Stanley73
20.10.14,19:45
Káble sú dva jeden je živý a druhý vypnutý. Oba vstupy idú pod zateplením, a neviem určiť, ktorý je ktorý. Vychádza mi, že môžem jeden odrezať a zmerať, ale nechcem to urobiť, lebo je na ňom satelit.

Ťažká otázka?
sosak
24.10.14,16:31
Rada na danú otázku s uvedeným zadaním, bez spresnenia, môže byť :
1. Lacné riešenie.
2. Drahé riešenie.
Chýbajú doplňujúce informácie : Uvedené koaxiálne káble sú tvoje ?
Máš prístup ku koncom oboch koaxiálnych káblov?
Aké máš elektrotechnické vedomosti ?
Načo potrebuješ riešiť koaxiálne káble, ktoré sú pod zateplením ?

Prakticky to vidím na snahu niekomu sa napojiť na signál zo satelitnej antény, inak je to nezmysel.
sosak
24.10.14,18:51
Drbko ohodnotil. Však som poradil lacné a drahé riešenie.
vlado 33
24.10.14,18:57
Máš problém? V tvojej odpovedi je veľa otáznikov. Hodnotím ako? máš to tam.
sosak
24.10.14,19:09
Tvoju radu na zadanú otázku teda nevidím. Tak mu múdro poraď!
vlado 33
24.10.14,19:40
Narezať na malom mieste izoláciu, odhrnúť tienenie, pichnúť do jadra tenkú ihlu a zmerať napätie okolo 5-7 V. Potom to opraviť a prelepiť. Pokiaľ sa nedá inak. Ja som to prezradiť nechcel?
vlado 33
25.10.14,07:15
Zistíš to aj detektorom kovov. Teraz som to skúšal. Bez rezania a máš to za pár sekúnd zmerané. Meral som týmto http://www.tsbohemia.cz/bosch-detektor-kovu-pdo-multi-velky-digitalni-display-hloubka-detekce-ocel-80mm-med-60mm-automaticka-kalibrace_d112050.html
Stanley73
25.10.14,12:56
Tak, aby som to upresnil, oba káble sú moje. Vedú z jednej strany domu na druhú v podkroví domu, konce sú vedené aj z jednej strany aj z druhej pod zateplením, neskôr oba vychádzajú v izbe, začiatok jedného je na parabole a druhý je pod zateplením. Jeden koaxiál je stále živý, vedie signál z paraboly na satelit, druhý chcem urezať a použiť na vedenie na anténu na dvb-t. Ten merák by bol asi ako dobrý nápad, mám merák čo predávali v lidli, bude stačiť?
vlado 33
26.10.14,14:27
Ja tam mám funkciu meranie pod napátím, keď priložím merák ku koaxiálu ukazuje napätie, odpojím neukazuje nič. Nepoznám ten merák z lidla dá sa požičať profi v hocijakej požičovni náradia.
Stanley73
26.10.14,17:50
Túto istú funkciu má aj merák z lidla http://www.lidl.de/de/powerfix-ultraschallentfernungsmesser-/-multifunktionsdetektor/p145119 ale mam to v modrom
vlado 33
26.10.14,18:21
Záleží ako je citlivý na tak nízke el. napätie, vyskúšaj uvidíš.
dracik1
21.11.14,02:26
Teraz nerozumiem, ty vies na ktorom je satelit? Zistit ci je niektory pod prudom sa da voltmetrom alebo multimetrom, nemusis kupovat ziadny drahy, postaci ti hocaky, co dostanes v tescu alebo carrefoure za okolo €10. Co sa tyka rozcvaknutia kablov, kable sa vzdy daju spojit, nechcem ti zatial viac radit, lebo nechcem aby si nieco robil pod prudom a neviem ci si dostatocne opisal situaciu. Kazdopadne, ak mas koaxialne kable, tie najskor sluzia na spojenie zariadeni (napr. satelit satelitny prijmac, antena-dvb set top box a podobne). Z toho co si povedal, jeden je zivy a druhy vypnuty - myslim ze najlepsie by ich bolo zapojit sposobom, na ktore su urcene.
Stanley73
21.11.14,16:53
Veď práve, ja som nevedel na ktorom je satelit, nechcel som ho prerezať. Problém som už vyriešil úplne pragmaticky, spomenul som si, že novší kábel je vypnutý. Lidlový merák našiel iba káble, ale neindikoval napätie. Ďakujem všetkým, ktorí poskytli konštruktívne riešenia.
dracik1
21.11.14,17:20
v pohode, som rad ze je to vyriesene. Keby si si nespomenul, urcite by sme to aj tak vyriesili.