massarro
20.10.14,09:50
Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať ako mám správne postupovať:
Firma je vlastníkom osobných motorových vozidiel. Jazdia na nich obchodný zástupcovia, ktorým sú pridelené. Obchodný zástupcovia sú živnostníci. Mesačne nám fakturujú obchodné služby - na základe sprostredkovania predaja. Ako máme správne postupovať čo sa týka používania motorových vozidiel. Majú podpísané zmluvy o výpožičke mot.voz. bezodplatné. Je to správne ?
Mesačne mi vyúčtujú cesty, PHM.
Ďakujem.

Zisťovala som a bolo mi navrhnuté aby si obchodný zástupcovia urobili živnosť - vedenie mot.vozidla. Oni mi budú potom fakturovať vedenie vozidla a sprostredkovanie obchodu. Je to správne riešenie ?



:confused:
Tweety
20.10.14,09:46
Bezodplatná výpožička MV a na druhej strane im platíte cesty, a ako ich platíte?
V každom prípade to nie je správne.
massarro
20.10.14,09:54
Nie, cesty im neplatíme. Dáme im naše auto za 0 € a oni nám fakturujú len sprostredkované obchody na základe zmluvy o sprostredkovaní. Robia obchodného zástupcu na našom aute. Náklady na auto znášame všetky my a oni fakturujú len služby - tzv. mzdu.
Tweety
20.10.14,09:59
takže máte na MV náklady ale zi sk z neho žiaden, tak?
massarro
21.10.14,09:24
Tak.
massarro
22.10.14,04:57
Môžete sa mi k tomu prosím vás vyjadriť ? Ďakujem.
ekonom1
20.11.14,14:00
Zisťovala som čo sa týka práce dealera ako živnostníka. Z pohľadu DU je to závislá činnosť, nakoľko dealer pracuje na základe pokynov dodávateľa pravidelne a mám za to dohodnutú pravidelnú odmenu.
Takže z toho vyplýva že dealer živnostník musí používať svoje auto a nie dodávateľove alebo sa zmeniť na zamestnanca. Vtedy to bude OK