Luckasari
25.04.06,11:13
Ahojte milí Poraďáci,

chcela by som sa s vami podeliť, o dnešný "šok" na daňových úradoch v KE.

TOTIŽ: od včera vyšiel vraj nejaký príkaz, že nám už nemôžu potvrdzovať kópie daňových priznaní, ale že musíme vypisovať potvrdenky o podaní daňových priznaní, a tam dostaneme pečiatku, že sme dané daňové priznanie podali.

V KE máme 5 daňových úradov, ja som bola na troch. Každý DU má iné tlačivo, inak sa vypisuje ... na IV. boli vcelku ústretový, potvrdili kópiu, dostala som tlačivo vo formáte A4 pre budúcnosť, aby som si ho skopírovala a pri najbližšej návšteve použila.
Na DU KE II. a III. stoji jedna teta pred podateľňou a pýta sa: "Potrebuje niekto potvrdenky?" Samozrejme, každý na ňu pozerá, že čo vlastne sa pýta, že aké potvrdenky, každému to vysvetľuje, že kópie daňových priznaní sa už nemôžu potvrdzovať, že sa musia vypisovať potvrdenky.
Tak som sa tam usadila, vypísala 10 potvrdeniek, keďže ani toľko nemala, tak rozdala potvrdenky, ktoré mala, šla hore ďalšie okopírovať, ak ste prišli práve v tej chvíli, tak ste si na to museli počkať.
Každé potvrdenie je iné, iná veľkosť, iný systém vypisovania !!!!
Poviem vám, bol to riadny chaos, každý sa rozčuľoval, hľadal pero, miesto na vypisovanie ...

Tak som sa tam rožčúlila:
1. nemáme dosť vypisovania? treba nám ďalšie papiere, lebo ich máme málo!!!
2. NAČO je na daňových priznaniach OSOBITNÉ OKIENKO, ktoré slúži na potvrdenie o prijatí daňovým úradom??? načo ďalší papierik? ktorý treba vypisovať, pripárovať k správnemu daňovému priznaniu, nestratiť ho, atď.???

No poviem Vám, som z toho riadne rozhorčená, a som VEĽMI ZVEDAVÁ, či nám niekto vysvetlí, z akého dôvodu bola zavedená ďalšia (podľa môjho názoru) NAVYŠE BYROKRACIA???!!!

Luckasari
Paula
25.04.06,09:23
jana32
25.04.06,09:28
Tak v PP to funguje už dávno, pokiaľ viem, tak jednotné tlačivko neexistuje ani tu, ale pokojne ti dajú pečiatku na to, ktoré si " vytvoríš " sama.
Luckasari
25.04.06,09:29
:mad: ja som z toho zdesenia ani nehľadala, či sa tu už o tom písalo ... :D
rosemary
25.04.06,09:31
Toto v SI funguje už 5 rokov
Jara
25.04.06,09:49
Aj v MI to stale bolo potrebné písať na stroji, na všetky tlačivá len na žiadosť o daňový bonus nie. Inak na prehľady, hlásenia a DP je to zaužívané roky. No a my sa prisposobujeme.
Katarína STR
25.04.06,10:20
A poviem vám aj ja jednu perličku.
Som zo Žiliny a tu máme dva DU. Ja konkrétne patrím na dvojku a musím
povedať, že sú tam veľmi milé osôbky a dokonca tam som nevypisovala to potvrdenie ja, ale pani pri okienku.
Fajn, majú prácu navyše, som si pomyslela.

Lenže, ja som robila DPH jednému klientovi, ktorý patrí na jednotku DU a keď dnes podával DPH, tak mu tá pani pri okienku povedala, že vraj načo mu je potvrdenie. Však DPH, ktorú odovzdal už zmeniť nemôže.
Tak chudák odišiel bez potvrdenia, že odovzdal DPH.
To je ale "trúbka" čo ?
Vraj na čo mu je potvrdenie ?
Videli ste toto už niekde ?

Som ho tam poslala znova, nech tam stojí, kým mu nedá potvrdenie.
Luckasari
25.04.06,10:30
Aj v MI to stale bolo potrebné písať na stroji, na všetky tlačivá len na žiadosť o daňový bonus nie. Inak na prehľady, hlásenia a DP je to zaužívané roky. No a my sa prisposobujeme.

dokonca na stroji??? čo je to stroj??? :rolleyes:
akože písací stroj som nikdy nemala a určite si ho kvôli daňovému úradu ani len nepožičiam, nieže kúpim ... v dnešnej dobe počítačov!!

ako ja som z toho dosť šokovaná, že píšete, že niekde to už takto dlhšie funguje ... a stále nechápem, načo sú potom na daňových priznaniach tie prázdne okienka na potvrdenie!! sú tam na to, aby ostali prázdne?? akože fakt nerozumiem!!
účtovník 007
25.04.06,10:36
Moje skúsenosť s DU:"Aké potvrdenie si vyrobíte(forma, vzhľad...), také Vám potvrdíme." Ale potvrdenie o podaní priznania na DPH sme si ešte v živote nepýtali. Sme mesační plátcovia, ešte sme problémy nemali. Neviem si predstaviť, že dnes utorok by mi niekto nejaké potvrdenie dal.(nie sú hodiny pre verejnosť a DU je zabarikádovaný).A u nás zabarikádovaný DU znamená-ochránený lepšie ako atómový kryt.Pred dverami je schránka a do tej sa priznania hádžu. Keď nie sú hodiny pre verejnosť(u nás dni útorok a štvrtok), tak sa na DU ani nedovoláte.
Katarína STR
25.04.06,10:40
Akože nie su u vás hodiny pre verejnosť ?
Veď podateľňa je otvorená /teda aspoň u nás/ každý deň.
A potvrdenie predsa musíš dostať, ak nejaký doklad donesieš na DU.
To ho tam dáš len tak ?
A čo ak sa niekde stratí ?
Ako dokážem, že som ho vôbec podala ?
Ak by nebola pokuta za nepodanie, tak by mi to bolo jedno.
va1ke
25.04.06,10:48
Ja mám skúsenosti z daňovými úradmi v troch mestách Nitra-Lužianky, Topoľčany, Šurany. A to takéto:
-potvrdia mi kópie všetkých daňových priznaní, hlásení no proste všetkého.
-potvrdia mi aj vlastné tlačivo o podaní daňového priznania.
ANNAP
25.04.06,10:53
aj z Ružomberka upravené
účtovník 007
25.04.06,10:55
Akože nie su u vás hodiny pre verejnosť ?
Veď podateľňa je otvorená /teda aspoň u nás/ každý deň.
A potvrdenie predsa musíš dostať, ak nejaký doklad donesieš na DU.
To ho tam dáš len tak ?
A čo ak sa niekde stratí ?
Ako dokážem, že som ho vôbec podala ?
Ak by nebola pokuta za nepodanie, tak by mi to bolo jedno.

Veru tak, hodiny pre verejnosť sú presne určené. Ak nie sú, dvere sú zamknuté. Posielame všetko radšej poštou a doporučene. Ale dnes som priznanie na DPH hodila do schránky, dúfam že sa nestratí. Ste ma vyľakali.:eek:
bendži
25.04.06,10:58
Čítajúc vaše problémy s daňovými úradmi som vďačná za systém práce toho nášho (Dolný Kubín), práve dnes som bola zaniesť dph, súhrnný výkaz a poukázanie 2%. Zo všetkého mi pán v podateľni (aj z tých 2%) potvrdil bez akýchkoľvek problémov kópie.
Nika
25.04.06,10:59
Jeden nevie, či sa má smiať alebo plakať:rolleyes:
Katarína STR
25.04.06,11:01
Veru tak, hodiny pre verejnosť sú presne určené. Ak nie sú, dvere sú zamknuté. Posielame všetko radšej poštou a doporučene. Ale dnes som priznanie na DPH hodila do schránky, dúfam že sa nestratí. Ste ma vyľakali.:eek:

To som fakt nechcela.
Ale je pravda, že mám zlú skúsenosť s DU, takže ja vždy musím mať potvrdenie o podaní dokumentu.
Inak tam dokument nenechám.
Katarína STR
25.04.06,11:04
Ono všetko záleží od pracovníčok, ktoré na príslušnom DU pracujú.
Niektoré sú veľmi ochotné a milé, ako napríklad moja skúsenosť na DU II v Žiline.
Tam potvrdenie vypisujú pracovníčky a nie daňovníci.

Druhým asi uteleli včely:D , alebo sú nedostatočne spokojné so svojím životom a preto si zlosť vybíjajú na daňovníkoch.
Potom to vyzerá, ako by sme ich otravovali.
Zita5
25.04.06,11:08
Ono všetko záleží od pracovníčok, ktoré na príslušnom DU pracujú.
Niektoré sú veľmi ochotné a milé, ako napríklad moja skúsenosť na DU II v Žiline.
Tam potvrdenie vypisujú pracovníčky a nie daňovníci.

Druhým asi uteleli včeli, alebo sú nedostatočne spokojné so svojím životom a preto si zlosť vybíjajú na daňovníkoch.
Potom to vyzerá, ako by sme ich otravovali.

Okrem toho, že súhlasím , vyznačené červeným by sa malo premiestniť do témy " PREKLEPY" , to sa Ti podarilo .:);)
Katarína STR
25.04.06,11:11
Ale ty. :p
Katarína STR
25.04.06,11:14
Hej, všimla som si. :p

Šéf sedí oproti mne, tak sa snažím rýchlo rýchlo písať a on mi skáče do písmenok. :D
Katarína STR
25.04.06,11:18
Asi som zaľúbená .:rolleyes:
Takéto preklepy nerobím často, len vo výnimočných prípadoch. :D
Čo je vlastne dnes ? :confused:
Zita5
25.04.06,11:19
Asi som zaľúbená .:rolleyes:
Takéto preklepy nerobím často, len vo výnimočných prípadoch. :D
Čo je vlastne dnes ?

Že by , to potom sme všetky zaľúbené , nie ?Aj ja robím preklepy .;) :p
Denda
25.04.06,11:20
"Potrebuje niekto potvrdenky?"

Otázka na zamyslenie a na zamyslenie aj forma potvrdenky / krížiky sa dajú v pohode dopĺňať............./
Zita5
25.04.06,11:20
Hej, všimla som si. :p

Šéf sedí oproti mne, tak sa snažím rýchlo rýchlo písať a on mi skáče do písmenok. :D

Horšie by bolo , ak by utelel šéfino :p
andreaS
25.04.06,11:22
KatarinaSTR: ja som bola dnes rano zaniest priznania /tiez DU ZILINA 1/ a bez ziadnych reci mi potvrdili kopiu a isla som ta het.

Ale jedna znama mi povedala, ze ked bola zaniest priznania z prijmu, tak jeden den prisla a davali tie papieriky, ze prevzali danove priznanie. Na druhy den prisla uz len s originalmi a zrazu tie potvrdenia nedavali, tak tiez nema papier, ze ho odovzdala. "mile" vsak?
Katarína STR
25.04.06,11:22
Horšie by bolo , ak by utelel šéfino :p

Šefino už utelel, preto som prestala robiť preklepy. :p
Tweety
25.04.06,11:24
Šefino už utelel, preto som prestala robiť preklepy. :p Ty sa dnes ale vytešuješ! Už je urobené , poslané a zaplatené DPH?:p
Katarína STR
25.04.06,11:24
KatarinaSTR: ja som bola dnes rano zaniest priznania /tiez DU ZILINA 1/ a bez ziadnych reci mi potvrdili kopiu a isla som ta het.

Ale jedna znama mi povedala, ze ked bola zaniest priznania z prijmu, tak jeden den prisla a davali tie papieriky, ze prevzali danove priznanie. Na druhy den prisla uz len s originalmi a zrazu tie potvrdenia nedavali, tak tiez nema papier, ze ho odovzdala. "mile" vsak?

No, asi majú na DU I pekný chaos.
Mne by sa najviac páčilo, keby buchli pečiatku na priznanie a bolo by.
Katarína STR
25.04.06,11:25
Ty sa dnes ale vytešuješ! Už je urobené a poslané DPH?:p

No jasnačka, však to je preto.;)
Už vegetím. :rolleyes:
Tweety
25.04.06,11:26
No jasnačka, však to je preto.;)
Už vegetím. :rolleyes: Myslela som si to, trochu relexu( čítaj relaxu) aj tak nezaškodí.:)
Katarína STR
25.04.06,11:28
No, ešte treba poslať papiere do zbierky listín a potom bude celkom pohoda.
Zita5
25.04.06,11:31
Myslela som si to, trochu relexu aj tak nezaškodí.:)

Aj ja rada relexujem, Twetty .......ooooch , dnes si z Vás robím srandičky , že ? Mám po DK, to asi preto .:p
Tweety
25.04.06,11:32
Aj ja rada relexujem, Twetty .......ooooch , dnes si z Vás robím srandičky , že ? Mám po DK, to asi preto .:pA ako dopadla, ako? , určite super.;)
Zita5
25.04.06,11:33
Tweety
25.04.06,11:35
lydinka
25.04.06,14:13
Akože nie su u vás hodiny pre verejnosť ?
Veď podateľňa je otvorená /teda aspoň u nás/ každý deň.
A potvrdenie predsa musíš dostať, ak nejaký doklad donesieš na DU.
To ho tam dáš len tak ?
A čo ak sa niekde stratí ?
Ako dokážem, že som ho vôbec podala ?
Ak by nebola pokuta za nepodanie, tak by mi to bolo jedno.

Aj v Brezne funguje podateľna aj v nestránkové. No a tým potvrdením prekvapkali dnes aj mňa.
Lýdia
abel
25.04.06,18:58
http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Zitka, dúfam že vo štvrtok o 17,00 to konečne nebude už len to virtuálne šampáňo.