.
TerezaV
27.04.06,18:37
Hehe...no to je sice pravda s tou republikou...len problem je v tom, ze ten dotycny pan zivnostnik ma take male obraty,ze nema ani na mzdu...nieto este na odvody...jedna sa totiz o second hand obchod. Takze si to predstavte.
Paula
27.04.06,18:42
Nuž, ak si v predajni zákazníci nepodávajú kľučku, potom asi ani nepotrebuje predavačku. Nestíha obsluhovať sám? Má to vôbec nejaký efekt - tá predajňa? Troška som už mimo témy, ospravedlňujem sa.
TerezaV
27.04.06,18:48
Praveze nema to dobre...preto si teraz nasiel job...a potrebuje nahradu...zaskok,lebo bude robit na smeny...ale inak by nevyzil...a obchod rusit nechce.

Nepocula si nahodou o tom,ze od 6/06 by malo byt v platnosti,ze rodinni prislusnici mozu vypomahat zivnostnikovi v obchode??? Vraj mal prezident cosi take podpisat...ale neviem.
Vladimír Ozimý
19.07.06,11:26
no mna by zaujimalo moze byt urcena odmena v DVP aj hodinova ked teraz neviem kolko presne odrobi dohodar u mna? alebo tam musi byt urcena odmena mesacna? Dakujem
kikoza
19.07.06,11:32
no mna by zaujimalo moze byt urcena odmena v DVP aj hodinova ked teraz neviem kolko presne odrobi dohodar u mna? alebo tam musi byt urcena odmena mesacna? Dakujem
Myslím,že môže.
Vladimír Ozimý
19.07.06,12:58
ďakujem veľmi pekne
Ludula
20.07.06,11:34
Prosím niekoho poradiť. Uzatvorili sme s pracovníkom dohodu o vykonaní práce deň pred výkonom dohodnutej práce. Pracovník však v dohodnutý deň do práce nenastúpil. Nakoľko sme nevedeli dôvod nenastúpenia čakali sme, že dohodnutú prácu začne vykonávať na nasledujúci deň.Menovany však nenastúpil do práce ani druhý deň. So SP kde sme ho ako dohodára nahlásili sme ho po dvoch dňoch odhlásili nakoľko nám menovaný oznámil, že práce vykonávať nebude. Dohodár bol v našej evidencii 2 dní, ale neodpracoval žiadnu hodinu, mzda sa mu nevyplatila žiadna. Podľa akého § sme mali s menovaným rozviazať dohodu o vykon.práce? Ďakujem Ludula
Martinella
20.07.06,11:45
Dohoda sa uzatvára na konkrétnu činnosť - jednorazovú, nie opakujúcu sa, uvedie sa termín od kedy: do : ukončenia - ak nenastúpi, nemusíš ju ukončiť, nie je to prac.zmluva, len odhlásiš zo sociálnej poisťovne.Keďže tam nebola žiadna odmena, nebudeš nič odvádzať.
sonka1
20.07.06,12:24
Prosím niekoho poradiť. Uzatvorili sme s pracovníkom dohodu o vykonaní práce deň pred výkonom dohodnutej práce. Pracovník však v dohodnutý deň do práce nenastúpil. Nakoľko sme nevedeli dôvod nenastúpenia čakali sme, že dohodnutú prácu začne vykonávať na nasledujúci deň.Menovany však nenastúpil do práce ani druhý deň. So SP kde sme ho ako dohodára nahlásili sme ho po dvoch dňoch odhlásili nakoľko nám menovaný oznámil, že práce vykonávať nebude. Dohodár bol v našej evidencii 2 dní, ale neodpracoval žiadnu hodinu, mzda sa mu nevyplatila žiadna. Podľa akého § sme mali s menovaným rozviazať dohodu o vykon.práce? Ďakujem Ludula

aj mne sa to bežne stáva, aj na pracovný pomer, že aj po týždni mi stavbyvedúci povie, že zamestnanec neprišiel do práce.. jednoducho zruším pracovný pomer.
napr. 01,05, mal nastúpiť. den predtým bol riadne nahlásený
06,05, sa dozviem, že vôbec nenastúpil, tak tento deň (06,05,) mu zruším pracovný pomer ku dňu 01,05,
va1ke
21.07.06,18:41
dostala som za úlohu zistiť ?i mô?eme zamestnať na dohodu na nasledovnú prácu:
1. dohoda - spracovanie JU za 1.polrok
2. dohoda - omietkarske prace v jednom konkrétnom objekte
3. dohoda - je trochu komplikovaná. tento pracovník je u nás u? zamestnaný na dohodu robil klampiarsku prácu na 12 ks kontajneroch od 1.2.-24.7.2006 (?i?e v utorok kon?í) a ?éf by ho chcel e?te ponechať a zamestanať ho na dohodu ako ?ofér-zastupovanie po?as dovolenky po?as letných mesiacoch
Prosím mohli by ste mi ?o si myslíte o týchto druhoch práce mohlo by to byť na dohodu?
?akujem
Zdeni
21.07.06,19:06
dostala som za úlohu zistiť ?i mô?eme zamestnať na dohodu na nasledovnú prácu:
1. dohoda - spracovanie JU za 1.polrok
2. dohoda - omietkarske prace v jednom konkrétnom objekte
3. dohoda - je trochu komplikovaná. tento pracovník je u nás u? zamestnaný na dohodu robil klampiarsku prácu na 12 ks kontajneroch od 1.2.-24.7.2006 (?i?e v utorok kon?í) a ?éf by ho chcel e?te ponechať a zamestanať ho na dohodu ako ?ofér-zastupovanie po?as dovolenky po?as letných mesiacoch
Prosím mohli by ste mi ?o si myslíte o týchto druhoch práce mohlo by to byť na dohodu?
?akujem
1. Dohoda mô?e byť
2. Taktie? mô?e byť dohoda, druh práce by som uviedla: omietnutie objektu XY, na adrese XY
3. Treba dať pozor na 300 hod. ro?ne. Iná? mô?e byť klampiar a potom ?ofér, napísať konkrétny výkon práce - ako si písala: ?ofér na zastupovanie, a bude to OK.
va1ke
21.07.06,19:09
1. Dohoda mô?e byť
2. Taktie? mô?e byť dohoda, druh práce by som uviedla: omietnutie objektu XY, na adrese XY
3. Treba dať pozor na 300 hod. ro?ne. Iná? mô?e byť klampiar a potom ?ofér, napísať konkrétny výkon práce - ako si písala: ?ofér na zastupovanie, a bude to OK.

Bod 3.on odpracoval tak cca 40 hodín
mô?e to byť urobené tak, ?e v jeden de? ho odhlásim a v ?al?í prihlásim?
A tých 300 hodín platí u jedného zamestnávateľa? ?i?e mô?e mať viacej dohôd ale u ka?dého len max. 300 hodín.
Zdeni
21.07.06,19:16
Bod 3.on odpracoval tak cca 40 hodín
mô?e to byť urobené tak, ?e v jeden de? ho odhlásim a v ?al?í prihlásim?
A tých 300 hodín platí u jedného zamestnávateľa? ?i?e mô?e mať viacej dohôd ale u ka?dého len max. 300 hodín.
Mô?e, a tých 300 hod. je spolu u v?etkých zam. ?i?e aj ako klampiar a aj ako ?ofér spolu, mô?e mať najviac 300 hod./Ak nemá u? nikde dohodu/.
va1ke
21.07.06,19:17
Mô?e, a tých 300 hod. je spolu u v?etkých zam. ?i?e aj ako klampiar a aj ako ?ofér spolu, mô?e mať najviac 300 hod./Ak nemá u? nikde dohodu/.
Toho klampiara a ?oféra robí u jedného zamestnávateľa. Nemá ni? iné. Keby mal nie?o iné tak spolu u v?etkých má mať 300 hod. alebo u ka?dého mô?e mať 300 hod. Ja toto nejako nechápem
Zdeni
21.07.06,19:23
Toho klampiara a ?oféra robí u jedného zamestnávateľa. Nemá ni? iné. Keby mal nie?o iné tak spolu u v?etkých má mať 300 hod. alebo u ka?dého mô?e mať 300 hod. Ja toto nejako nechápem
Spolu u v?etkých zamest. mô?e mať 300 hod.
§ 226
Dohoda o vykonaní práce

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ mô?e uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 300 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa zapo?ítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.