fesi111
19.10.14,18:23
Dobry den ,chcem sa opytat ohladom vystavby polovnickej posiedky 300 m od mojho domu v extravilane obce . Pred tyzdnom si polovnici na hranici pozemku bez mojho suhlasu ako vlastnika susedneho pozemku postavili posiedku odkial poluju na zver. Kedze si vyberaju najlepsi cas okolo 22 az 01 hodine tak nemozem spavat lebo sa citim ako na strelnici.

Viete mi niekto poradit ako sa branit ?
Nandrolon
19.10.14,16:37
Podpáliť im to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

ps: treba zistiť, ako je definovaný zákon, ktorý rieši nočný odpočinok po 22 hod.
Výstrel z guľovnice bude mať na 300 m určite viac decibelov, ale zase ak 1 - 2 x vypália za noc, či sa na to vzťahuje aj rušenie nočného kľudu....
Povolenie na stavbu, resp. tvoje vyjadrenie netreba, nakoľko to stavba asi nie je /určite to nepodlieha stavebnému konaniu/ a ak to nie je niekoľko "málo" metrov od tvojej stavby, vtedy tiež netreba vyjadrenie. Preto by som sa oprel o rušenie nočného kľudu.
fesi111
19.10.14,16:41
uz my bolo poradene ze to podpilit.....ale to bude asi najrychlejsie
Nandrolon
19.10.14,16:47
Doplnil som hore svoj príspevok. Skúsil by som sa s nimi dohodnúť a vysvetliť im svoje obavy a situáciu. Možno, že sa obávaš zbytočne, nemusíš sa vôbec cítiť ako na strelnici. Treba nájsť spoločnú reč, a ak to nepôjde, tak potom sťažnosti, komplikácie a ak sa to vyvŕbi tak aj tvrdšie. možno že ti vysvetlia že nemusíš mať obavy, ak ten posed majú iba na sledovanie alebo strieľajú slabším strelivom na kratšiu vzdialenosť alebo podobne....
dusansl
26.12.14,17:42
Prajem pekný sviatočný podvečer,
rád by som upokojil Vašu myseľ a aby sa mi to podarilo, uvediem niekoľko skutočností:
a, Zákon o poľovníctve hovorí, že pri schvaľovaní hraníc budúceho poľovníckeho revíru, žiadatelia lesnému úradu, čo je orgán štátnej správy v štruktúre štátnej správy návrh umiestnenia budúcich poľovníckych zariadení( sem patria kŕmne zariadenia, soliská pre raticovú zver, napájadlá všeobecne, poľovnícke posedy rôznych typov a pod...)
Po schválení návrhu je možná ich postupná realizácia. Výstavba nepodlieha žiadnemu následnému konaniu.
Pri schvaľovaní návrhu lesný úrad posudzuje aj bezpečnosť, hlukové normy a pod...
Ak s našiel dobrodruh, ktorý ako sa dá čítať radí ich svojvoľnú likvidáciu, nekoná čestne, lebo: každé takéto zariadenie má samozrejme svoju hodnotu materiálu a diela ako takého. Pri jeho zničení riskujete sankčné konanie pred orgánmi štátnej správy a prirodzene aj uplatnenie si finančnej náhrady spôsobenej škody. A to niekedy nemusí byť čiastka zanedbateľná...........
K otázke rušenia pokojného bývania a nočného pokoja len toľko.
Vzdialenosť tristo metrov ako uvádzate nie je zrovna malá. Hluk spôsobený výstrelom z poľovnej zbrane meraný pri dome a v dome samotnom nedosiahne hodnôt dopravného či vojenského lietadla, a ani s tým nič neurobíte, lebo limitom je tuším hranica 75 Db. ak sa nemýlim..
A ešte jedna informácia. Podľa zákona o poľovníctve( zistil som na nete) loviť zver a to len diviaky je možné v obmedzenom čase, tri dne pred splnom mesiaca, počas splnu samotného čo sú znova trie dne a tri dni po splne za predpokladu, že lov povoľuje plán lovu daný štátnou správou a noc je bezoblačná pri dobrom svite mesiaca.
Myslím, že po tomto vysvetlení budete pokojne spávať. No ohníčky či iné folklórne vložky by som si určite odpustil. Jedine ak by kúriť pod tým zariadením mal chuť ten ,,dobrý poradca "osobne." dusansl