Jozef H.
20.10.14,10:57
Zdravim. Chcem sa spýtať, na prípad, že ak mám kopiu napr nejakého potvrdenia kde je uradna pečiatka a upravím ho, je alebo nieje to trestne?
Uprava dokumentu ktorý sa vydáva ako originál trestné je to viem a chápem, ale zaujíma ma či je to trestné aj v rámci kopie ktoru nejde známa použiť na uradne učely ale iba na ukážku pre otca aby mala pokoj ohladom ukončenia školy. Dakujem
Ing. Ľubomír Janoška
20.10.14,09:05
Ak to má byť za účelom uvedenia niekoho do omylu s cieľom získania nejakej výhody (pre seba alebo pre inú osobu), tak to je trestné.
VANUSKA
20.10.14,11:08
aj takéto prípadné BU-BU-BU môže zakladať trestno-právnu resp. občiansko-právnu zodpovednosť....." Bohouši klamat se nesmííí " ....ale oplatí sa...Niekedy !!!!
Jozef H.
21.10.14,11:25
gak nieje to pre ziadnu vyhdou ani pre ziadnu financny ptospech. Ide o to ze znama len potrubuje mat prefotene ze ukoncila skolu aby ju doma nezabil otec :-) Aj takeyo veci trapia ludi :-) Tak som jek povedal ze sa radsej spytam niekoho. Teda papier ostane doma v obyvacke :-)
Chobot
21.10.14,11:58
Len si daj pozor, kamarátka môže ukázať papier otcovi, ale ak jej nebude veriť, tak mu môže napadnúť, že si to overí v škole.

Skúste radšej s pravdou von, možno bude chvíľu peklo, ale otca to prejde.

A raz sa asi aj tak dozvie pravdu.
misoft
21.10.14,13:53
A potom len bude peklo....