miso.pastva
19.10.14,18:59
Ahojte majstri, potreboval by som poradit co s takymto problemom dalej nakolko nechcem rozbit cely sprchac. Mal som tu murara aj vodara, vsak ani jeden nevedel presne poradit.

Problem je v tom ze niekadial presakuje voda z murovaneho sprchacu az na druhu stranu steny, neviem ci je zavada v stene alebo v podlahe. Na fotkach ktore pripajam je vidiet podla koty ze voda nepresakuje uplne po celej sirke sprchacu ale o cca 5cm menej, kde je zrovna sparovka jak v obklade, tak v dlazbe... za kazdu radu vopred dakujem
lujza.j
19.10.14,17:34
čiže je to nad šparovačkou alebo pod....
miso.pastva
19.10.14,17:54
dik za reakciu ale nerozumiem ako to myslis ?
lujza.j
19.10.14,17:59
no je to v mieste spoju obklad steny+podlaha...spoj špárovačkou....
lapejko
19.10.14,18:13
minimálne vyškrabať škárovačku, vyčistiť škáry liehom a vyškárovať epoxidom...
miso.pastva
19.10.14,18:28
no spoj obklad steny+ dlazba je 3,5cm od podlahy flak na druhej strane sa prvy krat urobil 8 cm od podlahya druhy krat asi po pol roku cca 12cm od podlahy, teraz ked som sa lepsie na to pozrel sparovka je ako keby oddelena od steny - je tam mala medzera
lapejko
19.10.14,18:42
ono to ale nemusí byť príčina ale dôsledok...
miso.pastva
19.10.14,19:35
ano moze ale tu sa asi zaciname zbytocne zamotavat...
buchač
19.10.14,20:02
Ja len takú otázku na upresnenie.
Kto robil ten sprcháč ?

Lebo ak bol vodár a a či murár až po tej závade-presaku, tak to vomne evokuje aj odpoveď.

Asi si ten sprcháč robil Ty (alebo iný laik) a preto to aj tak vyzerá...;)
buchač
19.10.14,20:21
Presakuje Ti odpad, nemá sklon na odtok, čiže voda neodteká a tým pádom stena vlhne.
Malá výška sprcháču je, toť jasná správa...a to ani vodár a čimurár nie som.
tomas9999
19.10.14,20:22
Bola tam urobená hydroizolácia ,adhézný mostík? Ak je problém v špárovačke treba ju vyškriabať a do špár natlačiť silikón, dájú sa zohnať v rôznych farbách. ,
lachim1
19.10.14,21:04
Pravdepodobne zle vyspádovaný odtok .Mal som podobný problém ale zo zle odtekajucou vodou z vane a umývadla a presakovaním vody. Odpoved mi dala až
demontáž umývadla a vane .Skončilo to "otvorením" obkladu a vysekaním potrubia.Odpadové potrubie bolo 5 cm pod urovnou zaustenia do stupačky .PS
prestavbu robili profesionáli majstri fachu .
Ferdosondo
20.10.14,07:10
Hydroizolácia. Buď ju neurobili vôbec, čo je častou chybou, alebo ju urobili nekvalitne.
Náprava možná iba vysekaním dlažby a obkladu. Urobenie hydroizolácie nanovo a poriadne. Predpokladám, že cenovej hladine obkladu ste prispôsobili aj cenovú hladinu obkladačov a takto to bohužiaľ dopadlo.
Ing. Ľubomír Janoška
20.10.14,07:29
Presne tak, chýbajúca hydroizolácia - hydroizolačná fólia na spojoch, tekutá lepenka na omietke.
Nechcel som to písať do odpovedí, už ma nebaví dostávať mínusky od fušerov, ktorí všetko podceňujú.
miso.pastva
20.10.14,07:35
dom som kupil uz hotovy, takze vyber obkladu ani majstrov zial nebol na mne, paradoxne je ze rok to fungovalo bez problemov, az potom zrazu to zacalo presakovat, potom som to cca pol roka nepouzival a potom sme ho opat zoparkrat pouzili a stalo sa to znova ale flak uz vystupil o trochu vyssie ako ten predtym
Ferdosondo
20.10.14,07:42
Dúfam že to nebola novostavba určená na predaj. V domoch stavaných na kšeft býva veľa perličiek.
miso.pastva
20.10.14,07:47
sklon je podla mna v poriadku od celnej strany k zadnej je volnym okom viditelny, a tak isto voda odteka nestoji v sprachaci, dalsia vec ze na druhej stene ziadne presaky nebadat, sparovka je fakt prasknuta len po dlzke flaku, takze prvy pokus bude: vyskrabat a nasilikonovat nanovo...
miso.pastva
20.10.14,07:54
viem ze vedia prekvapit, ale nie toto bolo tak ze baba zacala stavat sama a potom si nasla frajera v rakusku a sla byvat za nim, ja ako realitak som mal ten dom predavat a nakoniec som ho predal sebe :D takze stavba je poctiva, svedcia o tom napr. drevene euro okna, vacsinou v domoch na kseft byvaju okna plastove...
pmajap
20.10.14,08:40
Tiež som toho názoru, že všetko vysekať a urobiť nanovo. Vyzerá to akoby prepúštalo odpadové potrubie, šíri sa to len od mriežky a nie veľké množstvo vody sa dostane až na podlahu preavdepodobne naklonenú .
Braňo
20.10.14,09:18
podľa mňa na bočnej stene chýba hydroizolácia gumová - a to som laik. Rozbíjaniu sa však nevyhneš.
jezo421
20.10.14,12:58
Toto by sa aspon malo dat jednoducho zistit. Pockat kym stena vyschne a potom pustat hadicou vodu priamo do zlabu. Ale aj tak zasnem nad sebavedomim tunajsich buchacov :-)