teryen26
20.10.14,10:52
Dobry den. Po HTC HD2 mam novy mobil Samsung S4mini a sklamanie z fotografii velike. Cez den ako tak ...to neriesim...ale nocne fotky katastrofa !!! Nie ze by boli zasumene a zrnite ale staci napr. lampa alebo hocijake ostrejsie svetlo a fotka ma taky zavoj ako by bola fotena cez zaclonu ci ako to nazvat. Kebyze viem ako sem pripojit fotku tak ju sem dam na ukazku no zatial to neviem. Stary mobil HTC to nerobil ba ani SE k750i dajakych 7 rokov dozadu. 1,2 fotky zu z HTC a 3,4 zo Samsungu
misoft
20.10.14,09:53
Tie fotky si na ňom pozeráš? Lebo rozlíšenie toho Sama nie je boh vie čo.
540x960 pix. 16mil. farieb. Takže na tom (i keď to má 8Mpix foťák) kvalitne neuvidíš. Ak by si ich preniesol do PC, možno tam (lepšie zobrazenie) vystúpi kvalita. Ale nie na tomto displeji!
teryen26
20.10.14,10:17
Praveze na mobile vyzeraju ako tak ale na monitore PC vidno vsetky nedostatky.Je to hroza. Ako tu pridam fotky?
misoft
20.10.14,10:19
V príspevku dole - Pridať súbor - vyberieš odkiaľ - vložíš.
A ešte niečo - pozri v nastaveniach, ako máš nastavené foto. Pretože sa dá nastavovať aj rozlíšenie (a tým aj veľkosť) fotografií. Je možné, že máš nastavené na 2Mpix.
http://www.androidtip.cz/wp-content/uploads/2013/08/fotoaparat.png
misoft
20.10.14,10:40
Ale už si pridal :D
Pozrel som si foto. Máš foťak nastavený na 3Mpix (max. 4Mpix)
teryen26
20.10.14,20:44
Kvalitu fotky neurcuje kolko ma pixelov!!! Pixely ovplyvnuju jedine jej velkost. SE k 750i mal len 2Mpx a fotil ako pan fotograf. Vsimol si si vlastne rozdiely medzi tymi pridanymi fotkami? Lebo mne sa zda ze asi nie. Nepozeraj velkost fotky ale jej neostrost a rozmazane svetla...atd. Na tej fotke c.4 s tym bazenom a svetlami v pozadi to je pekne vidiet.... to co mi vadi , robi to aj niekomu inemu co ma S4mini?
misoft
21.10.14,13:13
Pokiaľ si si všimol - fotenie v noci nikdy nebude také kvalitné ako cez deň.
teryen26
21.10.14,13:31
A ty si si vsimol rozdiel medzi HTC a S4mini? Jeden to vie a druhy nie? O to mi ide ci sa to da na S4mini dajako nastavit alebo ho mam zahodit a kupit iny. Panatno !!!
misoft
21.10.14,13:41
Som ti písal - pozri na ako máš foťak nastavený. I digitálne foťáky majú možnosti (a v telefóne je to prakticky digifoťák, len menej kvalitný) v Mpix. A pri 2Mpix a 8Mpix. je vidieť rozdiel.