Jan1hl
20.10.14,17:26
Nepoznal som účet s.r.o. ani pohyby na ňom.Môj podiel bol 20%.Dvaja spoločníci konatelia zapierajú dokument o mojom odstúpení z s.r.o. kópiu som nedostal. Po 16 rokoch som dostal výzvu na zaplatenie pred exekúciou za nezaplatené dane.Ako postupovať?
Economic
22.10.14,07:19
Ak sa jedná už o exekúciu priamo príkazom, musíš podať námietku proti exekúcii, no musíš preukázať, že vzdanie sa funkcie konateľa si doručil riadne spoločnosti v zmysle obchodného zákonníka. Zaujímalo by ma konkrétne obdobie, kedy si sa vzdal a kedy prišla exe a za aké obdobie ?
Jan1hl
22.10.14,15:56
Z konsolidačnej mi prišla výzva na zaplatenie do 31.10. inak dajú návrh na exekúciu. U advokáta sme boli v r.1997 traja spoločníci-konatelia a podpísali dokumenty a ich kópiu mi vtedy nedali. Neviem teraz čo presne bolo v tých dokumentoch. predpokladám že predaj môjho podielu ostatným dvom spoločníkom a žiadosť o prepísanie v obchodnom registri, možno aj ukončenie konateľa.Keďže sme to všetci traja podpísali a advokát to prevzal do ruky myslím si že to prebehlo podľa obchodného zákonníka. Advokátovi som telefonoval ale povedal mi že si už na to nepamätá a vraj tie listiny asi odovzdal jednému zo spoločníkov. Ten tretí spoločník si tiež nepamätá a spochybňuje to a bohužiaľ druhý spoločník-jeho syn je vraj vo väzbe a nemám na neho kontakt. Nepoznal som nikdy čo sa deje v účtoch sro a neviem ani číslo účtu. Všetko robil druhý spoločník.
Asi v septembri 1997 sme to podpísali pretože od 11.11.1997 som si našiel horko ťažko prácu v inej firme. Odvtedy mi neprišla nijaká výzva o nezaplatení daní, o dlžobách firmy-proste nič. Až teraz po 17 rokoch.
Neviem ako dosiahnuť odchod z tej firmy keďže so mnou nechcú komunikovať. Prečo odo mňa vymáhajú celú sumu,keď môj podiel bol len 20%? Prečo mám platiť za to čo som nespôsobil a o čom som nevedel a nijaký úrad ma včas neupozornil? ďakujem za odpoveď.
Economic
22.10.14,16:22
A na obchodnom registri je stále pôvodný stav, ako keby si tam stále bol konateľ a spoločník ? Za aké obdobie je nedoplatok ? Nie je to premlčané náhodou ? No veľmi ťažko niečo dokazovať a riešiť, ak nemáš u seba kópiu tej zápisnice z MVZ a zmluvy o prevode OP. Veľmi pochybne to právnik urobil podľa môjho názoru. Mal si mať po správnosti 1 výtlačok overenej zmluvy a aj zápisnice. Ja to svojim klientom vždy pekne nadelím po kôpkach, čo koho je... A tá SRO ešte existuje vôbec ?
Jan1hl
22.10.14,16:57
Na registri je pôvodný stav. nedoplatok - platobné výmery sú z r.1998 a 2000, rozhodnutia o pokute z 1998, 1999 a 2008. zápisnica sa robila,nedali mi ju. spoločník bol môj bývalý spolužiak a ten tretí jeho otec. vtedy bol kamarát a medzi nami dôvera.nemal som dôvod mu neveriť že tie listiny zadržia a neodošlú na register. Doteraz neviem či ich neodoslali. Obch. súd sa mal vtedy sťahovať z B.Bystrice. sro existuje,viem to iba z internetu. Poradíte čo urobiť aby som sa vyhol exekúcii? Mám lehotu do 31.10. alebo poradíte právnika v Bratislave?
marjankaj
04.01.15,18:33
A bol si aj ty spoločník? Zodpovedáš za dlhy spoločnosti do výšky svojho nesplateného podielu. Ak si sa ako konateľ podieľal na vytvorení toho dlhu, tak zaň aj zodpovedáš tej sročke.