Tomáš Junás
19.10.14,12:08
Na futbalovom zápase mi protihráč škaredo zlomil nohu, budem dlhodobo PN, a musím podstúpiť dve operácie. Osobne sa tomu nerozumiem,ale viacero známych mi povedalo aby som skúsil na neho podať trestné oznámenie. Je to teda možné spraviť, aj ked sa to stalo na futbalovom zápase a zrejme neúmyselne? ďakujem
alaya1
19.10.14,10:10
Trestne oznamenie podat mozes vzdy, ale ako bude posudene je len na vysetrovatelovi.
Tomáš Junás
19.10.14,11:03
a ak bude dokázané, že to bolo neúmyselne, tak z toho nebudem mať žiadne peniaze?
alaya1
19.10.14,12:08
urcite nie, jedine, ak si poisteny, mozno od poistovne.
Ing. Ľubomír Janoška
19.10.14,12:10
Aj keby bol preukázaný úmysel, orgány činné v trestnom konaní sa väčšinou snažia odkázať vymáhanie škody na civilný súd a neriešiť ho.
Valcake
19.10.14,12:17
Keď si poistený, čo by si mal byť ak hráš futbal ...je to úraz a peniaze by si dostal od poisťovne podľa toho ako to posúdi lekár. Trestné oznámenie? ..a budeš chcieť ešte hrať?
viktorviktor
19.10.14,12:55
skúsiť môžeš, ale je to nezmysel, čo by to bolo za šport keby jeden na druhého podával trestné oznámenie, na športové úrazy je poistenie, pýtaj od klubu €

prečítaj si, kúsok vyberám - je to bakalárska práca k športovému právu
https://is.bivs.cz/th/16196/bisk_b/Bukova_Alexandra_bakalarska_praca__1_.txt

....................."Rozhodnutie zaujímavo formuluje, že „ keby sa hráčom
prikazovalo, aby sa opatrne a pomaly pohybovali okolo jedincov, o ktorých snáď rozhodca vie, že
porušujú pravidlá hry, stratil by futbal z veľkej časti svoj zmysel. Rýchly pohyb pri tejto hre nie
je sám o sebe nedbalosťou, ale požiadavkou a užitočným prvkom tohto športu. O nedbalosti by bolo
možné hovoriť len vtedy, keby sa hráč pohyboval neprimerane rýchle tam, kde mu hrozí nebezpečenstvo
nevyplývajúce z povahy hry. Nie je možné považovať za nedbalosť, ak hráč nepredpokladá, že
spoluhráč úmyselne poruší pravidlá hry. Bolo by však nedbanlivosťou, ak by hráč videl, že spoluhráč
mu nohu nastavil a napriek tomu na ňu prudko nabehol."
...................
Tomáš Junás
19.10.14,16:47
v 26rokoch mi to zrejme futbalovú kariéru ukončilo
Tomáš Junás
19.10.14,16:48
s peniazmi od poisťovne rátam. Nie je teda nejaká možnosť, na mimosúdne vyrovananie, alebo neviem ako to nazvať, proste niečo kvoli čomu by mi musel niečo zaplatiť?