Kristína Šumiczká
20.10.14,18:01
mam 3 syna ma soplikz uz vyse roka na orl mi povedali ze ma stale streptokoka a treba vybrat madle chcela bz som sa spytat ci sa neda ina liecba alebo len vyber je nutny ved ked mu dam vybrat madle aj tak streptokoka bude mat v sebe dakujem
Chobot
20.10.14,18:45
Nedávaj mu vybrať mandle. My sme synovi dali pred 15 rokmi (mal vtedy 4 roky) a nič to nepomohlo. Akurát ho tým len potrápili. Treba to preliečiť antibiotikami. VYbratie nosných mandlí nepomôže na choroby, je to len taký pokus lekárov: skúsime - uvidíme. Detská lekárka povedala, že aj tak mu tie nosné mandle časom dorastú.

Sym má od detstva (cca od 9 rokov) alergie na trávy (najmä začiatkom leta), len neviem, či to s tým súvisí. Nemôžem to tvrdiť, ale vylúčené to nie je.

Jedine, keby to bolo fakt vážne a chronické a bolo by to posledné riešenie. Ale len preto, lebo to doporučili, tak to nedaj.
Peggynka
20.10.14,19:39
A bola si s ním aj u iných lekárov? Ja som si overovala,či je to tak,ako tvrdia.Zaplatila som si vyšetrenie,netrúfala by som si rozhodnúť,keďže nie som lekár.Pozri aj tu:
http://www.pluska.sk/izdravie/zdrave-dieta/2013/dat-vybrat-dietatu-nosne-mandle-alebo-nie.html
Anika61
21.10.14,10:13
Tak isto,nie som lekar,napriek tomu by som zvazila ich odstranenie,su dvolezite pre imunitny system dietata do 7-8roku zivota,skusila by som konzultovat to s alergoimunologom...
Anika61
21.10.14,10:18
Teraz vidim,ze Peggynka uz na to vlastne pridala odkaz....