77palo
21.10.14,07:47
Chcel som sa opýtať či mi niekto nevie poradiť ako vypočítať alebo nejako poradiť nejaký kľúč na výpočet obchodného podielu ktorý chcem predať.
V spoločnosti sme traja spoločníci. Ak by niekto vedel poradiť dám bližšie informácie. Ďakujem
M K
21.10.14,19:53
Jeden z moznych vzorcov vypoctu...cena obchodneho podielu (OP) = OP/100 x (X-nasobok EBITDA spolocnosti).

x-nasobok EBITDA – zavisi od dohody, od predmetu podnikania spolocnosti...pohybuje vacsinou v rozmedzi od 3 do 10 nasobku EBITDA, ale v niektorych pripadoch (zriedkavejsie) vyskytuju sa aj vyssie nasobky.
Ekonoom.sk
21.10.14,20:09
Ohodnotiť podiel vo firme nie je jednoduché. Samozrejme záleží to od činnosti firmy a Vašej náplne práce. Ja by som postupoval logicky, a to jedna časť vo firme je hmotná, ktorú ste do firmy vložili buď vo forme majetku alebo financií a tú viete celkom presne peňažne vyhodnotiť a druhá časť je nehmotná - Vaše know how vložené do firmy, skúsenosti, získaní zákazníci. Túto časť je ťažké finančne ohodnotiť. Najprv by som odhadom stanovil svoju cenu a následne by som to prekonzultoval medzi spoločníkmi.
PARKER LOYD
22.10.14,02:29
MÁTE VIAC MOŽNOSTÍ - 1) Ak ide iba o obchodný podiel spoločnosti, ktorá nemá majetok - tak základné imanie určuje podiel vkladu spoločníka, ktorý che spoločnosť predať. 2) nechať si vypracovať znalecký posudok na obchodný podiel- a zvyšoknehmotný majetok odhadnúť - zarátať aj klientov, a potencionálnych klientov.