andrea1165
21.10.14,08:52
chcem sa opytat som na rodicovskom prispevku ktory mi konci 3.5 2015, mam stale PP s dvojmesacnou vypovednou lehotou chcem dat vypoved k 1.1.2015 mam novu pracovnu ponuku nastup je mozny 1.3.2015 do Ceskej republiky chcem sa spytat pocas vypovednej lehoty musim nastupit na stare pracovne miesto a odpracovat 2 mesiace a ci budem poberat rodicovsky prispevok aj pocas PP .
veronikasad
21.10.14,07:10
Oprav si preklep, 3.5.2014 už dávno bolo ...
Ak máš pochybnosti, že sa ti so zamestnávatelom nepodarí ukončiť pracovný pomer dohodou v zmysle § 60 ZP, pošli výpoveď v decembri 2014 (tak, aby do 31.12.2014 bola doručená, najlepšie osobne) - výpovedná doba začne plynúť 1.1.2015 a skončí 28.2.2015.
Počas plynutia výpovednej doby nemusíš nastúpiť do práce, pokial zamestnávatelovi písomne neoznámiš ukončenie RD k 31.12.2014.
andrea1165
21.10.14,19:00
Dakujem este som sa niekde docitala , ze je mozne pocas RD aj ked som zamestnana pracovat u druheho zamestnavatela a poberat rod.prispevok aj plat je to mozne? a nevadi ak ten druhy zamestnavatel je v Ceskej rep.
veronikasad
21.10.14,20:03
Dakujem este som sa niekde docitala , ze je mozne pocas RD aj ked som zamestnana pracovat u druheho zamestnavatela a poberat rod.prispevok aj plat je to mozne? a nevadi ak ten druhy zamestnavatel je v Ceskej rep.
Kto sa bude starať o dieťa keď budeš pracovať v zahraničí ? Informuj sa na UP, nemám s tým žiadnu skúsenosť.
andrea1165
22.10.14,08:03
o dieta mam postarane babka je na dochodku a ja budem dochadzat kazdy den domov mam to kusok do cz ja len ci nepridem o RP ked budem pracovat v CZ od noveho roka 2015 a u svojho terajsieho zamestnavatela mozem dat vypoved 1.3.2015
Eva Dendisová
22.10.14,14:54
Podla toho, co uvadzate, by ste mali mat narok na rodicovsky prispevok.
§ 4a(zakon o rodicovskom prispevku)
Podmienky nároku na príspevok rodičovi
(1) Oprávnená osoba
má nárok na príspevok rodičovi,
ak
a) vykonáva zárobkovú činnosť,
b) zabezpečuje starostlivosť
1. o dieťa do troch rokov jeho veku, za ktorú sa jej
poskytoval rodičovský príspevok, alebo
2. o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom
najdlhšie do šiestich rokov jeho
veku, za ktorú
sa jej poskytoval rodičovský príspevok, a
c) má trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky.
(2) Zárobková činnosť podľa tohto zákona je činnosť,
ktorá zakladá nárok na zdaňovaný príjem zo závislej
činnosti, z podnikania a z inej samostatne zárobkovej
činnosti,alebo obdobná činnosť vykonávaná mimo územia Slovenskej republiky.
fortunka
22.10.14,15:27
Narok na RP budes mat aj keby si robila v 3 pracach naraz a kdekoľvek. Ukončiť zamestnanie tiež môžeš kedykoľvek. Aj skôr ak sa ti chce...
brčko
22.10.14,15:48
Nevyznám sa v RP vo vzťahu k zahraničiu, ak by si pracovala na sk, nie je problém. Ale radšej by som si overila, či poberanie RP neovplyvní prac.pomer v čr, či netreba tam požiadať, aj ked možno? aj to bude podstatné, že je to cezhraničné len, tj. každodenne prechádzaš hranice a dieťa je na Sk.